Craig Wright: Bitcoin nie jest społecznością socjalistyczną

Wyobraź sobie, że wszyscy demokratycznie głosują na to, jak Bitcoin ma działać i jakiemu celowi ma służyć. Moglibyśmy usiąść wygodnie i zrelaksować się, podczas gdy naszym jedynym zadaniem byłoby zebranie większości za tym, na co chcielibyśmy głosować w Bitcoin.

Koniec z walką o zdobycie bitcoinów, ponieważ możemy przypisać określone ilości bitcoinów określonym osobom – po prostu głosując na to. Skoro już przy tym jesteśmy, moglibyśmy również pozbyć się górników i ich „zmarnowanej energii”, ponieważ moglibyśmy głosować na to, kto znajduje blok, co dostaje się do bloku i jak przetwarzane są transakcje. Brzmi wspaniale? Nie, okropne!

Gra Bitcoin Red Queen jako antidotum na kolektywizm?

Aby zrozumieć Bitcoin, pomaga wrócić do jego wynalazcy. Bitcoin został stworzony przez osobę, a nie przez kolektyw lub nieznane źródło magii. Wynalazcą Bitcoina jest dr Craig Wright, który jasno określił, w jaki sposób Bitcoin ma być używany: zgodnie z zasadami, które ustanowił w białej księdze Bitcoin, na pierwszej stronie internetowej Bitcoin oraz w samym oprogramowaniu Bitcoin .

Wszystkim, którzy nie znają prawdziwej historii Bitcoina, zalecamy przeczytanie tych trzech artykułów, zanim przejdziesz dalej:

Wynik sprawy sądowej Kleiman przeciwko Wright
Craig Wright i krótka historia Bitcoina
Bitcoin jest związany umową


Posłuchajmy więc, co wynalazca Bitcoina ma do powiedzenia na temat tego, jak Bitcoin powinien działać. Powinien działać jako Alice w incydencie w filmie Lewisa Carolla Po drugiej stronie lustra — bez przerwy! To dobrze znane odniesienie do Alicji jest również nazywane rasą Czerwonej Królowej lub hipotezą Czerwonej Królowej w biologii ewolucyjnej.

Możemy prześledzić wzmiankę o grze Czerwonej Królowej dotyczącej Bitcoin w pismach Craiga Wrighta do jego publikacji z 2018 roku. W pisemnym pytaniu i odpowiedzi opublikowanym na jego osobistej stronie internetowej Craig Wright powiedział:

Lekcja, którą ludzie muszą zacząć rozumieć, jest taka, że ​​Bitcoin nie jest społecznością socjalistyczną. To kapitalistyczny system konkurencji. Został zaprojektowany tak, aby z czasem całkowicie zniszczyć wszelkie pozory myślenia grupowego i kolektywizmu. (…).

Jest to gra polegająca na czerwonej królowej i została zaprojektowana tak, aby umożliwić najlepszym zyskanie, a tym, którzy nie starają się już dłużej otrzymywać subsydiów. Na dużą skalę Bitcoin pozwala najbardziej produktywnym zachować i ponownie zainwestować to, co mają.

Socjaliści Bitcoin walczą z niewłaściwą osobą na tak wiele sposobów

W przeszłości widzieliśmy wiele komercyjnych ataków na dr. Craiga Wrighta. Były to płatne kampanie podmiotów, którym groziło to, co Bitcoin może zrobić z ich modelem biznesowym. Właściwie możemy argumentować, że nikt nie atakuje Craiga Wrighta. Ataki są wymierzone w oryginalnego Bitcoina jako przełomowe narzędzie technologiczne. W tych urojonych kampaniach media społecznościowe zostały wykorzystane do zebrania tłumu graczy w aktywa cyfrowe, aby zmienić postrzeganie tego, czym jest Bitcoin, a czym nie. Co ciekawe, sam dr Craig Wright opublikował artykuł dotyczący zagrożenia złośliwymi aktorami w mediach społecznościowych.

Wszyscy ci ludzie byli wykorzystywani przeciwko wynalazcy Bitcoina, podczas gdy powinni być po jego stronie od samego początku. Socjaliści twierdzą, że chcą równych praw dla wszystkich – brzmi dobrze. Ale spójrz na to, co dr Craig Wright powiedział już w 2018 roku w artykule opublikowanym na Medium:

Bitcoin to gra Czerwona Królowa. Pozwala to nowym uczestnikom i zapewnia, że ​​wszystkie strony skupią się na rozwoju rozwiązań zaprojektowanych do skalowania i wzrostu bitcoina.

Zwróć uwagę na „pozwala nowym uczestnikom”. Oznacza to dostęp do systemu Bitcoin. Bezpłatnie i bez ograniczeń, bez pozwolenia, każdy może wejść do gry Bitcoin jako górnik i użytkownik. Nikt nie jest zmuszany do przebywania w Bitcoin. Każdy jest w stanie. Zwykle socjaliści są jednymi z najgłośniejszych, którzy domagają się bezpłatnego dostępu – proszę bardzo. Dostęp jest bezpłatny, ale musisz konkurować:

Deweloperzy w tym modelu są nagradzani za tworzenie lepszego kodu — przez górników. Deweloperzy są w stanie pozyskać fundusze w tym kapitalistycznym systemie, opracowując kod, który pozwala poszczególnym górnikom na skuteczniejsze konkurowanie – kod, który wymusza coraz większą konkurencję w grze Red Queen, czyli Bitcoin. Źródło: Dr Craig Wright w Bitcoin dotyczy zachęt

Bitcoin dotyczy praw własności, ale spływa na wszystkich

Bitcoin został wynaleziony i dlatego należy do wynalazcy w oparciu o ustanowione prawo dotyczące praw własności. Tak zwani socjaliści w sferze aktywów cyfrowych powinni pomyśleć przez chwilę. Czy to naprawdę takie złe? A co z efektami, że Bitcoin jest konkurencyjną grą Red Queen?

Wyobraź sobie konkurencyjny system, który mógłby poprawić życie wszystkich. Lepsze życie dla każdego z nas brzmi podobnie do tego, czego chcą socjaliści. Bitcoin może to zrobić. Nie przez dystrybucję bogactwa i uwspólnotowienie wszystkiego, ale przez ciężką pracę, która wprowadza porządek w chaos.

W innym artykule Medium z 2018 roku dr Wright stwierdził:

Dowód pracy to gra Red Queen. Bitcoin jako system zaczyna się od wydobycia bloków, które mogą nie mieć wartości ekonomicznej, a z czasem, gdy są one wykorzystywane w handlu, wartość systemu jako całości wzrasta.

Ponownie zwróć uwagę: wartość systemu jako całości wzrasta. Oznacza to, że praca wykonana w Bitcoinie spływa na każdego, kto używa Bitcoina, a nawet nie tylko. Czas wyjść z brzmienia „Bitcoin to demokracja” i przygotować się do pracy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Craig Wright: Bitcoin is not a socialist community – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO