Rynek NFT OpenSea zwalnia 20% pracowników

OpenSea, rynek non-fungible tokenów (NFT), jest ostatnim, który uległ presji rynku aktywów cyfrowych. OpenSea ogłosiła zwolnienie 20% swoich pracowników.

Devin Finzer, współzałożyciel i szef operacji w OpenSea, podzielił się na Twitterze notatką, która została rozesłana wśród pracowników OpenSea, dodając, że każdy z pracowników, których to dotyczy, spotkał się jeden na jednego i nadal będzie otrzymywał wsparcie od firma.

W notatce Finzer przypisał tę decyzję „bezprecedensowej kombinacji kryptozimy i szerokiej niestabilności makroekonomicznej” oraz „potrzebie przygotowania firmy na możliwość przedłużonego spowolnienia”.

„Zmiany, które dzisiaj wprowadzamy, pozwalają nam utrzymać wieloletnie wybiegi w różnych scenariuszach kryptowalut zimowych (5 lat przy obecnym wolumenie) i dają nam dużą pewność, że będziemy musieli przejść przez ten proces tylko raz, ” on dodał.

Według Earthweb, OpenSea zatrudniała w lipcu około 110 pracowników. Rynek NFT zbudował znaczną skrzynię wojenną z rundy finansowania, która zebrała około 300 milionów dolarów. OpenSea ma szacowaną wartość rynkową na około 13,3 miliarda dolarów.

Rynek aktywów cyfrowych w obliczu kryzysu płynności

OpenSea była również jednym z największych beneficjentów szaleństwa NFT w 2021 r., generując przychody w wysokości 365 milionów dolarów w ciągu roku, ale ma trudności z odnalezieniem się w 2022 r. Bloomberg donosi, że sprzedaż OpenSea spadła o 75% między majem a czerwcem. nowy rekordowo niski poziom od lipca 2021 r.

Według raportu zbiegło się to z tym, że rynek NFT odnotował swój pierwszy miesiąc ze sprzedażą poniżej 1 miliarda dolarów od czerwca 2021 r. Ponadto OpenSea ma sprawiedliwy udział w innych kontrowersjach nękających rynek NFT, w tym hackach, procesach sądowych i niedawnych danych naruszenie.

Wiele innych firm zajmujących się aktywami cyfrowymi również przygotowuje się na możliwość przedłużonego kryzysu płynności. Kilka głównych giełd, w tym Coinbase (NASDAQ: COIN), Crypto.com i Gemini, zmniejszyło liczbę pracowników w ostatnich miesiącach, a Business Insider oblicza, że ​​firmy zajmujące się aktywami cyfrowymi łącznie zwolniły około 1700 pracowników tylko w czerwcu.

Inne platformy pożyczkowe, takie jak Celsius i zarządzający aktywami, tacy jak Three Arrows Capital (3AC) i Voyager, podniosły się, ogłaszając upadłość. Kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów cyfrowych spadła do mniej niż 1 biliona dolarów z rekordowego poziomu prawie 3 biliony dolarów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : NFT marketplace OpenSea lays off 20% of staff cites bear market – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO