Bitcoin to sieć blockchain dla inteligentnych kontraktów, Xiaohui Liu z sCrypt mówi CoinGeek TV

Przez ponad dekadę świat wierzył, że Bitcoin nie jest kompletny i nie może obsługiwać inteligentnych kontraktów. Jednak wizja Satoshiego została przywrócona w Bitcoin, a inteligentne kontrakty są teraz powszechną cechą wielu aplikacji BSV. CEO sCrypt, Xiaohui Liu, jest jedną z kluczowych osób, które naciskają na wzrost inteligentnych kontraktów na BSV i jak powiedział CoinGeek TV, nadszedł czas, aby Bitcoin odzyskał wyższość nad inteligentnymi kontraktami.

sCrypt to język inteligentnych kontraktów wysokiego poziomu dla Bitcoin SV. Chociaż technicznie możliwe jest pisanie inteligentnych kontraktów w natywnym języku skryptów Bitcoin, jest to kłopotliwe i podatne na błędy. sCrypt pozwala programistom na łatwe pisanie i wdrażanie inteligentnych kontraktów na Bitcoin.

Patrick with Xiaohui Liu on CG TV

Satoshi stworzył Bitcoina, aby był czymś więcej niż tylko elektroniczną gotówką typu peer-to-peer, a inteligentne kontrakty mają kluczowe znaczenie dla tej wizji. Jak Liu powiedział gospodarzowi CoinGeek TV Patrickowi Thompsonowi, ułatwia to złożone transakcje na Bitcoin, czyniąc go programowalnymi pieniędzmi. Eliminuje potrzebę zaufania do systemu i pozwala użytkownikom używać Bitcoina jako warstwy bazowej do działań wykraczających poza finanse.

Już teraz kilka wiodących projektów korzysta z sCrypt, od protokołu tokenów Fabriika, protokołu Simple Fabriik po zdecentralizowaną platformę wymiany TokenSwap, po Tokenized i DotWallet.

Inteligentne kontrakty na Bitcoin zmieniają reguły gry. Jednak minęło ponad dekadę, zanim zostały w pełni wykorzystane, co doprowadziło do powstania „alternatyw”, takich jak Ethereum i Solana, które stoją przed własnymi unikalnymi wyzwaniami, od wysokich opłat po przestoje.

Liu uważa, że ​​powodem, dla którego inteligentne kontrakty Bitcoin tak długo stały się rzeczywistością, jest fakt, że frakcja BTC nadal żyje w błędnym przekonaniu, że Bitcoin został stworzony, aby służyć jako magazyn wartości.

Xiaohui Liu on GBC22

Liu rozmawiał z CoinGeek TV na marginesie BSV Global Blockchain Convention w Dubaju, gdzie w dniu 3 wszedł na scenę, aby ogłosić uruchomienie inteligentnego transpilera kontraktów, który pozwala programistom przekonwertować ich kod Solidity na sCrypt.

Chociaż Ethereum nie zbliża się nawet do możliwości Bitcoin SV w zakresie skalowania, opłat i szybkości, korzysta z efektu sieciowego, ponieważ zaczęło się wiele lat przed BSV. Liu wierzy, że dzięki transpilerowi Bitcoin SV może wreszcie zaoferować programistom łatwy sposób na przeniesienie swoich aplikacji do jedynej sieci blockchain, która skaluje się bez ograniczeń, bez konieczności przepisywania kodu.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Inteligentne kontrakty i obliczenia na BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bitcoin is the blockchain network for smart contracts, sCrypt’s Xiaohui Liu tells CoinGeek TV – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO