Zjednoczone Emiraty Arabskie będą promować przyjęcie technologii blockchain dzięki nowemu protokołowi ustaleń

Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA) podpisały protokół ustaleń (MoU) z firmą Chainalysis, zajmującą się wywiadem blockchain. Porozumienie pozwoli Chainalysis przeszkolić pracowników instytucji rządowych w obszarach technologii blockchain i zasobów cyfrowych.

Według raportu oficjalnej agencji informacyjnej kraju Emirates News Agency (znanej również jako WAM), protokół ustaleń został podpisany przez Omara bin Sultana Al Olama, ministra stanu ds. sztucznej inteligencji, gospodarki cyfrowej i aplikacji telepracy; oraz Bas Lemmens, dyrektor generalny na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA) w Chainalysis.

Al Olama stwierdził, że partnerstwo pomoże ZEA rozwinąć zdolności w zakresie przyjmowania najnowocześniejszych technologii i zbudować inteligentną przyszłość. Ze swojej strony Michael Gronager, dyrektor generalny i współzałożyciel Chainalysis, pochwalił inicjatywę rządu, aby pionierem takiego projektu.

„Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani przez Zjednoczone Emiraty Arabskie do odgrywania wspierającej roli w podnoszeniu umiejętności podmiotów rządowych poprzez wiedzę z zakresu Blockchain… Tam, gdzie inni czekają z boku, ZEA podjęły godne pochwały kroki w celu ustanowienia swojej pozycji globalnym centrum blockchain i kryptowalut” Gronager powiedział.

Specyfika umowy oznacza, że ​​Centrum Doskonałości ZEA Chainalysis zapewni wirtualny program szkoleniowy w dziedzinie blockchain dla pracowników rządowych. Uczestnicy dowiedzą się o blockchain i wirtualnych aktywach, możliwościach ekonomicznych, ryzykach, wyzwaniach sektora blockchain, a także o globalnej perspektywie politycznej aktywów cyfrowych.

Zjednoczone Emiraty Arabskie nie ustępują w dążeniu do stania się globalnym centrum zasobów cyfrowych

Protokół ustaleń nie jest pierwszym przypadkiem, w którym Chainalysis dostarcza swoje usługi rządom i agencjom rządowym. Chainalysis świadczy usługi wywiadowcze oparte na technologii blockchain dla Sił Powietrznych USA i innych agencji rządowych USA. Firma doradzała również Senatowi USA w kwestiach związanych z rynkiem aktywów cyfrowych, jak donosi Business Insider.

Inicjatywa jest tylko najnowszym wysiłkiem ZEA na rzecz pogłębienia zrozumienia i przyjęcia technologii blockchain i zasobów cyfrowych. Niedawno Zjednoczone Emiraty Arabskie podpisały również umowę handlową z Indiami, aby zbadać nowe technologie, w tym blockchain.

Podobnie, kraj ustanowił nowy organ nadzoru nad aktywami cyfrowymi o nazwie Virtual Assets Regulatory Authority (VARA), a także nowe ramy regulacyjne dla sektora aktywów cyfrowych i blockchain. Przejrzystość regulacyjna już przynosiła dywidendy ZEA, ponieważ wzrosła ich popularność wśród firm zajmujących się aktywami cyfrowymi.

Obejrzyj: prezentacja BSV Global Blockchain Convention, Marhaba: BSV na Bliskim Wschodzie

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : UAE to push blockchain tech adoption with new MoU – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO