Amerykański sędzia orzeka przeciwko sprzecznej obronie SEC w związku z przemówieniem Hinmana w sprawie Ripple

Amerykański sędzia orzekł przeciwko Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w obronie niesławnego przemówienia Billa Hinmana, twierdząc, że argumenty prawne regulatora są sprzeczne i obłudne.

Minęło 18 miesięcy, odkąd Jay Clayton, ówczesny przewodniczący SEC, złożył przeciwko Ripple pozew o naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych. Pozew przeciągnął się w sądzie, a ostatnim polem bitwy było przemówienie z 2018 r., które wygłosił Hinman, który w tamtym czasie był dyrektorem Wydziału Finansów Korporacyjnych. W tym przemówieniu stwierdził, że Ether nie jest zabezpieczeniem. Ripple zadał następnie pytanie w sądzie – jeśli Ether nie jest zabezpieczeniem, to dlaczego XRP?

SEC argumentowała przeciwko rozważaniu przemówienia w pozwie. Początkowo twierdził, że Hinman wygłasza przemówienie osobiście. Jednak później doszłoby do twierdzenia, że ​​otrzymał wskazówki i wgląd od zespołu prawnego regulatora i to ta sprzeczność dała Ripple przewagę w sądzie.

W wydanym w tym tygodniu orzeczeniu sędzia pokoju USA Sarah Netburn odrzuciła wniosek SEC o zachowanie przywileju adwokata-klienta w odniesieniu do przemówienia Hinmana.

„Obłuda w argumentowaniu przed Trybunałem, z jednej strony, że Przemówienie nie ma znaczenia dla zrozumienia przez rynek, w jaki sposób lub czy SEC będzie regulować kryptowaluty, a z drugiej strony, że Hinman zwrócił się o poradę prawną do radcy SEC w redagowaniu swojego przemówienia sugeruje, że SEC przyjmuje stanowisko procesowe, aby osiągnąć pożądany cel, a nie z wiernego przestrzegania prawa” – stwierdził.

Decyzja nie dotyczyła tego, czy Hinman wygłosił przemówienie osobiście, czy zawodowo. Sędzia Netburn skupił się na fakcie, że Hinman otrzymał informacje zwrotne i uwagi od pracowników SEC, w szczególności dotyczące tego, czy przemówienie było zgodne z komunikatami SEC.

„Prawo jest ustalone, że porady dotyczące polityki – na przykład, czy wygłoszenie konkretnego oświadczenia publicznego jako osoba publiczna jest dobrym lub złym pomysłem – lub porady dotyczące komunikacji – na przykład, czy oświadczenie jest w wiadomości ze stanowiskiem agencji – nie jest chroniona porada prawna, nawet jeśli jest oferowana przez prawników” – zauważa Netburn w swoim orzeczeniu.

Fala kontra Proces sądowy SEC prawdopodobnie przeciągnie się przez kilka miesięcy, a jeśli SEC wygra, a sąd uzna, że ​​XRP jest zabezpieczeniem, konsekwencje będą ogromne. Kilka innych projektów, które sprzedały swoje tokeny inwestorom, znalazłoby się na radarze SEC, dając regulatorowi możliwość lepszej ochrony inwestorów.

Dla Ripple niekorzystne orzeczenie może oznaczać przeniesienie działalności za granicę. Dyrektor generalny Brad Garlinghouse ujawnił niedawno, że jest gotów przenieść firmę za granicę, jeśli przegra w sądzie.

„…przeniesiemy się do innej jurysdykcji, jeśli przegramy sprawę w Stanach Zjednoczonych. Wciąż mamy ogromny biznes do zbudowania. Dlaczego robi się to w jurysdykcji regulacyjnej, która nie będzie dla nas przyjazna?”

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : US judge rules against SEC’s contradicting defense over Hinman speech in Ripple case – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO