Grayscale wszczyna proces sądowy przeciwko SEC po odrzuceniu spot BTC ETF

Grayscale Investments, zarządzający największym na świecie funduszem BTC – Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), złożył pozew, aby zakwestionować odrzucenie przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) jej wniosku o kasowy fundusz giełdowy BTC (ETF).

W komunikacie prasowym ogłaszającym wszczęcie procesu, zarządzający aktywami wyjaśnił swoje skargi amerykańskiemu organowi nadzoru papierów wartościowych. Firma argumentowała, że ​​dobrowolnie złożyła oświadczenia rejestracyjne, poddała swoje produkty zwiększonemu nadzorowi i przekazała inwestorom standardowe w branży ujawnianie informacji i ostrzeganie o czynnikach ryzyka.

Według Michaela Sonnensheina, dyrektora generalnego Grayscale, firma wierzy w mandat SEC do „ochrony inwestorów, utrzymywania uczciwych, uporządkowanych i wydajnych rynków oraz ułatwiania tworzenia kapitału”, ale nie może dłużej tolerować odmowy SEC na zakup BTC ETF w USA. rynek.

Pozew argumentuje, że ostatnie odrzucenie przez SEC jej oferty konwersji funduszu GBTC na BTC ETF typu spot stanowi naruszenie zarówno ustawy o procedurach administracyjnych, jak i ustawy o giełdzie papierów wartościowych z 1934 r.

„Jak nakreślili Grayscale i zespół Davis Polk & Wardwell, SEC nie stosuje spójnego traktowania podobnych wehikułów inwestycyjnych, a zatem działa arbitralnie i kapryśnie, łamiąc ustawę o postępowaniu administracyjnym i ustawę o giełdzie papierów wartościowych z 1934 r.” stwierdził starszy strateg prawny Donald B. Verrilli.

Pozew o rewizję orzeczenia SEC został złożony w Sądzie Apelacyjnym Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Columbia Circuit.

Grayscale wcześniej stwierdził, że pójdzie taką drogą, jeśli SEC nie zatwierdzi jej wniosku w lutym, kiedy SEC wezwała do publicznych komentarzy w tej sprawie.

Grayscale rozpoczęło również kampanię dla opinii publicznej, aby łatwo dotrzeć do SEC w tym czasie. Zarządzający aktywami informuje, że około 99% z ponad 11 400 komentarzy zebranych w ramach kampanii było pozytywnych.

SEC uruchamia spoty BTC ETF

Odrzucenie przez SEC spotowej aplikacji BTC przez Grayscale tylko dodaje do długiej listy odmów Komisji dla branży. W tym roku wypuściła aplikacje BTC ETF od NYDIG, Global X, Fidelity i Wisdom Tree, żeby wymienić tylko kilka.

SEC utrzymywała, że ​​rynek nie jest wystarczająco dojrzały i nie posiada odpowiednich środków zapobiegających manipulacjom na rynku i zapobieganiu oszustwom w celu ochrony konsumentów. Jednak uczestnicy rynku i sympatycy aktywów cyfrowych argumentowali, że zatwierdzenie kilku funduszy ETF na kontrakty terminowe na BTC odrzuca twierdzenia SEC.

Niedawno komisarz SEC Hester Pierce, długoletnia zwolenniczka adopcji aktywów cyfrowych, również skrytykowała ciągłą odmowę Komisji w sprawie zatwierdzenia bardzo poszukiwanych spotowych funduszy ETF BTC.

Obejrzyj: Komisarz SEC Hester Peirce o sprawach dotyczących polityki Blockchain Stowarzyszenia Bitcoin

Autor : BitUp

Źródło : Grayscale launches lawsuit against SEC following spot BTC ETF rejection – CoinGeekAuthor: bitup BSV