FBI dodaje Ruję Ignatovą OneCoin do listy Top 10 Most Wanted

W tym tygodniu FBI dodało lidera OneCoin Ruję Ignatovą, znaną jako „Zaginiona kryptokrólowa”, do swojej listy Top 10 Most Wanted. Biuro oferuje nagrodę w wysokości 100 000 dolarów za informacje prowadzące do jej aresztowania.

W zeszłym miesiącu CoinGeek poinformował, że sieć zbliża się do Ignatovej, gdy Europol dodał ją do swojej listy najbardziej poszukiwanych.

Dziennikarz Jamie Bartlett, który napisał książkę „The Missing Cryptoqueen” i kierował popularną serią podcastów o tej samej nazwie, opisał posunięcie FBI jako „prawdopodobnie największy rozwój w sprawie od czasu zniknięcia dr Ruji w październiku 2017 roku”.

Czy władze są bliskie złapania Ignatowej? Dlaczego dodać ją teraz do listy Most Wanted?

Ignatova zniknęła w październiku 2017 r., w tym samym miesiącu, w którym oskarżył ją sąd federalny, a Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych, Południowy Dystrykt Nowego Jorku, wydał nakaz jej aresztowania.

Nie jest jasne, co spowodowało nagły wzrost zainteresowania prawie pięć lat po jej zniknięciu, ale istnieją uporczywe oznaki, że czas na tak zwaną „Cryptoqueen” może się kończyć.

Na swojej stronie internetowej FBI twierdziło, że Ignatova może podróżować z niemieckim paszportem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA), Bułgarii, Niemiec, Rosji i innych lokalizacji w Europie Wschodniej. Na konferencji prasowej 30 czerwca mówca FBI wspomniał o ZEA jako miejscu jej możliwego pobytu.

Kiedy dziennikarz z Inner City Press zapytał o komentarze byłego szpiega i fixera OneCoin, Franka Schneidera, że ​​Ignatova prawdopodobnie nie żyje, amerykański prokurator generalny Damian Williams odpowiedział, że nie może odpowiedzieć na to pytanie ani na żadne pytania związane z ekstradycją Schneidera.

Czy OneCoin jest największym oszustwem walutowym w historii?

Według najlepszych szacunków, Ignatova i jej znakomici inwestorzy wybili ponad 4 miliardy dolarów w latach 2014-2016. W chwili pisania tego tekstu pozostaje to największe oszustwo w historii branży walut cyfrowych, prawie dwukrotnie większe niż BitConnect, który kosztował inwestorów 2,4 miliarda dolarów.

Podczas gdy OneCoin pozostaje największym jak dotąd oszustwem, ostatnie wydarzenia w kosmosie oznaczają, że wkrótce może mieć kilku pretendentów do zdobycia najwyższego miejsca. Wraz z implozją Three Arrows Capital, którą analityk Tom Lee nazwał „schematem Ponziego w stylu Madoffa” i ujawnieniem algorytmicznego stablecoina Terra UST, nad którym aktywnie badają władze Korei Południowej, OneCoin może wkrótce stracić swoje twierdzenie, że jest największym oszustwem w historii branży.

Czy Ruja Ignatova lub którykolwiek z aktorów powiązanych z innymi intrygami kiedykolwiek zobaczy wnętrze więziennej celi, okaże się. Tak czy inaczej, osoby zainteresowane spekulacją na walutach cyfrowych powinny zachować szczególną ostrożność. Jak pokazuje seria Crypto Crime Cartel CoinGeek, wody te są zaatakowane przez rekiny.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : FBI adds OneCoin’s Ruja Ignatova to Top 10 Most Wanted list – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO