Fundusz Scaramucciego zawiesza umorzenia w związku z implozją cyfrowego rynku walutowego

Ponieważ chaos wywołany krachem na rynku walut cyfrowych trwa, fundusz zarządzany przez byłego dyrektora ds. komunikacji w Białym Domu Anthony’ego Scaramucciego zawiesił umorzenia inwestorów.

Według raportu Bloomberga, Legion Strategies, fundusz pod parasolem SkyBridge Capital Scaramucciego, postanowił zawiesić umorzenia po gwałtownych spadkach wartości akcji i walut cyfrowych, na które jest narażony. To ostatnie z długiej listy zawieszeń wypłat w branży.

Więcej szczegółów na temat zawieszenia wykupu Strategii Legionu

Według Bloomberga, źródło zaznajomione z tą sprawą powiedziało, że decyzja o zawieszeniu umorzeń była spowodowana spadkiem wartości prywatnych akcji w portfelu funduszu. Akcje stanowią 20% jej udziałów i obejmują firmy takie jak FTX Sama Bankman-Fried.

Gdy pojawiły się wiadomości, długoletni krytyk BTC Peter Schiff powiedział na Twitterze, że osobiście ostrzegł Scaramucciego, że jego fundusz posłuży jako płynność wyjścia dla niektórych z największych wielorybów w przestrzeni cyfrowej waluty.

W pewnym momencie 25% aktywów netto w Legion Strategies stanowiły waluty cyfrowe, takie jak BTC, ETH i ALGO. Zrozumiałe jest, że firma zmniejszyła swoją ekspozycję na waluty cyfrowe, które obecnie stanowią 10% jej zasobów. Redukcja następuje w trakcie ogromnego krachu na rynku, a BTC oscyluje wokół 20 000 USD po osiągnięciu szczytu powyżej 65 000 USD w listopadzie 2021 r.

Ogólnie rzecz biorąc, rynek walut cyfrowych stracił 1,2 biliona dolarów w kapitalizacji rynkowej od szczytu w 2021 r., powodując tsunami likwidacji, bankructwa i zawieszenia wypłat z niektórych największych firm w branży.

Opinia: Czy SkyBridge Capital to kolejny fundusz do wysadzenia w powietrze?

Czy SkyBridge Capital, a przynajmniej część funduszy pod jego parasolem, to kolejne domino, które padnie? Nadal nie jest to jasne, ale zawieszenie umorzeń inwestorów nigdy nie jest oznaką zdrowego, płynnego funduszu z optymistycznie nastawionymi menedżerami.

Posunięcie Legion Strategies jest tylko ostatnim z wielu firm i funduszy walut cyfrowych dla sztywnych inwestorów. Niedawno pożyczkodawcy Celsius Network i Voyager Digital zawiesili wypłaty i ogłosili upadłość w rozdziale 11, ponieważ Coinbase (NASDAQ: COIN) ostrzegł, że może wykorzystać zasoby swoich klientów jako zabezpieczenie w przypadku bankructwa.

Podczas gdy wielu spekulantów handlu detalicznego modli się o koniec krachu i rozpoczęcie nowej hossy, wszystkie sygnały wskazują na inną rzeczywistość. Na przykład, wraz z ruchem Legion Strategies, aby zawiesić umorzenia, wyciekły informacje, że Digital Currency Group był winien 1,2 miliarda dolarów od zbankrutowanego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital, sygnalizując, że dolegliwość będzie się utrzymywać.

Dla każdego z otwartymi oczami i żetonami ze stołu jest jasne, że dno jest dalekie od środka. To, czy fundusz Scaramucciego przetrwa, dopiero się okaże, ale to, że o wiele więcej zniknie, a niezliczeni inwestorzy znajdą się z pustymi rękami, jest wirtualną pewnością.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, BSV Blockchain: A World of Good

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Scaramucci’s fund suspends redemptions amidst digital currency market implosion – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO