Samsung rozpoczyna produkcję chipów procesowych 3 nm, które można wykorzystać do wydobywania nagród blokowych

Samsung rozpoczął produkcję najbardziej zaawansowanego chipa na świecie. Chip, który wykorzystuje 3-nanometrowy proces z architekturą tranzystorową typu gate-all-around (GAA), znacznie przewyższa inne pod względem szybkości przetwarzania danych i wydajności energetycznej.

W komunikacie prasowym Samsung stwierdza, że ​​proces produkcyjny 3 nm został zoptymalizowany pod kątem zastosowań obliczeniowych o wysokiej wydajności i niskim poborze mocy. W szczególności Samsung powiedział, że proces Gen 1 3 nm GAA zapewnia 45% zmniejszenie zużycia energii, 23% wzrost wydajności i zajmuje o 16% mniej powierzchni w porównaniu z poprzednim wiodącym procesem 5 nm.

Samsung twierdzi, że już pracuje nad Gen 2 3nm, który poprawi te specyfikacje. Według dr Siyoung Choi, prezesa i szefa Foundry Business w Samsungu, firma jest zdeterminowana, aby nadal przewodzić innowacjom w branży produkcji chipów.

„Samsung szybko się rozwijał, ponieważ nadal wykazujemy wiodącą pozycję w stosowaniu technologii nowej generacji w produkcji… Będziemy kontynuować aktywne innowacje w zakresie konkurencyjnego rozwoju technologii i tworzenia procesów, które pomogą przyspieszyć osiągnięcie dojrzałości technologii” – powiedział Choi.

Według raportu południowokoreańskiego serwisu informacyjnego The Elec, jednym z pierwszych zastosowań chipa będzie wykorzystanie do wydobywania nagród blokowych. Samsung podobno ma umowę na dostawę chipów do nienazwanego chińskiego producenta platformy do wydobycia bloków. Samsung ujawnił również, że planuje rozszerzyć zastosowanie chipów na procesory mobilne.

Producenci chipów do wydobywania nagród blokują coraz większy nacisk na efektywność energetyczną

Samsung jako pierwszy zastosował proces 3 nm do masowej produkcji chipów, które mogą być wykorzystywane w wydobyciu nagród blokowych, pokonując Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC). Jak zauważył Bloomberg, ta ostatnia firma ma rozpocząć produkcję chipów 3 nm jeszcze w tym roku.

Samsung nie jest jedynym producentem półprzewodników, który koncentruje się na wytwarzaniu energooszczędnych chipów do wydobywania nagród za bloki. Na początku tego roku Intel ogłosił również rozpoczęcie produkcji swoich wysokowydajnych chipów o nazwie BonanzaMine.

Hive i Jack Dorsey’s Block (NASDAQ: SQ) to jedne z pierwszych firm, które zaopatrzą się w platformy wydobywcze jeszcze w tym roku. W przypadku Hive (NASDAQ: HIVE) platformy pomogą podwoić szybkość haszowania.

W tamtym czasie Intel powiedział, że poprawiona wydajność energetyczna chipów pomogłaby usunąć piętno wysokiego zużycia energii związane z blokowaniem wydobycia nagród i pomóc górnikom w osiągnięciu celów ESG.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain Mining & Energy Innovation

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Samsung begins production of 3nm process chips that can be used for block reward mining – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO