Brak założycieli 3AC, ramy aktywów cyfrowych Skarbu USA, inwestycje w gry blockchain

Założyciele Three Arrows Capital (3AC), funduszu hedgingowego „krypto” zniknęli po złożeniu wniosku o upadłość.

Według prawników likwidatorów, fizyczne miejsce pobytu współzałożycieli Su Zhu i Kyle’a Daviesa było nieznane przed przesłuchaniem zaplanowanym na wtorek rano w celu omówienia działań związanych z procesem likwidacji. Dzieje się tak po tym, jak wierzyciele 3AC wyruszyli za firmą, aby odzyskać swoje aktywa.

Zhu pojawił się na Twitterze tego samego dnia, tweetując: „Nasza dobra wiara we współpracę z likwidatorami spotkała się z przynętą”. W krótkim dokumencie złożonym w zeszłym tygodniu założyciele nie podjęli żadnej znaczącej współpracy w procesie likwidacji. Tożsamość likwidatorów pozostaje anonimowa po krótkiej prośbie

Założona w 2012 roku singapurska firma złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 15 w Nowym Jorku po upadku terraUSD (UST) stablecoin, który podobno zniszczył aktywa firmy.

Ponieważ branża nadal słabnie, a firmy bankrutują lub zamykają się, Ministerstwo Skarbu USA niedawno przedstawiło nowe ramy regulacyjne prezydentowi Joe Bidenowi.

Te nowe ramy określają wieloagencyjne podejście do międzynarodowego przyjęcia walut cyfrowych. Wytyczne są najnowszym produktem Zarządzenia Prezydenta Bidena w sprawie „Zapewnienia odpowiedzialnego rozwoju zasobów cyfrowych” podpisanego w marcu tego roku, nakazującego agencjom federalnym współpracę i badanie zagrożeń i korzyści związanych z zasobami cyfrowymi.

Ponieważ rządy dalej regulują branżę, powstają tysiące miejsc pracy w kosmosie.

Dunamu, operator wymiany walut cyfrowych Upbit, ma stworzyć 10 000 miejsc pracy w ciągu najbliższych pięciu lat.

Firma z Korei Południowej planuje wesprzeć 500 startupów za pośrednictwem inkubatorów i prowadzić centra konsultacyjne dla osób pracujących w sieci Web3.

„Planujemy wzmocnić konkurencyjność krajowego przemysłu poprzez aktywne inwestycje i tworzenie miejsc pracy w nowo rozwijających się branżach przyszłości, takich jak blockchain, NFT i metaverse” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Sirgoo Lee.

Amerykańska firma z branży hazardowej Konvoy ogłosiła uruchomienie swojego funduszu inwestycyjnego Konvoy Fund III z kapitałem w wysokości 150 milionów dolarów. Zostanie on wykorzystany do inwestowania w mnóstwo platform i technologii w globalnym sektorze gier, w tym w przestrzeń blockchain, generując więcej miejsc pracy w branży.

Platforma świata wirtualnego Sandbox ogłosiła współpracę z międzynarodową marką lifestylową Playboy. Obie firmy zbudują grę społecznościową o nazwie „Playboy MetaMansion”, w której odbywać się będą ekskluzywne spotkania towarzyskie i wydarzenia oraz gdzie będzie można zbierać NFT.

W tym tygodniu ukazał się najnowszy odcinek CoinGeek Originals z Satoshi Block Dojo. Obejrzyj cały film na kanale YouTube CoinGeek.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 95: 3AC founders missing, US Treasury digital assets framework, blockchain games investments – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO