Decentralizacja i BSV Blockchain

ZUG, Szwajcaria, 7 lipca 2022 r. /PRNewswire/ — Stowarzyszenie BSV Blockchain twierdzi, że decentralizacja nie jest celem Bitcoina. „Decentralizacja”, a raczej „dystrybucja węzłów” jest po prostu środkiem do celu, którym jest zapewnienie części bezpieczeństwa Bitcoina w celu osiągnięcia głównego celu technologii. Głównym celem jest zapewnienie światu bezproblemowego elektronicznego systemu gotówkowego za pomocą rozproszonej sieci węzłów, które weryfikują i rejestrują transakcje dokonywane bezpośrednio między jednostkami. W tym celu BSV Blockchain Association z zadowoleniem przyjmuje badanie roszczeń dotyczących zakładanej decentralizacji technologii blockchain za pomocą węzłów i rozproszonego zarządzania, jak widać w ostatnim raporcie Trail of Bits „Czy Blockchains Decentralized?”

BSV pozostaje wierny białej księdze napisanej przez Satoshi Nakamoto. To, co sprawia, że ​​Bitcoin jest bezpieczny, to staranne połączenie zachęt ekonomicznych i wiedza, że ​​Satoshi Nakamoto zdefiniował „decentralizację” Bitcoina jako niewiele więcej niż brak jednego „serwera lub zaufanych stron”. Bitcoin jest również w bardziej oczywisty sposób zabezpieczony prawem umów, prawami własności oraz faktem, że protokół jest wyryty w kamieniu z jasno określonymi prawami autorskimi i licencją. Dlatego nikt nie może go zmienić, a węzły niewiele robią poza egzekwowaniem tych zasad.

Powiedziawszy to, dzięki wbudowanemu protokołowi BSV, który pozostaje wierny oryginalnej wizji białej księgi, blockchain BSV może zapewnić skalowalność, bezpieczeństwo i wystarczającą decentralizację sieci, aby spełnić prawdziwy cel bitcoin w zakresie funkcjonalności w świecie rzeczywistym jako cyfrowej gotówki . BSV nie jest scentralizowane, ale umożliwia bezpośrednie transakcje typu „osoba do osoby” (P2P) z wykorzystaniem IP do IP w oparciu o model end-to-end przywrócony przez nowy protokół internetowy w wersji 6 (IPv6).

Dyrektor zarządzający BSV Blockchain Association Patrick Prinz powiedział: „Technologia Blockchain została zaprojektowana w celu umożliwienia firmom integracji z gospodarką danych poprzez rozproszoną, bezpieczną, skalowalną i stabilną infrastrukturę. Niestety, większość wdrożeń tej technologii oddaliła nas od tego celu, budując niezliczone oddzielne infrastruktury blockchain, co prowadzi do utraty efektywności kosztowej, skalowalności i bezpieczeństwa interoperacyjnego systemu. Prywatne łańcuchy blokowe odtworzyły scentralizowane księgi prywatne firm z zaledwie odrobiną podstawowego modelu bezpieczeństwa blockchain. Blockchain BSV pozostaje wierny temu, w jaki sposób zaplanowano blockchain i zasoby cyfrowe, działając w oparciu o naprawdę stabilny protokół”.

UWAGI DO REDAKCJI:

O decentralizacji Bitcoina

Aby dowiedzieć się więcej o powszechnie błędnie rozumianej koncepcji decentralizacji, zobacz linki poniżej:

Dr Craig S Wright, twórca artykułów protokołu Bitcoin; „Decentralizacja”, „O decentralizacji” i „Kult decentralizacji”.
Ekspozycja specjalisty ds. programów nauczania Bitcoina, Evana Freemana, na ten temat na tle mechanizmu konsensusu Bitcoina, „Usuwanie nieporozumień dotyczących decentralizacji Bitcoina”.
„Bitcoin SV: co to jest i jak przywraca obietnicę korporacyjnego łańcucha bloków”, eBook autorstwa Akademii Bitcoin SV.
O stowarzyszeniu BSV Blockchain

BSV to idealny łańcuch bloków dla projektów korporacyjnych i rządowych. Dzięki nieograniczonemu skalowaniu w łańcuchu BSV Blockchain Association spełnia potrzeby aplikacji technologicznych na dużą skalę: duże wolumeny transakcji, duża szybkość, przewidywalne niskie opłaty, możliwości mikropłatności i większa pojemność danych. Jego potężne możliwości techniczne umożliwiają inteligentne kontrakty, tokenizację, zarządzanie urządzeniami IoT, obliczenia i nie tylko. Jako księga publiczna BSV zapewnia również przejrzystość, możliwość kontroli i większą uczciwość dla rządów, obywateli i przedsiębiorstw. Aplikacje w BSV obejmują teraz szeroki wachlarz sektorów przemysłu – media i rozrywka, media społecznościowe, gry online, Metaverse/AR/VR, reklama cyfrowa, integralność danych, zarządzanie identyfikatorami, usługi rządowe, łańcuch dostaw, księgowość, RegTech, rozproszona inteligencja sieciowa , Internet rzeczy i usługi finansowe. BSV wspiera również przyjazny dla środowiska i zgodny z przepisami ekosystem blockchain, którego chcą przedsiębiorstwa i rządy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Decentralization and the BSV Blockchain – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO