Amerykański sąd usuwa domniemane pranie brudnych pieniędzy Bitfinex o wartości 4,5 miliarda dolarów za zatrudnienie

W lutym świat walut cyfrowych był oszołomiony, gdy władze w Stanach Zjednoczonych ogłosiły, że aresztowały nowojorską parę, która rzekomo wyprała 4,5 miliarda dolarów skradzionych z giełdy Bitfinex. W ostatnim skręcie sprawy sąd w Waszyngtonie zezwolił kobiecie na poszukiwanie pracy.

Heather Morgan została aresztowana wraz ze swoim mężem, Ilyą Lichtenstein, rankiem 8 lutego, oskarżona o bycie mózgiem prania miliardów dolarów skradzionych z Bitfinex w 2016 roku. Została zwolniona tydzień później.

Morgan, która występowała pod pseudonimem „Razzlekhan (Czyngis-chan, ale z większą ilością pizazzu według jej strony internetowej)” lub „Krokodyl z Wall Street”, rzekomo kontrolowała portfel BTC, który miał blisko 120 000 BTC. Udało jej się spieniężyć jej część, ale Departament Sprawiedliwości odzyskał ponad 94 000 BTC, wycenianych wówczas na 3,6 miliarda dolarów.

W najnowszym wydarzeniu w jej sprawie sąd w Waszyngtonie podobno przychylił się do jej wniosku o zmianę warunków przedprocesowych, umożliwiając jej „podejmowanie legalnego zatrudnienia i otrzymywanie dochodu przekraczającego 10 000 USD miesięcznie”.

Bloomberg donosi, że prokuratorzy nie sprzeciwili się jej prośbie.

Sprawa 31-latki wciąż się toczy, a prokuratorzy starają się ją ukarać za udział w wyrafinowanym kręgu przestępczym. Jeśli Morgan i jej mąż zostaną skazani, grozi im do 25 lat więzienia za spisek mający na celu pranie brudnych pieniędzy i spisek mający na celu oszukanie Stanów Zjednoczonych.

Wielu zaskoczyło, gdy pojawiła się wiadomość, że Morgan i jej mąż stali za przestępstwem o wartości 4,5 miliarda dolarów. Napady na walutę cyfrową są tradycyjnie podejmowane przez osoby bardzo obeznane z technologią, wielu z nich to czołowi globalni hakerzy, jak Lazarus Group, a para z Manhattanu była niczym innym.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : US court clears alleged $4.5B Bitfinex money launderer for employment – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO