Firmy walutowe czują „zimowy” uścisk, inwestorzy stawiają przeciwko Tetherowi, blockchain robi większe postępy

W świecie walut cyfrowych nie ma jeszcze światła na końcu tunelu, ponieważ wciąż trwają problemy dla firm złapanych w niedawną zmienność rynku.

Firma pożyczkowa Celsius Network może szykować się na najgorsze. Dziennik Wall Street donosi, że firma zatrudniła konsultantów ds. restrukturyzacji, którzy doradzali w sprawie ewentualnego złożenia wniosku o upadłość.

Dzieje się tak po tym, jak Celsius Network zamroził wypłaty i transfery w czerwcu z powodu „ekstremalnych” warunków rynkowych.

Firma straciła ponad połowę swojej wartości aktywów od zeszłego roku, z około 25 mld USD w październiku do 11,8 mld USD w maju.

Tymczasem akcje cyfrowej firmy walutowej Coinbase (NASDAQ: COIN) spadają jeszcze bardziej po tym, jak analitycy Goldman Sachs obniżyli rating firmy do „sprzedaj” w czasie tak zwanej „zimy kryptograficznej”.

Coinbase rozpoczął ostatni tydzień czerwca od 11% załamania, co w tym roku spowodowało jego całkowity spadek do 78% na dzień 27 czerwca. Analityk Goldman Sachs, William Nance, wyjaśnił w swoim raporcie przyczynę obniżenia ratingu.

„Wierzymy, że Coinbase będzie musiało znacznie obniżyć swoją bazę kosztową, aby powstrzymać wynikające z tego wypalanie gotówki, gdy aktywność handlu detalicznego wysycha” – skomentował Nance.

W powiązanych wiadomościach tradycyjne fundusze hedgingowe coraz częściej skracają stablecoin Tether.

Według oddzielnego raportu Wall Street Journal, krótkie pozycje przeciwko Tetherowi są teraz warte setki milionów dolarów, a niektórzy inwestorzy sprzedali stablecoin od co najmniej roku.

Zainteresowanie krótkimi sprzedawcami wzrosło jeszcze bardziej po dramatycznym upadku stabilnego monety Terra w maju.

CTO Tether, Paolo Ardoino, wypowiedział się na Twitterze po ukazaniu się raportu WSJ. Twierdzi, że niektóre fundusze hedgingowe po prostu próbują wywołać dalszą panikę na rynku, tweetując: „Naprawdę od początku wydawało się, że jest to skoordynowany atak, z nową falą FUD, armiami trolli, klaunami itp.”.

Mimo to, pomimo spowolnienia w cyfrowej przestrzeni walutowej, technologia blockchain nadal posuwa się do przodu.

Filipiński bank centralny intensyfikuje badania nad wdrożeniem własnej cyfrowej waluty hurtowego banku centralnego (CBDC), wyznaczając cel uruchomienia pilotażowego studium przypadku w ciągu roku.

Claire Celdran z CoinGeek rozmawiała z wicegubernatorem Bangko Sentral ng Pilipinas Edną Villa w wywiadzie internetowym. Villa powiedziała, że ​​dąży do 50% cyfryzacji transakcji finansowych do 2023 r., a 70% dorosłych Filipińczyków otrzyma konto do transakcji finansowych

Dodaje, że dotychczasowa reakcja banków na plan BSP była pozytywna.

„Jest duże zainteresowanie dołączeniem do BSP w zrozumieniu technologii, ponieważ wszystko zaczyna się od tego” – powiedział Villa. „Najpierw musisz zrozumieć technologię”.

Tymczasem więcej krajów może teraz doładować konto kartą debetową lub kredytową w HandCash! Dostawca portfela cyfrowego ogłosił, że funkcja jest teraz dostępna w ponad 30 kolejnych krajach w Europie.

Te kraje to: Andora, Belgia, Bośnia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Gruzja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Wyspa Man, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Republika Mołdawii, Monako, Czarnogóra, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Szwecja, Turcja i Irlandia Północna.

HandCash zaprezentował swoją nową funkcję doładowania na początku tego roku, aby umożliwić użytkownikom łatwiejszy dostęp i korzystanie z BSV za pośrednictwem aplikacji.

I jeszcze więcej dobrych wiadomości: program kwalifikacji inżynierów BSV Blockchain jest dostępny online!

Keyi Tech i chińska sieć programistów (CSDN) współpracowały przy projekcie, a kurs The Introduction to Bitcoin Theory zadebiutował w czerwcu.

Osoby, które pomyślnie zdadzą egzamin końcowy, otrzymają „Certificate for Preliminary Qualification of Blockchain Engineers” z Centrum Certyfikacji Zdolności CSDN we współpracy z Akademią BSV.

W tym tygodniu w More Than Money dołącz do Patricka Thompsona, który spotyka się ze współzałożycielem i dyrektorem generalnym BlockQuake Antonio Brasse oraz współwłaścicielem i doradcą Chadem Andersonem. Możesz także posłuchać, jak twórca Bitcoin, dr Craig S. Wright, omawia IPv6 i jego symbiotyczny związek z blockchainem BSV na globalnym szczycie IoT w Dublinie w Irlandii. Obejrzyj te filmy na kanale YouTube CoinGeek.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 93: Digital currency firms feel ‘winter’ nip, investors bet against Tether, blockchain makes more progress – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO