Bank centralny Tajwanu określa warunki drugiego etapu rozwoju CBDC

Tajwan, oficjalnie Republika Chińska (ROC), poważnie rozważa możliwość wprowadzenia cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Według prezesa banku centralnego kraju, Yang Chin-longa, Tajwan jest teraz gotowy do rozpoczęcia drugiego etapu badania CBDC.

Na tym drugim etapie wysiłki banku centralnego zostaną skierowane na pracę nad istniejącymi problemami CBDC Chin-long, które zostały udostępnione podczas przemawiania na forum poświęconym walutom cyfrowym, jak donosi lokalny serwis informacyjny Bnext.

Niektóre z tych rozważań są takie, że CBDC nie powinno być oprocentowane. Gubernator utrzymywał, że tajwańska CBDC będzie pod tym względem podobna do innych, które zostały wydane do tej pory.

„Żadne z obecnych w obiegu CBDC, takich jak Sand Dollar i cyfrowy juan, nie zwiększyło oprocentowania depozytów” – powiedział Chin-long.

Gubernator wyjaśnił, że nieoprocentowana CBDC jest pożądana, aby zapobiec redukcji depozytów fiducjarnych, podczas gdy oprocentowana CBDC zastępująca depozyty fiducjarne może spowodować, że paniki bankowe będą bardziej brutalne i szybko pogrążą się w kryzysie płynności w przypadku załamanie rynku.

Chin-long dodaje, że tajwańska CBDC będzie również musiała być w stanie działać przez cały czas, nawet bez Internetu, i przy większych prędkościach transakcji. Obecna platforma CBDC nie jest w stanie sprostać wymogom wysokiej częstotliwości, dużej skali i natychmiastowego rozliczania transakcji.

Bank bada, jak skalować wydajność operacyjną systemu, a także wykonalność opcji płatności offline w celu zwiększenia odporności systemu, ujawnił Chin-long.

Rozmawiając z Reutersem, Chin-long przyznał, że rozwiązanie tych problemów „potrwa długo, co najmniej dwa lata, a potem będziemy musieli to ponownie ocenić”. Przyznaje jednak, że w kraju rośnie zapotrzebowanie na cyfrowe metody płatności.

Rozwój CBDC w Azji

Tajwan rozpoczął prace nad swoim CBDC w 2019 roku. Prowadził szeroko zakrojone testy platformy z bankami i planuje stopniowo wprowadzać na rynek od września, zgodnie z raportem PYMTs z lutego.

Podobnie jak Tajwan, inne kraje azjatyckie również znajdują się na różnych etapach eksploracji CBDC. Sąsiadujące z Tajwanem Chiny są jednym ze światowych liderów w testowaniu CBDC. Chiny rozszerzają pilotażowe wdrożenie CBDC na więcej miast i więcej przypadków użycia.

Tymczasem, gdy Tajwan rozpoczął projekt CBDC, kraj ten zaproponował również regulacje dotyczące zasobów cyfrowych, aby nadzorować ICO i oferty tokenów bezpieczeństwa (STO).

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Taiwan’s central bank outlines conditions for second stage of CBDC development – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO