Konvoy, firma Gaming VC, planuje zainwestować 150 mln USD w gry oparte na technologii blockchain

Konvoy, amerykańska firma venture capital skoncentrowana na grach, ogłosiła uruchomienie Konvoy Fund III, funduszu venture o wartości 150 milionów dolarów, dedykowanego platformom i technologiom gier, które zamierza wykorzystać do inwestowania w firmy na wczesnym etapie rozwoju.

Według raportu Bloomberga, plany Konvoy dotyczące funduszu obejmują 20-30% alokacji na inwestycje w gry związane z blockchain i aktywami cyfrowymi. Josh Chapman, jeden z trzech założycieli firmy, powiedział, że Konvoy jest podekscytowany uczestnictwem w rynku aktywów cyfrowych.

„Cieszymy się, że możemy wspierać ich w cień i w cień… Stuprocentowa ekspozycja na kryptowaluty nie byłaby dla nas właściwą strategią, ale 0% byłoby również złą strategią” – powiedział Chapman.

Najważniejszym czynnikiem przy alokacji jest dokonywanie inwestycji opartych na tokenach w firmach zamiast poszukiwania kapitału własnego. Założyciel twierdził, że technologia blockchain ma potencjał, aby poprawić wrażenia z gry graczy i umożliwić im zarabianie pieniędzy podczas gry.

Pozyskiwanie funduszy nie jest pierwszym przypadkiem, w którym firma zainwestuje w firmy zajmujące się grami internetowymi 3. Konvoy był jednym z pierwszych sponsorów Sky Mavis, twórców Axie Infinity. Zainwestował także w opartą na blockchain grę Genopets i Ready Player Me — platformę do projektowania wirtualnych awatarów, które mogą nosić NFT.

Chapman i jego brat Jason Chapman założyli Konvoy wraz ze swoim przyjacielem z dzieciństwa Jacksonem Vaughanem w 2018 roku.

Gry Blockchain przyciągają więcej inwestorów i użytkowników

Gra Blockchain jest używana przede wszystkim w odniesieniu do gier obsługiwanych przez NFT i daje graczom prawa do posiadania części gry i zarabiania na nich. Termin ten pojawił się w centrum uwagi wraz z boomem NFT i popularnością gier typu „graj, aby zarobić”, takich jak Axie Infinity.

Według raportu DappRadar, platformy w kosmosie odnotowują boom aktywności użytkowników pomimo bessy na rynku zasobów cyfrowych.

Od zeszłego roku sektor przyciąga także bardziej zróżnicowanych inwestorów. Na początku tego roku Square Enix, japoński gigant gier i właściciel franczyz gier, takich jak Tomb Raider, również ogłosił, że sprzeda część swojej własności intelektualnej (IP) i studia gier. Środki ze sprzedaży zostaną zainwestowane w eksplorację gier blockchain.

Obejrzyj: Prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Skalowanie gier w warstwie pierwszej: dlaczego to ma znaczenie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Gaming VC firm Konvoy plans to invest $150M in blockchain gaming – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO