Chiński sąd mówi, że Tether stablecoin „nie powinien być rozpowszechniany”

Chiński sąd orzekł, że lokalne firmy nie mogą wypłacać wynagrodzeń swoich pracowników za pomocą USDT (aka Tether), ponieważ rząd – podobnie jak wszyscy inni – nie uznaje stablecoina za legalny.

Orzeczenie wydane niedawno w Sądzie Ludowym dystryktu Chaoyang w Pekinie opowiedziało się po stronie Shena, byłego dyrektora w nieistniejącej już firmie zajmującej się technologiami sieciowymi, której szefowie próbowali płacić jego zaległe pensje i premie w USDT zamiast w renminbi (RMB).

Według lokalnych mediów Shen był wiceprezesem niezidentyfikowanej firmy z miesięczną pensją w wysokości 50 000 RMB (około 7 500 USD). W czerwcu 2020 r. Shen ogłosił zamiar rezygnacji, ale zgodził się pozostać do czasu zakończenia zadań projektowych. Dopiero po zakończeniu pracy Shena zaczęły się jego problemy.

Raport twierdził, że miesięczne wynagrodzenie Shena i różne premie były zwykle wypłacane w połączeniu RMB i USDT, ale dyrektorzy firmy – zidentyfikowani tylko jako Hu i Deng – nalegali na zapłacenie całkowitej kwoty (około 270 000 RMB lub 40 250 USD) należnej Shenowi. całkowicie w USDT. Shen zdecydował, że chce zarabiać wyłącznie w juanach, i pozwał Hu i Denga, aby się do tego zastosowali.

Trybunał opowiedział się po stronie Shen w oparciu o fakt, że RMB jest jedynym prawnym środkiem płatniczym w Chinach oraz ponieważ bank centralny, sąd najwyższy i 10 ministerstw rządowych wydały w zeszłym roku wytyczne – zatytułowane chlubnie zatytułowane Zawiadomienie o dalszym zapobieganiu i eliminowaniu ryzyka szumu związanego z transakcjami w wirtualnej walucie – dokonywanie jasne jest, że wirtualna waluta nie ma takiego samego statusu prawnego. Raport medialny zacytował sąd, podkreślając, że USDT „nie powinno i nie może być rozpowszechniane na rynku”.

Od lat Chiny wprowadzają swój cyfrowy juan (e-CNY), formę cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC), która o lata świetlne wyprzedza podobne projekty w innych krajach. W zeszłym roku rząd poinformował, że 10% obywateli Chin w jakiś sposób skorzystało z e-CNY, co stanowiło około 13 miliardów USD całkowitego wolumenu transakcji w 2021 roku.

Zgodnie ze swoim tradycyjnym, bezwzględnym podejściem rząd Chin ma niewyraźne spojrzenie na technologie, które nie są pod jego bezpośrednią kontrolą. Jednak lokalne media zasugerowały ostatnio, że trwająca awaria „krypto” – wywołana po części niepowodzeniem „algorytmicznego stablecoina” Terra – może skłonić rząd do wywierania jeszcze większej presji na osoby i podmioty, które nalegają na wykorzystanie stablecoinów, takich jak USDT.

Odpowiedzialny przed nikim

Chiny mają powody, by obawiać się negatywnego wpływu, jaki zwiększone wykorzystanie USDT może mieć na obywateli. Tether jest notorycznie ostrożny, jeśli chodzi o ujawnienie prawdy o aktywach, które rzekomo posiada, aby wesprzeć prawie 66 miliardów dolarów w USDT krążących na różnych giełdach „kryptowalut”.

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od pierwszej rocznicy, gdy główny radca prawny Tether, Stuart Hoegner, zapewnił CNBC, że pełny audyt rezerw Tethera to „miesiące” od matki. To sprawi, że Tether będzie obiecywał około PIĘCIU LAT, ale nie dostarczył żadnego właściwego opisu magicznych ziaren w swoich magicznych skarbcach.

Tymczasem biedni dranie z MHA Cayman — inspektor Clouseau zajmujący się pracą detektywa finansowego — dodali trochę nowego języka do swojego najnowszego kwartalnego poświadczenia rezerw na pozory Tethera. W szczególności, raport wydany w maju stwierdza, że ​​kierownictwo Tethera „zastosowało zasadę kontynuacji działalności do wyceny aktywów Grupy”, a MHA Cayman twierdzi, że „nie daje żadnej gwarancji w odniesieniu do takiej oceny”. Nic dziwnego, że coraz większa liczba funduszy hedgingowych jest teraz chętna do krótkiej Tethera.

Niedawno Tether twierdzi, że do końca tego miesiąca zmniejszy ilość podejrzanych „papierów komercyjnych” – które podobno są pochodzenia chińskiego – wspierając swoje rezerwy do około 3,5 miliarda dolarów. Na dzień 31 marca zapasy papierów komercyjnych Tethera wynosiły około 20 miliardów dolarów, więc jest to imponująca redukcja.

Jednak ta redukcja zbiega się ze spadkiem kapitalizacji rynkowej Tethera o prawie 20 miliardów dolarów w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Co nasuwa pytanie – czy Tether faktycznie przekształca tę komercyjną gazetę w bardziej konkretne aktywa, takie jak bony skarbowe, czy po prostu usuwa z bilansu to, co zawsze było fikcyjną pozycją?

Nie można nie zauważyć, że obecna „kryptozima” zgrabnie łączy się z niesławną drukarką pieniędzy Tethera, która nagle milknie. Badania wykazały, że Tether jest w dużej mierze odpowiedzialny za wspieranie rzekomego tokena BTC „zapasu wartości” i przypuszczamy, że drukarka nie zostanie ponownie włączona, dopóki ostatnia lewarowana pozycja nie zostanie zlikwidowana, a kartel przestępczości kryptograficznej uruchomi pompę w nadziei przyciągania kolejnej fali większych głupców, na których można się rzucić.

Warto pamiętać, że Tether nie stosuje ogólnie przyjętych zasad rachunkowości (GAAP) jak inne firmy finansowe, zamiast tego polega na stworzonym na zamówienie systemie, który nazywa – nie żartujemy – iFAP, tak jak w zasadach rachunkowości iFinex (od nazwy firmy macierzystej obu Tether i giełda kryptowalut Bitfinex). Innymi słowy, ich liczba nie podlega żadnym zasadom innym niż Tether, który tak się składa, że ​​został nazwany po slangu masturbacji.

Odsuń się

Mówiąc o samogwałcie, zostalibyśmy wydani, gdybyśmy nie zwrócili uwagi na najbardziej spektakularną samo-własność w tym tygodniu, dzięki uprzejmości dewelopera Blockstream Adama Backa. 4 lipca Back zamieścił na Twitterze swoje zdjęcie z CTO Tether/Bitfinex Paolo Ardoino i dyrektorem generalnym J.L. van der Velde. Obserwacje tej ostatniej są mniej więcej tak rzadkie, jak kometa Halleya, ale chociaż nauka potwierdziła istnienie tej komety, to, czy van der Velde jest czymś więcej niż dwuwymiarowym weekendem na stand-upie promocyjnym Berniego, wciąż jest bardzo ważne. debata.

Zdjęcie przedstawiało Backa obejmującego ramieniem van der Velde, z koszulką Backa z motto Blockstream: „Nie ufaj. Zweryfikuj”. Biorąc pod uwagę historię Tethera, koszula Backa jest albo szczytem ironii, albo dowodem na to, że oszuści z kryptowalut po prostu trollują społeczność, na której polują.

Nie będzie zaskoczeniem, że Back, który od lat obiecuje, że dysfunkcyjna i scentralizowana Lightning Network będzie w pełni funkcjonalna za 18 miesięcy, jest również zaciekłym obrońcą Tethera. Back najwyraźniej nie uważa, że ​​jego często powtarzana maksyma powinna dotyczyć stablecoina odpowiedzialnego za szczyty i doliny tokena BTC bez narzędzi.

Gotowość Backa do bagatelizowania zagrożeń stwarzanych przez jawne oszustwa nie ogranicza się do Lightninga lub Tethera, ponieważ zaledwie sześć tygodni temu odrzucał krytyków, którzy ostrzegali, że platforma pożyczkowa walut cyfrowych Celsius znalazła się w głębokiej dziurze finansowej. Back miał czelność pouczać te krypto Cassandry o potrzebie „przeprowadzenia pewnej analizy przed opublikowaniem FUD” (strach, niepewność i wątpliwości). Celsjusz wstrzymał wypłaty kilka tygodni później, a los miliardów znajdujących się pod jego opieką wygląda ponuro.

Aha, a ten tweet Backa oddalający Celsius FUD? Otagował niewłaściwe konto „celcius”. Więc może jego koszula powinna mówić: „Nie ufaj. Czytać korektę.’

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : China court says Tether stablecoin ‘should not be circulated’ – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO