Górnicy Texas BTC zamykają działalność z powodu rekordowej fali upałów

Wydobywcy nagród blokowych nie mieli dobrego roku, ponieważ ceny większości zasobów cyfrowych spadły, a dla tych w Teksasie sytuacja musi się pogorszyć. Stan przeżywa rekordową falę upałów, zwiększając popyt na energię elektryczną, a ofiarami wzrostu popytu są górnicy.

Teksasowi nie są obce wysokie temperatury o tej porze roku. Jednak w tym roku ekstremalne upały zaczęły się znacznie wcześniej niż w poprzednich miesiącach, a jeden stanowy klimatolog powiedział CNN, że stan „dostaje sierpniową pogodę w maju i czerwcu”.

Ta fala upałów spowodowała, że ​​wielu Teksańczyków uruchomiło klimatyzację, co doprowadziło do rekordowego zapotrzebowania na energię elektryczną. I chociaż ogromne zapotrzebowanie państwa na energię elektryczną zostało zrekompensowane przez wzrost energii odnawialnej, która obecnie stanowi 38% mocy państwa, tegoroczne zapotrzebowanie jest bezprecedensowe i pochłania ofiary.

Na początku tego miesiąca Teksas ustanowił nowy rekord zużycia energii na poziomie 78 206 megawatów (MW), pokonując poprzedni rekord, który wynosił 77 460 MW. Model predykcyjny opracowany przez stanowego operatora sieci pokazuje, że zapotrzebowanie to może osiągnąć w tym tygodniu 80 000 MW.

Bloc graph from bloomberg

Górnicy z nagrodami blokowymi w stanie byli jednymi z pierwszych ofiar. Teksas jest domem dla kilku górników przemysłowych, którzy przybyli do tego stanu ze względu na przyjazne przepisy dla przemysłu i stosunkowo niskie opłaty za energię. Wiele z nich musi teraz zakończyć działalność, słuchając wezwania stanowego operatora sieci energetycznej, Electric Reliability Council of Texas (ERCOT).

W rozmowie z Bloombergiem Lee Bratcher, prezes Texas Blockchain Council, ujawnił, że wyłączenia uwolnią ponad 1000 MW energii elektrycznej.

„Istnieje ponad 1000 megawatów obciążenia wydobywczego Bitcoin, które odpowiedziało na żądanie ochrony ERCOT, wyłączając swoje maszyny w celu oszczędzania energii dla sieci. Odpowiada to prawie całemu obciążeniu wydobycia bitcoinów na skalę przemysłową w Teksasie i pozwala na przeniesienie ponad 1% całkowitej pojemności sieci z powrotem do sieci do użytku detalicznego i komercyjnego”.

Górnicy z Teksasu: wybieramy ludzi zamiast zysków

Kilku górników otrzymujących nagrody blokowe złożyło oświadczenia ujawniające, że zamknęli swoje platformy wydobywcze, aby zapewnić mieszkańcom stanu tyle energii, ile potrzebują podczas fali upałów, nawet jeśli koszt energii prawie podwoił się w stosunku do średniej z 2022 r.

Jedną z tych firm jest Core Scientific, której dyrektor generalny Mike Levitt mówi Bloombergowi: „Obecnie 100% maszyn zlokalizowanych w Teksasie zostało wyłączonych, aby zapewnić wsparcie dla sieci ERCOT. W trudnych sytuacjach, w tym podczas obecnego wydarzenia upałów w Teksasie, ograniczaliśmy moc i nadal będziemy ją ograniczać w razie potrzeby.

Core Scientific działa w sześciu innych stanach USA, a według Levitta tylko około 15% jej działalności znajduje się w Teksasie.

Argo Blockchain (LSE: ARB), koparka nagród blokowych, która znajduje się na podwójnej liście w Londynie i na Nasdaq, również posłuchała apelu o zamknięcie operacji. W rozmowie z jednym z nich dyrektor generalny Peter Wall wyjaśnił, że firma uważa, że ​​zyski nigdy nie powinny być stawiane przed życiem ludzkim.

„W czasach dużego zapotrzebowania na moc uważamy, że ludzie powinni mieć pierwszeństwo przed kopaniem kryptowalut. Kiedy ERCOT wysyła ostrzeżenie dotyczące ochrony, traktujemy to poważnie i ograniczamy nasze operacje wydobywcze. Zrobiliśmy to ponownie dziś po południu, podobnie jak wielu naszych rówieśników w przestrzeni górniczej” – powiedział.

Argo intensywnie inwestuje w Teksasie i będzie mocno dotknięte przestojami. Jak poinformował CoinGeek, wyciek informacji z zeszłego roku pokazał, że planuje budowę obiektu o wartości 2 miliardów dolarów w stanie. Od tego czasu zebrał 127,5 miliona dolarów w dwóch oddzielnych rundach, aby sfinansować swoją ekspansję w Teksasie, w tym od NYDIG w maju tego roku.

Riot Blockchain, który prowadzi zakład wydobywczy w Rockdale, również zamyka działalność w stanie.

I chociaż przestoje wpłyną na ich wydobycie BTC, górnicy nie odejdą z niczym. Mają otrzymać od ERCOT zapłatę za zmniejszenie zapotrzebowania na energię w ramach zawartych przez agencję umów dotyczących odpowiedzi na zapotrzebowanie. A biorąc pod uwagę wzrost cen energii w ostatnich miesiącach, podjęcie wypłat może być najrozsądniejszą rzeczą dla górników, nawet gdy bessy nadal kąsają.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain Mining & Energy Innovation

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Texas BTC miners shut down operations due to record-breaking heat wave – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO