„Crypto Bros” stają się zdesperowani, gdy pogłębia się kryzys płynności

W ciągu ostatnich kilku miesięcy obserwowaliśmy cały krach na rynku walut cyfrowych, gdy platformy pożyczkowe upadają, fundusze hedgingowe implodują, a inwestorzy, zarówno duzi, jak i mali, uciekają w poszukiwaniu wyjścia.

W miarę pogłębiania się kryzysu płynności walut cyfrowych, giełdy, pożyczkodawcy i inni gracze wymyślają plany, aby przetrwać „kryptozimę”. Najnowszym z nich jest plan platformy pożyczkowej firmy Polygon Teller Finance, który ma wprowadzić „Ape Now Pay Later”. instrument kredytowy umożliwiający spekulantom kupowanie blue chipów (czytaj drogich) NFT w ramach planów płatności.

O co chodzi w programie „Małpa teraz, zapłać później”?

Teller Finance to jedna z wielu tak zwanych zdecentralizowanych platform pożyczkowych. Żyje na Polygon, jednym z proponowanych rozwiązań skalowania Ethereum.

Dyrektor generalny Teller, Ryan Berkun i jego zespół ogłosili niedawno, że inwestorzy mogą kupować na raty blue chipy NFT za pośrednictwem platformy. W przypadku zaliczki, która może wynosić nawet 50%, platforma spróbuje dopasować kupującego do pożyczkodawcy, który udziela pożyczki, aby sfinalizować zakup. Po zakończeniu tego procesu zakupiony NFT jest przenoszony do portfela escrow, gdzie jest przechowywany do czasu zakończenia spłat.

Zasadniczo, gdy ceny Bored Ape NFT i innych podobnych firm gwałtownie spadają, Teller Finance umożliwia zwykłym inwestorom kupowanie plików JPEG małp człekokształtnych za setki tysięcy dolarów na kredyt bez żadnych dostrzegalnych kontroli przystępności lub przepisów mających na celu ochronę kogokolwiek. Nietrudno sobie wyobrazić, co może pójść nie tak.

Branża walut cyfrowych staje się zdesperowana

W miarę pogłębiania się kryzysu płynnościowego, grożącego upadkiem jeszcze większej liczby kluczowych graczy w branży, giełdy i platformy wymyślają wszelkiego rodzaju schematy, aby utrzymać się na powierzchni.

Oprócz oferowania ogromnych sum kredytu za pliki JPEG bez użyteczności, inne oznaki desperacji obejmują przejście Coinbase (NASDAQ: COIN) na model miesięcznej subskrypcji i próbę wprowadzenia przez Bitstamp opłat za nieaktywność w wysokości 10 EUR (10,11 USD). Ten pierwszy będzie wiązał się z opłatami w wysokości 30 USD miesięcznie za nieograniczony handel zasobami cyfrowymi. Ten ostatni musiał zostać wycofany po ogromnym luzie ze strony klientów Bitstamp.

Myślący czytelnicy powinni zdać sobie sprawę z dwóch rzeczy:

  1. Platformy te wyraźnie desperacko starają się utrzymać opłaty wszelkimi niezbędnymi środkami.
  2. Dla Coinbase musi być opłacalne wprowadzenie modelu 30 USD miesięcznie, co oznacza, że ​​jego przeciętny użytkownik nawet nie generuje tego w opłatach. Gdyby tak było, nie ma mowy, by firma podcięła się, oferując tańszą alternatywę. To nie jest świetne miejsce dla tego, co jest reklamowane jako Amazon branży walut cyfrowych.

Inną potencjalną realizacją jest to, że giełdy takie jak Coinbase mogą w ogóle nie handlować walutami cyfrowymi. Zamiast tego mogą działać tak, jak system bankowy z rezerwą cząstkową – przesuwając cyfry na ekranie, aby wskazać, kto jest właścicielem, siedząc na rezerwach różnych walut. Czy naprawdę mają rezerwy, aby każdy mógł wypłacić swoje monety, jeśli nastąpi „run” na giełdach? Jak powiedział mistrz Zen, zobaczymy.

Bitcoin nie ma z tym nic wspólnego

Żadna z tych rzeczy nie była tym, czym miał być Bitcoin (BSV). Nigdy nie był pomyślany jako zasób spekulacyjny, nie powinno być tysięcy altcoinów do handlu na platformach takich jak Binance, a Satoshi prawdopodobnie nigdy nie marzył, że ludzie będą na tyle naiwni, by pożyczyć wystarczająco dużo, aby kupić dom rodzinny, aby kupić zawyżony JPEG na kredyt.

Bitcoin miał wyeliminować pośredników i opłaty, wyzwolić niespotykaną dotąd efektywność ekonomiczną oraz umożliwić budowanie nowych, zrównoważonych branż w oparciu o mikropłatności, które umożliwia. Miało być zrównoważone — generować wystarczająco dużo opłat, aby płacić górnikom na zawsze bez konieczności ciągłego pompowania ceny tokenów.

Ten sposób myślenia „pompać to” jest rakiem w sercu branży i to jest powód, dla którego schematy wymienione w tym artykule są w pierwszej kolejności wymyślone; bez niekończącego się dopływu nowych pieniędzy cały domek z kart nieuchronnie się zawali.

Programy takie jak Ape Now Pay Later mogą na chwilę powstrzymać nieuchronny koniec, ale nie zmienią podstaw; nic nie trwa bez rzeczywistej wartości i użyteczności. Na szczęście oba są budowane na Bitcoin SV.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The ‘Crypto Bros’ are getting desperate as liquidity crisis deepens – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO