The Bitcoin Bridge: namiętna dyskusja na temat IPv6 z prof. Sureswaran Ramadass

Jeśli chodzi o pasję do technologii IPv6, prawdopodobnie niewielu ludzi może dorównać Sureswaranowi Ramadassowi. Można się tego spodziewać; jest przecież przewodniczącym Forum IPv6 w Malezji i emerytowanym profesorem na Malezyjskim Uniwersytecie Nauki i Technologii.

Wchodząc do pomieszczenia specjalnie zaprojektowanego do prowadzenia wideokonferencji, prof. Ramadass korzysta z okazji, aby zdalnie dostosować kadrowanie swojego aparatu. Był to wyraźnie człowiek przyzwyczajony do technologii, który spędził swoją karierę na rzecz rozwoju ludzkiej technologii na nowe wyżyny.

Już za kilka minut trwa wywiad, a profesor rozmawia z Jonem Southurstem na The Bitcoin Bridge na temat, który zna najlepiej.

Największe pchnięcie Azji

Nauczyciel. Ramadass mówi, że jego doświadczenie zawsze było techniczne. Wiele lat temu, kiedy zaczynał pracę doktorską, jeden z głównych założycieli IPv6 w regionie namawiał go do skupienia się na technologii i pomocy w jej rozpowszechnianiu w regionie.

Nie mając praktycznie żadnego doświadczenia w technologii IPv6, profesor powiedział, że początkowo miał obawy, ale ostatecznie wkroczył w świat, który będzie centrum jego kariery na długie lata.

„To, co zrobiliśmy, sprawiło, że IPv6 stało się jednym z głównych impulsów do wyjścia z Azji” – prof. powiedział Ramadass. „Więc podczas gdy wiele technologii internetowych wyszło z Europy lub Stanów Zjednoczonych, chcieliśmy, aby IPv6 był napędzany przez Azję”.

Patrząc na to, jak daleko zaszła technologia, profesor twierdzi, że ich inicjatywa odniosła spory sukces. Mówi, że kraje azjatyckie przejęły prowadzenie w IPv6 – i nadal to robią.

Kolejny wyznacznik sukcesu prof. Ramadass to rosnąca akceptacja protokołu IPv6. Wyjaśnia, że ​​ludzie zaczynają rozumieć, że IPv6 nie konkuruje z IPv4 i że jest to po prostu faza rozwoju technologii. Jednym z czynników, który pomaga promować nową technologię, jest to, że jest ona bezpłatna, podczas gdy protokół IPv4 zaczyna być kosztowny ze względu na jego niedobór.

„To dość oczywiste, którą stronę wybrać” – prof. powiedział Ramadass. „Dostajesz to nowe przedsięwzięcie, pojawiają się nowe organizacje. To właściwy wybór.

“To tylko dla ciebie przez resztę twojego życia”

Przejście w nową erę Internetu wymaga również zmiany sposobu myślenia ludzi. Nauczyciel. Ramadass porównuje to do programistów uczących się nowego języka programowania.

„Musisz oczyścić swój sposób myślenia ze starego paradygmatu programowania i pomyśleć o nowym paradygmacie programowania” – wyjaśnił. „To samo z IPv4 lub IPv6. IPv4 jest nieco bardziej uproszczony, prosty w sensie implementacji. IPv6 ma o wiele więcej opcji”.

Te opcje odnoszą się oczywiście do większej puli adresów IPv6. W przeciwieństwie do IPv4, którego opcje się kurczą, IPv6 ma wykładniczo więcej dostępnych adresów. W rzeczywistości istnieje wystarczająco dużo opcji, aby każdy na świecie — dla przyszłych pokoleń — miał swój własny, niepowtarzalny adres.

„Teraz mógłbym mieć globalny adres IPv6 i tym razem może on należeć do mnie” – prof. powiedział Ramadass. „Więc gdziekolwiek pójdę, do której firmy się przeprowadzę, to prawie tak, jakby ktoś mówił: oddaję ci życie. Dożywotni adres IPv6 i to jest twoje życie. Nikt nie może ci go odebrać i jest tylko dla ciebie do końca życia. Czy to nie fajne?

Postępowa gospodarka internetowa

Jeśli chodzi o gospodarkę internetową, przewodniczący ds. Edukacji Forum IPv6 jest niczym zdumiony. Przypomniał sobie czasy nie tak dawno, kiedy zarządzanie finansami nie było łatwym zadaniem.

„Pamiętam dzień, kiedy pojechałem do USA na studia. Musieliśmy zdobyć czeki podróżne” – prof. Ramadass współdzielony z The Bitcoin Bridge. „Musieliśmy wydać dużo. Musieliśmy umieścić na nim nasze nazwiska i zanieść do banku w USA, a potem facet weryfikował i przeliczał na gotówkę. A jeśli te czeki zostaną skradzione? Zgadnij co, straciłeś pieniądze.

Kolejną rzeczą, za którą profesor bardzo się chwali, jest potencjał waluty cyfrowej. Uważa, że ​​waluta cyfrowa może przynieść rewolucję w świecie finansów internetowych, czyniąc go bezpieczniejszym. Wyjaśnił jednak, że ludzie muszą zacząć postrzegać Bitcoin jako coś więcej niż tylko opcję handlową i spojrzeć na szerszy obraz samej kryptowaluty.

„Czuję, że wniosła swoją wartość do świata. Tyle, że ludzie muszą wiedzieć, jak z niego korzystać, jak go doceniać i jak go rozwijać” – prof. powiedział Ramadass.

W odpowiedzi Southurst zauważył: „To bardzo podobny problem, prawda? To tylko kwestia edukacji i skłonienia ludzi do zmiany nawyków.

Zobacz pełny, angażujący wywiad z prof. Sureswaran Ramadass na The Bitcoin Bridge z Jonem Southurstem. Obejrzyj pełny wywiad na kanale CoinGeek na YouTube.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, IPv6-bsed 5G/6G, IoT i Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The Bitcoin Bridge: A passionate discussion on IPv6 with Prof. Sureswaran Ramadass – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO