Xiaohui Liu z sCrypt opowiada o inteligentnych kontraktach Bitcoin, Satoshi i BSV w podcaście Friendly Bear Research

Po wzięciu udziału w BSV Global Blockchain Convention w maju David Capablanca miał okazję spotkać się z niektórymi kluczowymi postaciami w branży. W tym tygodniu postanowił ponownie połączyć się z Xiaohui Liu z sCrypt, aby zagłębić się w BSV, aby przynieść korzyści swoim widzom.

Przedstawiamy Xiaohui Liu

Po rozmowie z Johnem „Jackiem” Pittsem w jego podkaście kilka miesięcy temu, Capablanca postanowiła wziąć udział w BSV Global Blockchain Convention w Dubaju w tym roku. Rozpoczyna od stwierdzenia, jakie wrażenie zrobiła na nim konwencja i jak bardzo podobała mu się prezentacja Liu.

Liu szczegółowo opisuje swoją historię i sposób, w jaki studiował doktorat. w informatyce przed podjęciem pracy dla Facebooka jako naukowiec. Zainteresował się technologią blockchain po tym, jak jego przyjaciel zaczął kopać różne waluty cyfrowe. Wyjaśnia, że ​​od razu był ciekaw, w jaki sposób obliczenia mogą generować wartość w postaci cyfrowych monet. Zaczął przeprowadzać wiele eksperymentów, co ostatecznie doprowadziło go do porzucenia stanowiska na Facebooku i pełnego zanurzenia się w blockchain.

Liu wyjaśnia, że ​​w tych wczesnych dniach większość eksperymentów nie powiodła się z powodu ograniczeń technicznych blockchainów, na których je uruchamiał. Wszystko to miało się jednak zmienić, gdy brzemienne w skutki zaproszenie na konferencję w Hongkongu doprowadziło go do Bitcoin SV.

Jak Liu poznał doktora Craiga Wrighta?

Liu wyjaśnia, że ​​po okresie przeprowadzania różnych eksperymentów związanych z technologią blockchain, przyjął zaproszenie od przyjaciela na konferencję w Hongkongu. Tam dr Craig Wright wygłosił prezentację i Liu od razu był pod wrażeniem. Mówi, że dr Wright spotyka się osobiście bardzo inaczej i to właśnie wtedy zaczął rozumieć, jak negatywne i wprowadzające w błąd mogą być media.

Liu mówi, że po spotkaniu z doktorem Wrightem poszedł „w głąb króliczej nory”. Odkrył oryginalny Bitcoin oraz wiele dokumentów i patentów dr Wrighta. Dla niego są ostatecznym dowodem na to, że dr Wright jest wynalazcą Bitcoina.

„Jest albo Satoshi Nakamoto, albo wie więcej o Bitcoinie niż ktokolwiek inny” – mówi Liu.

Capablanca świadomie kiwa głową, wyjaśniając, jak w jego własnej branży handlu finansowego media mogą być niezwykle mylące. Często leży przez zaniechanie i prawie zawsze obraca sprawy w określony sposób.

Liu zgadza się, zagłębiając się w to, dlaczego wierzy, że dr Wright wynalazł Bitcoin. Podczas gdy niektórzy w branży domagają się publicznego podpisania za pomocą kluczy prywatnych Nakamoto, Liu jest bardziej przekonany przez swój „dowód wiedzy”. Wyjaśniając, co przez to rozumie, prosi Capablancę, aby wyobraził sobie kogoś, kto twierdzi, że jest osobą, którą zna, na przykład stary przyjaciel, i co by pomyślał, gdyby ta osoba zaczęła odpowiadać na niekończące się pytania o tę osobę, wspólne wspomnienia itp. ., dokładnie. W przypadku Liu to właśnie zrobił dr Wright w odniesieniu do Bitcoina — odpowiadał dokładnie na niekończące się pytania, a każdy inny tak zwany ekspert odpowiedział na nie błędnie. Prawdopodobieństwo, że to przypadek, jest dla niego niewielkie.

O lekcjach online Liu z możliwościami dr Wrighta i BSV

Liu prowadzi regularne zajęcia online na temat rozwoju Bitcoin SV, a Capablanca prosi go, aby wyjaśnił więcej na ich temat.

Odpowiada, że ​​są dla niego sposobem na przetłumaczenie tego, co dr Wright chce wyrazić, na język bardziej „przyjazny dla programistów”. W swoich kontaktach z dr Wrightem odkrył, że ponieważ jego baza wiedzy jest tak szeroka, zwykli ludzie mają trudną pracę, aby zrozumieć, co mówi. Liu bierze te wysokopoziomowe koncepcje i rozkłada je, aby programiści mogli je uchwycić. Zajęcia dotyczą różnego rodzaju rzeczy związanych z rozwojem BSV, takich jak inteligentne kontrakty przy użyciu sCrypt.

Dzięki tym klasom i innym badaniom nad BSV Liu dowiedział się, że wszystko, co można zrobić na innych blockchainach, można zrobić na Bitcoin SV lepiej i taniej. Zastanawia się, dlaczego ponad 30 000 innych blockchainów w ogóle istnieje.

Capablanca wtrąca, że ​​kiedy myśli o tym, że wymiany usuną i zignorują BSV, ma dużo sensu. Porównuje ich do maklerów giełdowych i handlowców, którzy pobierają opłaty z handlu. Jeśli BSV jest tak zdolne, jak mówią Liu i inni eksperci, i jeśli zabija te inne blockchainy, to tracą na wszystkich opłatach związanych z handlem powiązanymi z nimi monetami.

Zagłębiając się głębiej w możliwości BSV, Liu wyjaśnia, że ​​twierdzenie, że Bitcoin służy tylko do płatności, jest równoznaczne z twierdzeniem, że iPhone’y służą tylko do wykonywania połączeń telefonicznych. Mówi, że nawet teraz, gdy ludzie budzą się do potęgi BSV dla mikropłatności, jego możliwości programistyczne są nadal niedoceniane i niedoceniane. Wyjaśnia, w jaki sposób sCrypt jest bardzo podobny do JavaScript i innych języków wysokiego poziomu, umożliwiając programistom tworzenie zaawansowanych aplikacji na Bitcoin. Przypomina widzom, że nie tylko tak twierdzi – udowodnił to i dziś wszystko działa.

Najnowsze projekty Liu i gdzie ludzie mogą dowiedzieć się więcej

Capablanca pyta Liu, nad jakimi projektami obecnie pracuje i gdzie jego widzowie mogą dowiedzieć się więcej o Bitcoin SV. Odpowiada, że ​​konsumpcja publicznie dostępnych materiałów na BSV to dobry początek. Poleca BitcoinSV.com i CoinGeek i przypomina widzom, aby spojrzeli poza negatywne nagłówki i przeprowadzili własne badania.

Pozostawiając widzom do myślenia, Liu prosi ich, aby zastanowili się, dlaczego giełdy takie jak Coinbase (NASDAQ: COIN) i Binance wymieniły prawie wszystkie 100 najlepszych walut cyfrowych według kapitalizacji rynkowej, z wyjątkiem BSV? Przypomina im, że jest to antyteza „krypto”, skupiająca się na prawdziwej użyteczności, a nie na pompowaniu monet w celu uzyskania krótkoterminowych zysków, i że tak jak widzieliśmy, jak rzeczywistość dogania branżę w ostatnich miesiącach, jest o wiele więcej .

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Inteligentne kontrakty i obliczenia na BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : sCrypt’s Xiaohui Liu talks about Bitcoin smart contracts, Satoshi and BSV on Friendly Bear Research podcast – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO