Filipiny badają unijne przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu: komisarz SEC

Filipińska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) bada aktywa cyfrowe dotyczące przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CFT), w sprawie których Unia Europejska (UE) osiągnęła niedawno porozumienie.

Ujawnił to Kelvin Lester K. Lee, jeden z czterech komisarzy filipińskiego regulatora papierów wartościowych. W opinii opublikowanej w Manila Times komisarz stwierdził, że SEC poszukuje najlepszych praktyk, które może przejąć z unijnych przepisów.

„Europejscy urzędnicy i prawodawcy uzgodnili środki przeciwdziałania praniu pieniędzy w przestrzeni kryptowalut… SEC obserwuje rozwój UE” – powiedział.

Cytując dane, które szacują, że w 2021 r. wyprano aktywa cyfrowe o wartości 8,6 miliarda dolarów, Lee podkreślił, że zapobieganie praniu pieniędzy na rynku aktywów cyfrowych było wyzwaniem dla regulatorów na całym świecie.

Trudność w powstrzymaniu „dzikiego zachodu” rynku wynika ze specyfiki transakcji na aktywach cyfrowych. Transakcje związane z aktywami cyfrowymi są zabezpieczone kryptograficznie, pozwalają użytkownikom zachować pewien poziom anonimowości i w niektórych przypadkach są rozliczane w ciągu zaledwie kilku sekund.

Giełdy zasobów cyfrowych również nie mają odpowiednich kontroli „Poznaj swojego klienta” (KYC), dzięki którym przestępcy mogą się prześlizgnąć. Lee zauważa, że ​​nowe przepisy UE dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu wstępnie uzgodniły aktualizację przepisów dotyczących informacji towarzyszących transferom środków, aby uwzględnić zasoby cyfrowe i rozwiązać te problemy.

W przeciwieństwie do stanowiska Lee, Reuters donosi, że kilku kluczowych graczy na rynku aktywów cyfrowych, w tym Coinbase (NASDAQ: COIN), odrzuciło propozycję przepisów UE dotyczących aktywów cyfrowych w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Stanowisko filipińskiej SEC w sprawie aktywów cyfrowych

UE nie jest jedynym regulatorem, którego Filipiny nie badają. Lee wspomina, że ​​SEC przygląda się również postępom w zakresie przepisów dotyczących aktywów cyfrowych w USA. W celu wzmocnienia filipińskich przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, które obowiązują od 2018 r. i obejmują zgodność wszystkich tradycyjnych instytucji podlegających SEC.

SEC kilkakrotnie ostrzegała inwestorów przed ryzykiem inwestowania w aktywa cyfrowe. W zeszłym roku Lee specjalnie ostrzegł inwestorów, aby zachowali ostrożność podczas inwestowania w popularną grę Axie Infinity, w której można zarobić, zgodnie z lokalnym raportem BitPanda.

SEC również regularnie wzywa programy inwestycyjne w aktywa cyfrowe, które są oszustwami lub oferują inwestorom niezarejestrowane papiery wartościowe. W zeszłym miesiącu SEC wydała zawiadomienie do Astrazion, piramidy finansowej opartej na aktywach cyfrowych, nakazując im zamknięcie działalności.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain for Digital Transformation of Nations

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Philippines is studying EU’s digital assets AML/CFT regulations: SEC commissioner – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO