Włochy tworzą fundusz o wartości 46 milionów dolarów, aby zachęcać do projektów blockchain

Włoskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarki, Ministero dello sviluppo economico (MISE), ogłosiło plany wsparcia finansowego dla projektów wykorzystujących innowacyjne technologie, które są przedmiotem zainteresowania rządu, z których jednym jest blockchain.

W oświadczeniu ministerstwo rządu poinformowało, że program motywacyjny ma początkowy budżet w wysokości 45 milionów euro (w momencie pisania tego artykułu około 46 milionów dolarów). Fundusz jest dostępny dla firm i prywatnych lub publicznych firm badawczych dowolnej wielkości i będzie subsydiował wydatki i koszty od 500 000 euro (o wartości 512 150 dolarów) do maksymalnie 2 milionów euro (2 048 600 dolarów).

Jednak podmioty muszą pracować nad projektami wdrażającymi technologię blockchain, Internet rzeczy (IoT) lub sztuczną inteligencję (AI) w „branżach o strategicznym priorytecie”, aby kwalifikować się do składania wniosków. Branże te obejmują przemysł i produkcję, edukację, rolnictwo, zdrowie, środowisko i infrastrukturę, kulturę i turystykę, logistykę i mobilność, bezpieczeństwo informacji oraz lotnictwo.

„Wspieramy inwestycje firm w najnowocześniejsze technologie w celu zachęcania do modernizacji systemów produkcyjnych za pomocą modeli zarządzania, które są coraz bardziej połączone, wydajne, bezpieczne i szybkie” – powiedział szef ministerstwa Giancarlo Giorgetti w oświadczeniu.

Dodał, że aby pozostać konkurencyjnym, przemysł wytwórczy musi stale wprowadzać innowacje i wykorzystywać potencjał nowych technologii.

Program dopłat jest możliwy dzięki dwóm kluczowym dekretom wydanym przez rząd – jedno z grudnia 2021 r. i drugie w czerwcu tego roku. MISE opublikowało również wytyczne dotyczące składania wniosków dla kwalifikujących się firm i rozpocznie przyjmowanie wniosków od 21 września 2022 r.

Podróż Włoch z przyjęciem technologii blockchain

Włochy od dawna rozgrzewają się do potencjału technologii blockchain. W 2018 roku kraj utworzył krajową tablicę blockchain złożoną z 30 multidyscyplinarnych ekspertów, aby pomóc lepiej zrozumieć rozwijającą się technologię.

Dążenie tego kraju do zapewnienia jasności regulacyjnej rynku aktywów cyfrowych wyprzedza nawet stworzenie tablicy blockchain i przez lata ewoluowało. W innym dekrecie dotyczącym aktywów cyfrowych, wydanym w tym roku przez Ministerstwo Gospodarki i Finansów, Włochy dokonały przeglądu wymogów rejestracyjnych swoich firm zajmujących się aktywami cyfrowymi.

Według raportu JD Supra, dekret określił jaśniejsze wymagania dotyczące świadczenia usług wirtualnych aktywów w kraju. Uchwalenie dekretu pomogło ułatwić ponowne wejście Binance na rynek włoski, zauważył Bloomberg.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain for Digital Transformation of Nations

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Italy sets up $46M fund to incentivize blockchain projects – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO