Maroko znosi zakaz stosowania waluty cyfrowej, gdy adopcja gwałtownie rośnie

Wiele rządów obawia się zasobów cyfrowych i radzi swoim obywatelom, aby trzymali się z daleka, obawiając się zakłóceń w ich systemie monetarnym. Potem kilka z nich wyszło na całość i całkowicie zbanowało zasoby cyfrowe. Maroko należy do tych ostatnich, ale wraz ze wzrostem adopcji, nawet pomimo zakazu, kraj Afryki Północnej ponownie rozważa swoje stanowisko.

Maroko zakazało korzystania z zasobów cyfrowych w listopadzie 2017 r., kiedy rynek był świadkiem pierwszej dużej hossy i implozji ICO. Był to rok, w którym większość rządów zwróciła uwagę na aktywa cyfrowe, a wiele z nich wydało ostrzeżenia przed „nieuregulowanymi i niestabilnymi” aktywami.

Był to również rok, w którym kilka dużych firm zaczęło badać płatności w walucie cyfrowej. W Maroku MTDS, lokalny dostawca usług hostingowych, był jednym z tych, którzy wykonali odważny krok i zaczęli akceptować płatności w walutach cyfrowych, co przyspieszyło antycyfrowe stanowisko rządu.

Akcja była prowadzona przez Biuro Wymiany Walut tego kraju, które twierdziło, że transakcje walutami cyfrowymi stanowią „naruszenie przepisów dotyczących wymiany walut” i są karane prawem marokańskim.

„Jest to ukryty system płatności, który nie jest wspierany przez organizację, korzystanie z wirtualnych walut wiąże się ze znacznym ryzykiem dla ich użytkowników” – stwierdził.

Od tego czasu wiele się zmieniło, ale zakaz nadal obowiązuje.

Ale pomimo tego zakazu Maroko jest nadal jednym z największych centrów walut cyfrowych w Afryce, z 2,4% populacji posiadającej co najmniej jeden zasób cyfrowy. Dane z Useful Tulips pokazują, że jest liderem w dziedzinie własności zasobów cyfrowych w Afryce Północnej, wyprzedzając Egipt (gdzie BTC jest również zbanowany). Maroko plasuje się tylko za Nigerią, RPA i Kenią na całym kontynencie.

Morocco is scrapping its ban on digital currency as adoption soars

Podobnie jak w każdym innym kraju, w którym popularne są waluty cyfrowe, w branży jest spora część Marokańczyków, którzy spekulują i szybko zarabiają. Jednak kraj ten może czerpać większe korzyści z zasobów cyfrowych niż inne kraje afrykańskie, w których Bitcoin jest popularny.

Po pierwsze, tylko 30% Marokańczyków ma dostęp do usług bankowych. Ta populacja byłaby w dużym stopniu obsługiwana przez tani, działający w czasie rzeczywistym cyfrowy system gotówkowy peer-to-peer, taki jak Bitcoin SV. Dla porównania, populacja banków w Kenii wynosi 85%, podczas gdy Nigeria ma 60%.

Bank centralny Maroka, znany jako Bank Al-Maghrib, budzi się do potencjału aktywów cyfrowych. Od tego roku współpracuje z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) i Bankiem Światowym nad regulacjami branżowymi, aby być może uchylić zakaz. Raporty ujawniły, że bank chce zapewnić, że może złagodzić ryzyko związane z aktywami cyfrowymi, takie jak możliwość prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, przed odrzuceniem zakazu.

Otwartość tego kraju na Bitcoin była widoczna kilka tygodni temu, kiedy był gospodarzem Global IEEE 5G-IoT Blockchain Summit. Podczas wydarzenia na scenie pojawili się wybitni goście ze świata Bitcoina, aby omówić, w jaki sposób kraj może wykorzystać blockchain, aby iść naprzód i rozwiązywać najpilniejsze wyzwania, na czele z twórcą Bitcoina, dr Craigiem Wrightem.

Obejrzyj: Najważniejsze informacje o globalnym szczycie IEEE 5G-IoT Blockchain Summit Rabat: Wyobrażanie sobie świata z 10 miliardami TPS

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Morocco is scrapping its ban on digital currency as adoption soars – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO