Splątana sieć 3AC pozostawia wierzycieli brakujących miliardów

Bankructwo „krypto” funduszu hedgingowego Three Arrows Capital (3AC) nadal wstrząsa szerszym sektorem aktywów cyfrowych, zagrażając coraz większej liczbie firm, które zaufały parze oszustów.

Upadek 3AC rozpoczął się, gdy wiosną tego roku algorytmiczny stablecoin terraUSD (UST) Terraform Labs stracił swój powiązanie z dolarem amerykańskim. Z ekspozycją na UST sięgającą 600 milionów dolarów, 3AC zaczął spłacać miliardy dolarów pożyczek, które otrzymał od kilkudziesięciu głównych graczy w przestrzeni aktywów cyfrowych, co doprowadziło do fali niewypłacalności, która jeszcze nie została dotowana.

Sprawy sądowe dają teraz wgląd w skalę rzezi, a 27 firm jest winnych łącznie 3,5 miliarda dolarów, których raczej nie zdobędzie. Największym wierzycielem jest Genesis Global Trading, spółka zależna Digital Currency Group (DCG), powiązanej z Mastercard Forrest Gump, zajmującej się przestrzenią inwestycyjną cyfrowej waluty, która inwestuje w pozornie każdy podejrzany projekt.

Genesis pożyczył 3AC 2,36 miliarda dolarów, co stanowi poważną dziurę w bilansie, która popchnęłaby większość firm na skraj finansów. Genesis był w stanie zlikwidować część zabezpieczenia, które 3AC ustanowił dla pożyczek, ale to nadal pozostawiło Genesis z roszczeniem o 1,2 miliarda dolarów przeciwko 3AC. DCG stwierdziło, że przejęło odpowiedzialność za to roszczenie i „Genesis nadal jest dobrze skapitalizowana, a jej działalność przebiega normalnie”.

Na wypadek, gdyby ktokolwiek wątpił w oczywisty schemat Ponzi, który 3AC stał się przed jego upadkiem, dokumenty ujawniają, że dyrektor ds. Strategii Blockchain.com, Charles McGarraugh rozmawiał ze współzałożycielem 3AC, Kyle’em Daviesem w połowie czerwca, podczas którego Davies powiedział, że 3AC miał Bezskutecznie próbował pożyczyć dodatkowe 5000 BTC od Genesis, aby spełnić wezwanie do uzupełnienia depozytu z inną firmą. (McGarraugh dodał, że przyszłe próby skontaktowania się z Daviesem zakończyły się niepowodzeniem.)

Drugim co do wielkości wierzycielem 3AC jest Voyager Digital, który w przeciwieństwie do Genesis został zmuszony do ogłoszenia upadłości w tym miesiącu. Podróżując powoli 3AC, około 685 milionów dolarów (w BTC i ETH), znacznie więcej niż około 40 milionów dolarów (w USDC), które podobnie zbankrutowana sieć Celsius uznała za stosowne pożyczyć 3AC. Blockchain.com ma podobno ponad 300 milionów dolarów, podczas gdy spółka macierzysta giełdy kryptowalut Deribit szuka 80 milionów dolarów od 3AC.

Poniedziałek przyniósł również wiadomość od Teneo (BVI) Limited, spółki wyznaczonej do nadzorowania likwidacji 3AC, że utworzono pięcioosobową komisję wierzycieli. Ten komitet „największych przegranych” – składający się z DCG, Voyager, Blockchain.com, giełdy CoinList i platformy Matrixport z siedzibą w Singapurze – będzie „ściśle współpracować z [Teneo], aby wspierać interesy wszystkich wierzycieli na każdym etapie niewypłacalności”.

Zachowaj to w rodzinie

Wśród bardziej kontrowersyjnych wierzycieli 3AC jest drugi współzałożyciel firmy, Su Zhu, który twierdzi, że pożyczył swojej firmie ponad 5 milionów dolarów. Jest też żona Kyle’a Daviesa, Chen Kaili Kelly, która twierdzi, że jest jej winna 65,7 miliona dolarów, co rodzi poważne pytania dotyczące sposobu prowadzenia działalności przez 3AC.

Zgłoszenie sądowe Deribit przytacza serię transferów USDT/USDC o wartości prawie 32 mln USD, które 3AC dokonał 14 czerwca. Portfel, do którego zostały wysłane te stablecoiny, należy do Tai Ping Shan Limited, firmy z Kajmanów, pośrednio należącej do Zhu i Chen. Ta firma jest częściowym właścicielem TPS Capital, który miał konto na LinkedIn, które kiedyś określało się jako „oficjalne biuro OTC Three Arrows Capital”.

Wydaje się, że ta wyczyszczona od tamtej pory wzmianka była wpadką w złożonej strukturze własności, która próbowała zamaskować kazirodczy charakter firm kontrolowanych przez Zhu i Daviesa oraz ich kochanków. TPS Capital nie spłacił własnych pożyczek po nastaniu „kryptozimy”, a miliony w stablecoinach przeniesione z 3AC do Tai Ping Shan mogły być przeznaczone na spłatę tych długów. Ale nie. Jak to ujął Teneo, „nie było jasne, dokąd te fundusze trafiły później”.

To nie była jedyna pobieżna działalność, w którą zaangażował się 3AC, ponieważ Teneo przytacza ruch różnych tokenów o wartości dziesiątek milionów dolarów w różnych portfelach i wymianach w czasie upadku 3AC. Teneo przyznaje, że niektóre z tych transakcji „mogły być wynikiem wezwania do uzupełnienia depozytu na pożyczkach zaciągniętych” przez 3AC. Jednak „brak szczegółowości tych transakcji oznaczał, że wierzyciele nie mieli rzeczywistej widoczności” co do celu tych transakcji. Teneo pozostawił otwartą możliwość, że 3AC „kontynuuje handel, potencjalnie ze szkodą dla wierzycieli”.

Ani Zhu, ani Davies nie ujawnili swojego miejsca pobytu od czasu implozji 3AC – w zgłoszeniu Teneo powołano się na „wirtualną ciszę radiową” ze strony kierownictwa/dyrektorów 3AC od początku procesu – ale raport z likwidacji ujawnił pewne szczegóły dotyczące wystawnego stylu życia, z którego mogli się cieszyć. fundusze, które ich wierzyciele próbują teraz odzyskać.

Zhu i Davies podobno wpłacili zaliczkę na jacht o wartości 50 milionów dolarów, gdy ich firma upadała wokół nich. Wierzyciele próbują również ustalić źródło finansowania dwóch singapurskich rezydencji o łącznej wartości 54 milionów dolarów, które Zhu i jego żona nabyli przed katastrofą.

Podejrzenie, że Zhu i Davies wykorzystywali fundusze pożyczkodawców do kupowania luksusowych przedmiotów, mimo że ich domek z kart zawalił się wokół nich, wydaje się potwierdzać przekonanie popierane przez McGarraugh z Blockchain.com, którego zgłoszenie stwierdza, że ​​„chęć 3AC do dalszego pożyczania, podczas gdy jest niewypłacalny, a jednocześnie wyraźnie wprowadza w błąd i groźby sugeruje, że nie można ufać, że jego zarządowi nie można ufać, że zachowa wszelkie pozostałe aktywa na rzecz wierzycieli.”

puenta

Dodając obrazę do kontuzji, oficjalne konto 3AC na Twitterze wydaje się być albo zhakowane z zewnątrz, albo przejęte przez mściwych pracowników 3AC. W ciągu ostatnich kilku dni na koncie pojawiło się kilka wykopalisk na koszt firmy, w tym jeden tweet, w którym starano się zatrudnić „chirurga plastycznego z ponad 10-letnim doświadczeniem z pacjentami zarówno z Azji, jak i z rasy kaukaskiej. Płatność w stablecoinach, SAFTS i/lub obietnicach.”

Wydaje się to być odniesieniem do współzałożyciela Bitfinex/Tether/CFO Giancarlo Devasiniego, który wcześniej służył jako chirurg plastyczny, zanim zdecydował, że fałszywe pieniądze są bardziej dochodowe niż sztuczne piersi. Zawsze jest oznaką zaufania rynku, gdy porównujesz się z największym istniejącym systemem kryptograficznym Ponzi.

Zhakowane konto opublikowało również na Twitterze rzekomą „aktualizację” od Daviesa, której treść składa się wyłącznie ze słów „Yo uhh hmm”. Nie mogłem powiedzieć tego lepiej.

Obejrzyj: panel BSV Global Blockchain Convention, Prawo i porządek: Zgodność z przepisami dotyczącymi Blockchain i zasobów cyfrowych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : 3AC’s tangled web leaves creditors out missing billions – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO