Rosja nuklearna aktywa cyfrowe jako mechanizm płatności

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę zakazującą korzystania z zasobów cyfrowych jako płatności za towary i usługi.

W zeszłym tygodniu rosyjska Duma Państwowa ogłosiła, że ​​Putin podpisał ustawę nr 138674-8, znaną jako „O poprawkach do niektórych aktów ustawodawczych Federacji Rosyjskiej w zakresie regulacji obrotu cyfrowymi aktywami finansowymi i użytkowymi prawami cyfrowymi”.

Rada Federacji Dumy wysłała projekt ustawy do Putina tydzień wcześniej, po tym jak został wprowadzony do ciała ustawodawczego zaledwie kilka tygodni wcześniej, sugerując poczucie pilności wprowadzenia tych zmian do prawa JAK NAJSZYBCIEJ.

Ustawa zmienia niektóre przepisy bankowe, aby zezwolić na wykorzystanie zasobów cyfrowych jako narzędzi inwestycyjnych, w celu zwiększenia „atrakcyjności inwestycyjnej korzystania z praw cyfrowych przez przedsiębiorstwa”. Drugim głównym celem ustawy jest „zapobieganie wykorzystywaniu cyfrowych aktywów finansowych i użytkowych praw cyfrowych jako środka płatniczego”.

Istniejące przepisy federalne jednoznacznie stwierdzają, że „oficjalną jednostką monetarną (walutą) Federacji Rosyjskiej jest rubel” i żadne inne „zastępcze waluty” nie są dozwolone. Tak zwane „platformy elektroniczne” obsługujące aktywa cyfrowe będą teraz „uznawane za podmioty krajowego systemu płatniczego” i tym samym będą podlegać kontroli Banku Rosji, który nie będzie życzliwie traktował nikogo, kto próbuje uzurpować sobie prymat rubla .

Istnieje precedens dla Rosji, która atakuje swój bank centralny działaniami internetowymi, które postrzega z podejrzliwością. W połowie ostatniej dekady Rosja nakazała utworzenie scentralizowanych centrów finansowych, za pośrednictwem których wszystkie lokalnie licencjonowane serwisy bukmacherskie musiały kierować transfery do i od swoich klientów. Obstawiający narzekali na proces rejestracji w tym systemie, który obejmował fizyczne przedstawianie dokumentów tożsamości w punktach sprzedaży detalicznej, ale Rosja nalegała, aby Wielki Brat musiał dokładnie wiedzieć, kto robi co w Internecie. Nie mogę się doczekać, aż Rosja upiera się, że wszystkie przelewy na giełdach kryptowalut i poza nimi muszą obrać podobnie scentralizowany objazd.

Nowszym przykładem zwiększonego zainteresowania Rosji tym sektorem było obwieszczenie przez biuro ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy Rosfinitoring postępów w identyfikowaniu i śledzeniu przypadków przestępczego wykorzystania zasobów cyfrowych. Te postępy nie mogą nadejść wystarczająco szybko, biorąc pod uwagę, że do władz USA i Niemiec należało usunięcie rosyjskiego rynku „darknet” Hydra na początku tego roku.

Wojna! Do czego to jest dobre? Zakaz alternatyw dla rubla!

Często chaotyczne podejście Rosji do regulacji aktywów cyfrowych spowodowało, że niektórzy ministrowie rządu promują większą adopcję, podczas gdy bank centralny zdecydowanie odpiera wszystko, co może podważyć jego autorytet. Jedną ze spójnych cech jest przekonanie, że zasoby cyfrowe niosą ze sobą nieodłączne ryzyko, którego przeciętny Ivan/Ivana nie podejmuje żadnych interesów, a zatem ich wykorzystanie powinno być ograniczone do „doświadczonych” inwestorów, którzy mogą przyjąć uderzenie, jeśli sprawy pójdą w pośpiechu.

Putin jest znanym maniakiem kontroli, więc nie jest zaskakujące, że, podobnie jak wiele innych autorytarnych rządów, Rosja bada plany stworzenia własnej cyfrowej waluty banku centralnego. Plany te nabrały pilnego charakteru w związku z sankcjami gospodarczymi nałożonymi na Rosję po inwazji na Ukrainę na początku tego roku.

Niechęć Putina do niepaństwowych aktywów cyfrowych funkcjonujących jako waluta mogła zostać wzmocniona w pierwszych dniach wojny, kiedy Ukraina opublikowała adresy portfela cyfrowego, na które osoby fizyczne mogły wysyłać aktywa, które następnie były wykorzystywane do zakupu materiałów potrzebnych Ukrainie do obrony swojego terytorium przeciwko wojskom rosyjskim.

(Należy zauważyć, że popularna narracja o dobrodusznych kryptowalutach stających po stronie dzielnego słabszego okazała się szalenie poza bazą, ponieważ większość darowizn została dokonana w oczekiwaniu na wzajemny airdrop NFT, który nigdy nie nastąpił, po czym darowizny spadły Klif.)

Ponieważ wiele krajów zachodnich nie chce akceptować płatności w rublach, Rosja zasugerowała, że ​​mogłaby wykorzystać zasoby cyfrowe do ułatwienia handlu międzynarodowego. Tutaj znowu rząd chce zarezerwować dla siebie przypadek użycia, który uważa za nieodpowiedni dla przeciętnych obywateli. Mimo to nie ma to większego znaczenia, biorąc pod uwagę, że Vlad wciąż grozi uwolnieniem narodowego arsenału nuklearnego, jeśli świat nie zgodzi się, że (a) jest najsilniejszym, najtwardszym, najprzystojniejszym światowym przywódcą, (b) jest najlepszym hokeistą, który kiedykolwiek żył i (c) naprawdę umieszcza „fiuta” w „dyktatorze”.

Obejrzyj: panel BSV Global Blockchain Convention, Prawo i porządek: Zgodność z przepisami dotyczącymi blockchain i zasobów cyfrowych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Russia nukes digital assets as payments mechanism – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO