Singapur MAS rozważa kolejne ograniczenia dotyczące platform handlu aktywami cyfrowymi

Monetary Authority of Singapore (MAS), bank centralny Singapuru i regulator finansowy, oświadczył, że rozważa wprowadzenie bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących aktywów cyfrowych, aby lepiej chronić konsumentów.

MAS podał to w odpowiedzi na pytanie zadane przez Murali Pillai, posła reprezentującego Okręg Samorządowy Bukit Batok (SMC), pytającego premiera, jakie są plany banku centralnego dotyczące uregulowania „ryzykownych” platform obrotu aktywami cyfrowymi.

W pisemnej odpowiedzi MAS, starszy minister i minister odpowiedzialny za MAS, Tharman Shanmugaratnam, stwierdził, że regulator od 2017 r. przestrzega przepisów dotyczących walut cyfrowych i będzie to kontynuował ze względu na ostatnie wydarzenia na rynku.

Shanmugaratnam zauważył, że nowe ograniczenia, które MAS rozważa wprowadzenie, obejmują ograniczenie udziału detalicznego w obrocie aktywami cyfrowymi oraz zasady dotyczące korzystania z dźwigni podczas transakcji za pośrednictwem walut cyfrowych.

„MAS starannie rozważał wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń ochrony konsumentów. Mogą one obejmować nałożenie limitów na udział detaliczny oraz zasady dotyczące korzystania z dźwigni podczas zawierania transakcji w kryptowalutach” – powiedział.

Shanmugaratnam stwierdził, że MAS może wprowadzić te regulacje dzięki uprawnieniom, jakie daje mu ustawa o usługach płatniczych (ustawa PS). Prawo to nakłada na wszystkich dostawców usług Digital Payments Tokens (DPT) kontrolę nad MAS, ale do tej pory było używane tylko do tworzenia przepisów dotyczących AML/CTF.

MAS współpracuje również z międzynarodowymi organami ustanawiającymi normy, aby zapewnić, że przepisy te są najskuteczniejsze, biorąc pod uwagę transgraniczny charakter rynku aktywów cyfrowych.

Starszy minister podkreślił ponadto inne ruchy MAS w zakresie regulacji walut cyfrowych. Obejmują one zakaz marketingu i reklamy zasobów cyfrowych w sposób, który bagatelizuje ich ryzyko. Wprowadzone na początku tego roku rozporządzenie skutecznie zabroniło reklamowania zasobów cyfrowych w przestrzeni publicznej i bankomatach z cyfrowymi walutami.

MAS zamyka sieć w sprawie nielegalnych zachowań wśród firm zajmujących się aktywami cyfrowymi

Postanowienie MAS, aby lepiej chronić konsumentów aktywów cyfrowych, pojawia się wraz z upadkiem dużych firm zajmujących się aktywami cyfrowymi z siedzibą w Singapurze. Zarejestrowana w Singapurze Terra zbankrutowała z miliardami funduszy inwestorów. Niedawno problemy z płynnością wyszły na jaw w Three Arrows Capital (3AC), który również ma siedzibę w Singapurze.

W niedawnym oświadczeniu dyrektor ds. Fintech w MAS, Sopnendu Mohanty, stwierdził, że regulator jest zdeterminowany, aby być „nieubłaganie twardym” wobec złych aktorów w przestrzeni aktywów cyfrowych.

MAS, zgodnie z rezolucją, wszczął dochodzenie w sprawie 3AC. Według Bloomberga, firma została upomniana w związku z zarzutami naruszenia przepisów dotyczących raportowania informacji.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Prawo i porządek: Zgodność z przepisami dotyczącymi Blockchain i zasobów cyfrowych

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Singapore MAS mulls more restrictions on digital assets trading platforms – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO