„Zarażanie kryptowalutami” uderza w Voyager: pliki brokera walut cyfrowych do bankructwa

Voyager Digital, firma, która pozwala swoim użytkownikom inwestować w ponad 100 walut cyfrowych, złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie Rozdziału 11. CEO Stephen Ehrlich mówi, że firma będzie korzystać z ochrony na podstawie rozdziału 11, aby rozpocząć restrukturyzację przedsiębiorstwa w sposób, który zmaksymalizuje wartość dla swoich interesariuszy.

Niewypłacalność waluty cyfrowej

Ostatnie wydarzenia na rynku blockchain i aktywów cyfrowych wywarły (negatywny) efekt domina na głównych uczestników rynku i dostawców usług. Wiele osób odnosi się do tych wydarzeń i ich skutków jako „zarażenia kryptowalutami”.

Kiedy stablecoin Terra upadł, fundusz hedgingowy z największą pozycją – Three Arrows Capital (3AC) – upadł, a firmy, które pożyczyły pieniądze 3AC, takie jak Voyager, który pożyczył im 15 250 BTC i 350 milionów USD, zostały znacząco dotknięte przez dziurę finansową pozostawioną przez niewypłacalność 3ACs w swoim bilansie. Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem Voyagera, firma ma roszczenia wobec Three Arrows Capital 3AC o ponad 650 milionów dolarów.

Próbując złagodzić dalsze szkody finansowe, Voyager obniżył dzienny limit wypłat do 10 000 USD z 25 000 USD, otrzymał odnawialną linię kredytową w wysokości 200 mln USD/15 000 BTC od firmy Alameda Research Sama Bankmana-Frieda, a wkrótce potem zawiesił wszelkie transakcje, depozyty, wypłaty i nagrody lojalnościowe. Ostatecznie wysiłki te nie wystarczyły, aby utrzymać firmę na powierzchni, a Voyager oraz jej główne spółki zależne złożyły dobrowolne wnioski o reorganizację w ramach Rozdziału 11 Upadłości.

„Ta kompleksowa reorganizacja jest najlepszym sposobem ochrony zasobów na platformie i maksymalizacji wartości dla wszystkich interesariuszy, w tym klientów”, powiedział Stephen Ehrlich, dyrektor generalny Voyager.

„Platforma Voyager została stworzona, aby wzmocnić pozycję inwestorów, zapewniając dostęp do handlu aktywami kryptograficznymi z prostotą, szybkością, płynnością i przejrzystością. Chociaż mocno wierzę w tę przyszłość, przedłużająca się zmienność i zarażenie na rynkach kryptowalut w ciągu ostatnich kilku miesięcy oraz niewypłacalność Three Arrows Capital („3AC”) w zakresie pożyczki od spółki zależnej Spółki, Voyager Digital, LLC, wymagają od nas podjąć świadome i zdecydowane działania już teraz. Proces rozdziału 11 zapewnia skuteczny i sprawiedliwy mechanizm maksymalizacji odzysku”.

Wierzyciele podróży

Według zgłoszenia Voyager ma ponad 100 000 wierzycieli i od 1 miliarda do 10 miliardów dolarów zobowiązań – jego największym wierzycielem jest Alameda Research, który ma niezabezpieczone roszczenie w wysokości 75 milionów dolarów.

Voyager twierdzi, że jego klienci otrzymają kombinację walut cyfrowych, wpływy z odzyskania 3AC, akcje zwykłe w nowo zreorganizowanej firmie oraz tokeny Voyager po zatwierdzeniu przez sąd. Mówi również, że dostęp do konta zostanie przywrócony w przyszłości.

W przypadku osób, które posiadały dolary amerykańskie na swoich kontach Voyager, Voyager mówi, że ci użytkownicy otrzymają dostęp do swoich USD po zakończeniu procesu uzgadniania i zapobiegania oszustwom w Metropolitan Commercial Bank.

Podczas gdy niektórzy uważają, że więcej firm zajmujących się walutami cyfrowymi ogłosi swoją niewypłacalność i złoży wniosek o upadłość, Sam Bankman-Fried powiedział niedawno agencji Reuters, że najgorsza z zarazy minęła.

„Zaczynamy kontaktować się z nami kilka innych firm” – powiedział Bankman-fried.

„Firmy te na ogół nie znajdują się w tragicznych sytuacjach, chociaż niektóre mniejsze giełdy kryptowalut mogą nadal upaść” – powiedział, dodając, że branża wykroczyła poza „inne duże buty, które muszą upaść”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : ‘Crypto contagion’ hits Voyager: Digital currency broker files for bankruptcy – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO