Voyager ogłasza bankructwo, DoJ idzie za oszustwami „krypto”, Meta zamyka Novi

Jeszcze inna firma czuje ukąszenie „krypto zimy”. Lender Voyager Digital ogłosił, że złożył wniosek o upadłość, ponieważ sektor zmaga się z załamaniem cen.

Voyager złożył wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11 5 lipca, umożliwiając firmie przygotowanie planów naprawczych bez zamykania, ponieważ wszystkie sprawy cywilne są zawieszone. Firma zamroziła wypłaty na początku miesiąca, powtarzając sytuację innych pożyczkodawców. Firma pożyczkowa Celsius również zamroziła wypłaty w czerwcu i zatrudniła konsultantów, którzy doradzali w sprawie ewentualnego złożenia wniosku o upadłość.

Tymczasem Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych kładzie nacisk na oszustwa związane z cyfrowymi walutami i ogłosił zarzuty karne przeciwko sześciu osobom w czterech oddzielnych sprawach.

Obywatel Wietnamu Le Anh Tuan, twórca kolekcji NFT „Baller Ape”, stoi w obliczu zarzutów o spisek w celu popełnienia oszustwa internetowego i spisek w celu popełnienia międzynarodowego prania brudnych pieniędzy. Tuanowi i jego zespołowi grozi do 40 lat więzienia po rzekomej kradzieży około 2,6 miliona dolarów od inwestorów.

Obywatele Brazylii Emerson Pires i Flavio Goncalves oraz Joshua David Nicholas z Florydy są oskarżeni o prowadzenie wartego 100 milionów dolarów programu Ponzi opartego na cyfrowej walucie. Wśród stawianych im zarzutów jest spisek mający na celu oszustwo, spisek mający na celu oszustwo związane z papierami wartościowymi oraz spisek mający na celu pranie brudnych pieniędzy na skalę międzynarodową. Dwóm Brazylijczykom grozi do 45 lat więzienia, podczas gdy Nicholasowi grozi 25 lat.

Trzeci przypadek to oszukańcza początkowa oferta monet (ICO) o wartości 21 milionów dolarów. Podobno dotyczyło to Michaela Alana Stollery z Kalifornii, dyrektora generalnego i założyciela Titanium Blockchain Infrastructure Services, rzekomej platformy inwestycyjnej w aktywa cyfrowe. Stollery może grozić do 20 lat więzienia za domniemane oszustwa związane z papierami wartościowymi.

Tymczasem Davidowi Saffronowi grozi 115 lat pozbawienia wolności za oskarżenia o oszustwo, spisek mający na celu popełnienie oszustwa, spisek mający na celu popełnienie oszustwa związanego z towarami oraz utrudnianie wymiaru sprawiedliwości. Saffron był właścicielem platformy inwestycyjnej Circle Society. Podobno zwabił inwestorów obietnicą wysokiego zwrotu z inwestycji i oszukańczo zebrał około 12 milionów dolarów.

W metawersie wygląda na to, że Meta (NASDAQ: META) nazywa ją na razie rezygnacją, starając się stworzyć własną walutę cyfrową.

Gigant technologiczny twierdzi, że kończy pilotaż swojego portfela Novi, który zostanie zamknięty 1 września. Wcześniej Meta prosi użytkowników o wypłatę swoich środków — przelewając je na konta bankowe lub wypłacając je w gotówce.

Novi było poddawane intensywnej kontroli od momentu jej uruchomienia w październiku 2021 r. Ustawodawcy amerykańscy wezwali nawet Meta do zamknięcia projektu, wyjaśniając, że nie można ufać firmie w zakresie zarządzania walutą cyfrową.

Pomimo zamknięcia Novi, Meta nadal testuje produkty na rynku zasobów cyfrowych — wśród nich jest wdrożenie obsługi NFT na Instagramie i Facebooku.

Z innych wiadomości, kraje na całym świecie podejmują więcej kroków, aby zorientować się w tak zwanym „Dzikim Zachodzie” świata walut cyfrowych.

Urzędnicy Unii Europejskiej kładą podwaliny pod regulacje w branży. Zawarli przełomowe porozumienie w Brukseli po wielogodzinnych negocjacjach prowadzonych przez Komisję Europejską, prawodawców UE i państwa członkowskie.

Wśród przepisów nowego prawa dotyczącego rynków kryptowalut (MiCA) są wymagania dotyczące dużych rezerw stablecoinów. Zawiera również możliwe limity transakcji dla monet, które stają się zbyt duże.

NFT są na razie wyłączone z propozycji. Jednak Komisja Europejska określi w ciągu 18 miesięcy, czy NFT będą wymagały własnego zestawu zasad.

W Chinach czołowe firmy technologiczne w kraju biorą przepisy NFT w swoje ręce.

Firmy opublikowały tak zwaną „inicjatywę samodyscypliny”, która ma na celu ograniczenie ryzyka finansowego w branży kolekcji cyfrowych.

Wśród wymienionych warunków jest to, że sprzedaż „cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich” musi wymagać uwierzytelnienia przy użyciu prawdziwego nazwiska. „Cyfrowy przedmiot kolekcjonerski” to termin używany w Chinach w odniesieniu do NFT.

14-artykułowy dokument nie jest prawnie wiążący. Jej sygnatariuszami są Tencent Holdings, Baidu, JD.com i Ant Group.

I wreszcie, Rosja może wkrótce nie potrzebować już sieci wiadomości finansowych SWIFT. Centralny Bank Rosji (CBR) mówi, że planuje zastąpić SWIFT cyfrowym rublem.

Przemawiając w wywiadzie, pierwszy wiceprzewodniczący CBR powiedział, że zdają sobie sprawę, że muszą działać bardzo szybko w zakresie rozwoju technologii cyfrowych i innowacji. To również rozwiązałoby problem odłączania się od SWIFT.

Od czasu wypowiedzenia wojny Ukrainie Rosja była celem wielu międzynarodowych sankcji. Wśród nich było ograniczenie kraju do korzystania z SWIFT.

Możesz sprawdzić niektóre oferty specjalne z CoinGeek Weekly Livestream z Kurtem Wuckert Jr. w tym tygodniu. Inżynier systemowy i programista Paul De Buck opowiada o rewolucyjnym portfelu cyfrowym „myBanka”, a ekspert branżowy Mark Thiele mówi o poprawie dostępu konsumentów do globalnej infrastruktury za pośrednictwem Edgevana. I nie przegap pełnego odcinka, w którym pionierzy blockchainu BSV rozmawiają o ostatnich partnerstwach, innowacjach i nie tylko.

Sprawdź wszystkie te filmy na kanale YouTube CoinGeek.

Obejrzyj także najnowszy odcinek CoinGeek Weekly Livestream tutaj:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 94: Voyager files bankruptcy, DoJ goes after ‘crypto’ frauds, Meta shuts down Novi – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO