Three Arrows Capital tonie, wysysając zarówno gotówkę, jak i inwestorów

Fundusz hedgingowy aktywów cyfrowych Three Arrows Capital (3AC) został zlikwidowany przez sąd na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Firma, która istnieje od 2012 roku, wydaje się teraz wciągać do swojego wiru inne nazwy branżowe. Platforma transakcyjna Voyager Digital zawiesiła wypłaty po tym, jak Three Arrows nie wywiązało się ze spłaty pożyczki w wysokości 670 mln USD. Tymczasem BlockFi szukał nabywcy po tym, jak jego własna pożyczka w wysokości 1 miliarda dolarów dla 3AC okazała się zła.

Firmy są jeszcze bardziej szczątkami po maelstromie blockchain w 2022 roku. Nadmiernie zabezpieczone i lekkomyślne relacje pożyczkowe między firmami podczas imprezowych lat w branży wypływają na powierzchnię, gdy zespoły zarządzające starają się o ratowanie. Wśród nich podskakuje FTX Sama Bankmana-Frieda, który może, ale nie musi, próbować opanować dużą część całego rynku aktywów cyfrowych, ratując resztki.

29 czerwca 2022 r. 3AC została zlikwidowana na mocy nakazu sądowego na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, gdzie niedawno przeniosła swoją siedzibę. Sąd podobno nakazał również Teneo Restructuring udział w procesie po tym, jak 3AC nie mogło spłacać kilku dużych pożyczek.

Władze Monetarne Singapuru (MAS), gdzie pierwotnie mieściła się siedziba Three Arrows Capital, również wydały oświadczenie oskarżające firmę o „wprowadzanie w błąd” i dostarczanie „fałszywych informacji”. Firma przekroczyła limit ilości funduszy, którymi mogła zarządzać, MAS powiedział, że firma nie dostarczyła dokładnych informacji na temat swoich dyrektorów i udziałów.

Three Arrows istnieje od 2012 roku, kiedy to Su Zhu i Kyle Davies założyli je. Podobnie jak inne firmy w branży, rozkwitła podczas mega-byczej serii blockchain w latach 2020 i 2021, zanim nagle znalazła się po złej stronie wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i zabrakło prawdziwych pieniędzy. Stracił 200 milionów dolarów w tegorocznym upadku „stablecoin” Terra, który wydaje się, że rozpoczął reakcję łańcuchową. Pożyczka Voyager Digital w wysokości 15 000 BTC i 350 milionów USDC okazała się zbyt duża, a Voyager wydał w tym tygodniu zawiadomienie o niewypłacalności.

3AC mocno zainwestował w aktywa BTC, Ethereum i Solana, a także powiązane projekty w tych sieciach.

Jeszcze w grudniu 2021 roku firma Three Arrows kupiła ETH o wartości 400 mln USD, twierdząc, że była „bycza” w stosunku do ceny rynkowej aktywa, mimo że współzałożyciel Zhu przyznał, że nie nadaje się do użytku w warstwie pierwszej. Był to kolejny znak, że ruchy rynkowe dotyczące aktywów cyfrowych często nie są związane z faktyczną użytecznością ich blockchainu.

W tym czasie cena ETH przekraczała 4300 USD za jednostkę. Dziś jest to nieco ponad 1000 dolarów.

W czerwcu Bankman-Fried opublikował, że sytuacje takie jak 3AC nie miałyby miejsca, gdyby branża używała przejrzystego protokołu on-chain do zarządzania swoimi sprawami. „Regulacje mogą tu pomóc!” powiedział.

Chociaż Bankman-Fried z pewnością nie myli się z tym wezwaniem, chodzi o znalezienie jednego łańcucha bloków, któremu (a) każdy może zaufać i (b) może przetwarzać wszystkie dane. Łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ponieważ platformy kontraktowe, takie jak Ethereum, dławią się przepustowością, a Solana regularnie wymaga ponownego uruchomienia, aby utrzymać konsensus. Co więcej, konkurujące łańcuchy bloków wydają się niezdolne do uzgodnienia stałych zasad protokołu lub algorytmów przetwarzania, potykając się o wdrożenie dowodu stawki (PoS) lub niesprawdzonych hybrydowych rozwiązań potwierdzających, aby przemówić do wszystkich, od użytkowników po działaczy ekologicznych.

Tymczasem Bitcoin (BSV) nadal przetwarza miliony transakcji dziennie na tym samym blockchainie typu „proof-of-work”, którego używa się od 2009 roku. Protokół „w kamieniu” BSV zapewnia użytkownikom, że nic nigdy nie może zmienić jego zasad, zapewniając bezpieczną i przejrzystą łańcuch, którego potrzebuje świat.

Jest to również kwestia kultury — pomimo coraz większych regulacji istnieje błędne przekonanie, że zasoby cyfrowe mogą wiecznie latać pod radarem organów regulacyjnych lub że nieprzemyślane układy między przyjaciółmi z branży nigdy nie mogą się zepsuć. Mentalność „liczba zawsze idzie w górę” mocno uderzyła w 2022 r., co było konieczne, aby branża dojrzała. To, czy tym razem rzeczywiście wyciągnie swoją lekcję, może zależeć od tego, jak duże okaże się trafienie, ponieważ z każdym cyklem do strat dodaje się coraz więcej zer.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, The Future of Financial Services on Blockchain: More Efficiency & Inclusion

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Three Arrows Capital sinks, sucking down cash and investors alike – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO