Czy „krypto zima” zmieni się w wiosnę?

Awaria LUNA rzuciła ostatnio chmury burzowe na wiadomości z branży kryptowalut i to z niewłaściwych powodów. Inwestorzy są pełni wątpliwości i pytań, a przedsiębiorcy zaniepokojeni. BTC spadł do zaledwie 17 000 USD, a Ethereum poszło w jego ślady wraz z innymi modnymi monetami.

Czy inwestorzy, którzy zainwestowali swoje życiowe oszczędności w cyfrową walutę, poniosą długoterminową stratę, czy też będą w stanie nadrobić zaległości po pewnym czasie? W zależności od waluty cyfrowej niektórzy inwestorzy mogą w końcu nadrobić zaległości, podczas gdy ci, którzy zainwestowali w różne nieznane NFT, oczekując większego zwrotu, mogą ponieść długoterminową stratę.

Wydaje się mroczny i ponury, więc liderzy branży nazywają ten trwający upadek kryptozimą. W niedawnej rozmowie z dyrektorem generalnym eCarbon Joshua Fernando dyskutowaliśmy o tym, co, kiedy i jak doszło do krachu waluty cyfrowej.

Co to jest awaria LUNA?

W UST (aka Terra) moneta miała odzwierciedlać wartość dolara amerykańskiego, umożliwiając użytkownikom wymianę 1 UST na równowartość 1 USD w innej monecie o nazwie LUNA i na odwrót. Protokół o nazwie Anchor podobno obejmował prawie 75% podaży w obiegu UST, dając deponentom 20% zysków z ich UST. Ostatecznie wypłaty UST z Anchor stworzyły błędne koło, które doprowadziło do masowych wypłat, w wyniku czego cena LUNA spadła w parze z UST.

Fernando podzielił się swoimi spostrzeżeniami, wskazując, że ważne jest, aby pamiętać, że chociaż USD UST działa jak waluta, jest tylko częściowo wspierany przez rzeczywiste rezerwy, podobnie jak złoto jest wykorzystywane do zabezpieczenia dolara amerykańskiego.

„Ten brak wykupu oznaczał, że nie miał on wewnętrznej wartości, co skutkowało„ ucieczką bankową ”- powiedział.

Kiedy skończy się „krypto” zima?

Według Fernando tak zwana kryptowalutowa zima będzie trwała tak długo, jak długo konsumenci będą obawiać się gospodarki.

„Krypto będzie opóźnionym wskaźnikiem ekonomicznego cofania się, a nie wiodącym wskaźnikiem, gdy zbliżał się do ekonomicznego cofnięcia. Inwestorzy szybko wycofują się z „bardziej ryzykownych” aktywów i powoli wracają, gdy obawy są wysokie. Kiedy dolary wrócą w siłę do akcji, będzie to sygnał dla kupujących kryptowaluty do powrotu z zemsty.

„Co najmniej kryptowalutowa zima potrwa do października 2022 r., Z być może łagodnym odbiciem w międzyczasie ze względu na wyprzedany charakter rynków kryptograficznych. Rozsądnie jest sądzić, że kryptowalutowa zima potrwa do lipca 2023 roku. Krypto następuje częsty cykl boomów i spadków, zwykle co 2-4 lata, więc miał nastąpić krach” – powiedział Fernando.

Spadek może skłonić ludzi do większego skupienia się na technologicznym aspekcie spektrum walut cyfrowych, zamiast skupiania się wyłącznie na lekkomyślnym handlu. Dzieląc się swoimi przemyśleniami na ten temat, Fernando powiedział, że zaowocuje to tymczasowo większą należytą starannością. Ten kryzys i krach LUNA będą przez jakiś czas myśleć o każdym, zwłaszcza gdy wybierają kolejną inwestycję w Bitcoin.

„Tym razem skupią się na zrozumieniu fundamentalnych mechanizmów swoich monet i będą inwestować w rzeczy ze znacznie większą dyscypliną. Wtedy powróci hossa i zakładając, że regulacja nie nadejdzie, bezsensowne projekty zwiększą wartość, tak jak w przeszłości” – stwierdził Fernando.

Z drugiej strony, zauważył Fernando, ludzie powoli zapominają o nowo odkrytych praktykach należytej staranności, gdy widzą zwroty z płytkich projektów.

„Zanurzają w nich palec u nogi, a potem są uzależnieni. Zanim się zorientują, należyta staranność jest poza oknem i dokonują niezrównoważonych zwrotów (na papierze), dopóki kolejny krach nie postawi ich ponownie w ujemnej pozycji netto. Potem cykl trwa” – wyjaśnił.

Fernando uważa, że ​​w szczególności BTC przetrwa ten kryzys i będzie się rozwijać jeszcze bardziej niż wcześniej, ponieważ „jest zbyt zakorzeniony we wszystkich rzeczach DeFi”, a następnie Solana z Ethereum, ponieważ ma zbyt wiele prawdziwej użyteczności i potencjału.

„Solana ma wiele naturalnych zalet (szybkość, koszt itp.), ale adopcja pozostaje stosunkowo niska. Być może kryptowalutowa zima pozwoli na autorefleksję i zwrot w stronę podstaw. Jeśli tak, Solana będzie zwycięzcą – zaopiniował.

Fernando powiedział CoinGeek, że zajmie to trochę czasu, ale branża walut cyfrowych odbije się, chyba że wejdą w życie nadmierne regulacje. Wspomniał o Tulip Mania i podobnych historycznych przypadkach, wskazując, że „my” wciąż bawimy się teorią Greater Fool na widoku z NFT (nie wszystkimi, ale wieloma).

Co sądzisz o stablecoinach?

„Stabilne monety pełnią ważną funkcję w ekosystemie kryptograficznym, ale obecnie są słabo zaimplementowane. W przypadku zabezpieczonych (krypto lub fiat) stablecoinów podstawowym problemem pozostaje prawo do umorzenia” – odpowiedział Fernando.

„Wyraźnym tego przykładem jest to, że miliardy Terra/UST w rezerwach BTC nie posłużyły jako bastion przeciwko wyprzedaży. Chociaż Terra/UST była przede wszystkim algorytmiczną monetą stablecoin, dowiodła, że ​​koncepcja rezerw jest daremna. Ostatecznie stablecoiny są na łasce zaufania sieciowego – dodał.

Jak możemy zapewnić, że to się nie powtórzy? Fernando był zdania, że ​​konieczne jest wprowadzenie regulacji, aby uniknąć podobnych sytuacji. Takie rzeczy nadal będą się cyklicznie zdarzać, gdy obowiązują surowe przepisy. Powiedział jednak, że „nie dojdą do takiej skrajności”.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, The Future World with Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Will the ‘crypto winter’ turn to spring? – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO