DeFiance Media dogania liderów myśli Bitcoin i blockchain na GBC22 w Dubaju

Na pierwszej BSV Global Blockchain Convention, DeFiance Media miało szansę spotkać się z niektórymi wiodącymi osobistościami Bitcoin SV. Każdy pracuje nad czymś zupełnie wyjątkowym, możliwym dzięki sile blockchain BSV.

Kurt Wuckert Jr. – CoinGeek i GorillaPool

Wuckert jest dobrze znany większości w ekosystemie Bitcoin SV. Jest głównym historykiem bitcoinów w CoinGeek i współzałożycielem GorillaPool, kopalni skoncentrowanej wyłącznie na BSV.

Wuckert opowiada DeFiance, jak jest w branży od ponad 10 lat i widział prawdziwą historię Bitcoina. W przeciwieństwie do wielu innych nie boi się opowiedzieć prawdziwej historii tego, co się wydarzyło. Twierdzi, że Bitcoin został przejęty przez konglomerat dużych firm, które dostrzegły zagrożenie i zdecydowały się przejąć.

Kim są te firmy? Wuckert wymienia NY Life Insurance, CME Ventures, Mastercard, AXA i kilka innych. Opowiada nam, w jaki sposób utworzyli inkubator, aby kierować kierunkiem Bitcoina w połączeniu z przełożonymi z Bain Capital i Banku Światowego. Przypomina nam, że jest to sprzeczne z mitem „decentralizacji” propagowanym przez małych blokerów. Dziś ten potężny konglomerat dominuje w branży dzięki firmom portfelowym, takim jak Coinbase (NASDAQ: COIN), Kraken, Lightning Labs, BitGo, Fire Blocks i wiele innych znanych nazw.

Mówiąc krótko o implozji LUNA/UST, Wuckert przypomina nam, że nie ma czegoś takiego jak doskonały algorytm i że obecnie w branży jest zdecydowanie zbyt wielu technokratów. To współgra z przesłaniem, które wielokrotnie powtarzał; że oryginalny projekt Bitcoina Satoshiego powinien zostać osadzony w kamieniu i pozostawiony w spokoju.

Przechodząc do GorillaPool i jego motywacji do jego rozpoczęcia, Wuckert mówi nam, że jest teoretykiem Bitcoin i zawsze był zainteresowany testowaniem różnych rzeczy. GorillaPool pozwala mu eksperymentować ze specjalistycznymi skryptami i do tej pory pula wydobyła blok z największą liczbą transakcji i wydobyła 4 GB+ bloków. To doskonały sposób dla Wuckert, aby udowodnić, że ci, którzy mówią, że „Bitcoin nie może zrobić X” źle.

John „Jack” Pitts – lingwistyka strukturalna

Pitts przedstawia siebie i swoją firmę, opowiadając publiczności, że prawdopodobnie znają jeden z jej najlepszych produktów: Slictionary. Opisuje go jako rewolucyjny słownik komunalny, który eksperci krajowi definiują słowa.

Pitts zwraca uwagę na błędy w Merriam Webster i innych scentralizowanych słownikach; definicje są poglądami, a naukowcy w swoich wieżach z kości słoniowej nie powinni być jedynymi, którzy mogą je definiować. Slictionary tworzy ekonomię „przesuwania w lewo/w prawo” wokół słów, dając wiele definicji i punktów widzenia na koncepcję.

Pitts przypomina nam, że język nieustannie ewoluuje i to z biegiem czasu. „Ludzie decydują o języku”, mówi nam. Co więcej, SLictionary pozwala prawdziwym ekspertom definiować słowa. Na przykład sam Satoshi Nakamoto może zdefiniować Bitcoin, a jego definicja może być tokenizowana i sprzedawana jako papier wartościowy na otwartym rynku, przekazywana jego dzieciom itp.

Podsumowując, Pitts mówi nam, że SLictionary wprowadził drugi język: nowoczesny standardowy arabski. Opisuje to jako wyzwanie, ale mówi nam, że jest teraz na żywo w SLictionary.

Michał Ścisłowski – Soundoshi

Ze swojej strony Ścisłowski marzy o demokratyzacji przemysłu muzycznego i wprowadzeniu nowej generacji nośników muzycznych z NFT. Założył Soundoshi, aby osiągnąć te cele.

Opowiadając nam więcej o Soundoshi, opisuje, w jaki sposób ma rzucić wyzwanie modelom używanym przez duże serwisy streamingowe, takie jak Spotify. Dla niego umowy oferowane przez te monopolistyczne platformy są nieuczciwe, a model „doładuj i graj” jest lepszy niż miesięczny abonament. Na Soundoshi każdy strumień kosztuje 0,01 USD lub 0,02 USD. Ma nadzieję, że ten model zaoferuje słuchaczom i artystom lepszą ofertę i ożywi albumy, które, jak mówi, zostały w zasadzie wybite przez serwisy streamingowe.

Dlaczego muzyczne NFT? Ścisłowski opisuje je jako przenośne, zbywalne i cyfrowe, idealne wehikuł współczesnego świata. Mówi nam również, że Soundoshi potrzebuje mikropłatności, aby stać się rzeczywistością, i dlatego ostatecznie zbudowali na Bitcoin SV. Kolejnym elementem w ich decyzji było przechowywanie w łańcuchu bloków. Jak sam to opisuje, pliki muzyczne są przechowywane w rozproszonej sieci Bitcoin, a NFT działają jako klucze dostępu.

Mówiąc o wyzwaniach związanych z przyjęciem takiego modelu, Ścisłowski wspomina o zmianie percepcji ludzi, aby znów chcieli mieć muzykę. Słusznie zauważa, że ​​w tej chwili użytkownicy mogą stracić całą swoją muzykę, jeśli usługa przesyłania strumieniowego, taka jak Spotify, zbankrutuje

W niedalekiej przyszłości Ścisłowski chce, aby Soundoshi pojechał do Afryki, Bliskiego Wschodu i Ameryki Południowej, aby zachęcić tamtejszych artystów do dzielenia się swoją muzyką i kulturą ze światem.

Phil Runyan – NiftyCo

Runyan jest szefem inkubatora Web 3.0 o nazwie NiftyCo, wnoszącego wiedzę i doświadczenie branżowe do startupów. Opisuje, w jaki sposób użytkownicy mogą wybijać NFT na swojej platformie i kierować je do swoich portfeli. Stamtąd mogą wybrać platformy, na których je sprzedają.

Jednak NiftyCo to znacznie więcej niż tylko kolejna platforma wydobywcza NFT. Runyan opisuje, jak zmieniają grę; podczas gdy większość dzisiejszych NFT jest jednorazowych, co oznacza, że ​​otrzymujesz obraz, plik audio lub wideo, NiftyCo umożliwia użytkownikom łączenie wielu typów plików w jeden NFT. Jest to bardzo korzystne dla artystów, umożliwiając im łączenie okładek albumów, plików muzycznych i być może teledysku w jeden plik. Oczywiście może to sprawić, że każdy NFT będzie bardziej wartościowy.

Runyan mówi nam, że jego firma nie jest wyłączna dla BSV, ale zdecydowała się na nią oprzeć ze względu na niskie opłaty, skalowalność i łatwość tego. Ma nadzieję, że NiftyCo może zapewnić wszystkim dostęp do NFT, a nie tylko „zabawki kryptograficzne dla kryptowalutowych chłopców”, jak to opisuje.

Somi Arian – InPeak

Arian opisuje siebie jako „filozofkę technologii” i założycielkę InPeak. Zaczęła skupiać się na wprowadzaniu kobiet w przestrzeń Web 3.0. Mówi, że „In” oznacza inkluzję, inspirację, wiedzę i to razem.

Wcześniej Arian prowadziła think tank dla kobiet w biznesie i technologii. Przyjrzano się, dlaczego kobiety pozostają w tyle w każdym nowym trendzie technologicznym i rzadko trafiają na najwyższe szczeble w swojej karierze technologicznej. Zespół ekspertów odkrył, że rolę odgrywa tu sześć powodów:

Zaufanie
Umiejętności techniczne
znajomość finansów
Umiejętności przedsiębiorcze
Problemy zdrowotne kobiet
Wsparcie dla rodzin i związków
Jak to może zostać naprawione? Zespół ekspertów Arian stwierdził, że potrzebne jest podejście multidyscyplinarne. Zmiana kultury, postaw społecznych wobec rodziny i ogółu społeczeństwa będzie odgrywać rolę w zapewnieniu kobietom równego dostępu i możliwości w zakresie technologii.

Obecnie Arian najbardziej inspiruje się NFT. Uważa je za „niesamowicie wzmacniające”. Na przykład opisuje, w jaki sposób dzielą społeczności na frakcje i sprawiają, że duże korporacje nie kontrolują wszystkich społeczności na swoich platformach.

Kończąc wywiad, Arian opisuje, jak nie tylko chce, aby kobiety zyskały pozycję w dziedzinie technologii, ale uważa, że ​​ważne jest, aby odgrywały rolę w kształtowaniu się nowej technologii. Obecnie postrzega technologię jako zdominowaną przez myślicieli płci męskiej i uważa, że ​​jest to niebezpieczne.

Latif Ladid – założyciel i prezes forum IPv6

Latif Ladid jest prawdopodobnie już dobrze znany entuzjastom BSV. Jest badaczem na Uniwersytecie Luksemburskim, założycielem i prezesem Forum IPv6 oraz przewodniczącym i współprzewodniczącym kilku innych podkomitetów zajmujących się 5G, IPv6 i Internetem.

Ladid mówi DeFiance Media, że ​​obecny Internet działa na IPv4, który ma tylko około 4,3 miliarda adresów, i że wykorzystaliśmy je wszystkie w 2011 roku. Wyjaśnia, jak IPv6 jest w trakcie zastępowania IPv4, udostępniając 340 bilionów adresów.

Ladid opisuje obecny Internet jako „internet badawczy” i mówi, że musimy przejść do „internetu produkcyjnego”. Kiedy to zrobimy, każda osoba będzie miała wiele adresów IP. Urządzenia również będą miały unikalne adresy IP.

Spowoduje to świat pełnej komunikacji i bezpośredniej łączności między wszystkim i wszystkimi.

Badając blockchain i IPv6 dla Komisji Europejskiej, Ladid szczegółowo opisuje, w jaki sposób natknął się na niektóre artykuły opublikowane przez dr Craiga Wrighta, opisuje, w jaki sposób wysłał mu e-mail, a obaj podróżowali i promowali ideę, że Bitcoin i IPv6 zostały stworzone dla siebie nawzajem. odkąd.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : DeFiance Media catches up with Bitcoin and blockchain thought leaders at GBC22 in Dubai – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO