Austriacka giełda Bitpanda zwalnia 30% personelu, twierdzi, że zbyt szybko się rozwinęła

Ponieważ branża aktywów cyfrowych opiera się głównie na spekulacjach i przekonaniu, że ceny zawsze będą rosły, ostatnie kilka miesięcy mocno uderzyło w wiele firm, ponieważ większość aktywów spadła. Tysiące pracowników stanęło w obliczu cięcia, a Bitpanda jako ostatni zwolniła setki swoich pracowników.

W poście na blogu założyciele Bitpandy ogłosili, że zmniejszają liczbę pracowników na austriackiej giełdzie, ponieważ bessy nadal kąsają.

„Konsekwencje bolą: musimy pozwolić części naszego zespołu odejść i skalować się do docelowej wielkości organizacyjnej około 730 osób” – czytamy w poście na blogu. Dodał, że zwolnienia zapewniłyby giełdzie „przejście przez burzę i wyjście z niej w dobrej kondycji finansowej, bez względu na to, ile czasu zajmie odbudowanie rynków, bez narażania jakości produktów, bezpieczeństwa aktywów naszych klientów i doświadczeń klientów. ”

Podczas gdy giełda nie podała dokładnej liczby osób, które zwolniła, LinkedIn pokazuje, że ma około 1000 pracowników, co przekłada się na około 270 zwolnień. Bitpanda dołącza do kilku giełd, które mocno ucierpiały w wyniku spowolnienia na rynku aktywów cyfrowych. Od kwietnia rynek stracił połowę swojej wartości, a załamanie UST/Luny wywołało efekt domina w wielu powiązanych projektach.

Jak poinformował CoinGeek, Coinbase (NASDAQ: COIN) pożegnał się z ponad 1000 pracowników, ponieważ wolumen obrotu drastycznie spadł i teraz zamknął Coinbase Pro. Crypto.com, Bitso, Gemini, BlockFi, Buenbit, Banxa i inne również dały różowe potwory setkom pracowników.

Dla wielu z tych firm największym błędem był szybki rozwój w szczytowym okresie hossy i agresywne zatrudnianie. Wielu z tych, którzy zwolnili pracowników, zapowiedziało, że w tym roku podwoją, a nawet potroją liczbę swoich pracowników.

Bitpanda była jedną z ofiar agresywnej ekspansji. „Podążając za branżą, tempo wzrostu naszego zespołu było zbyt wysokie” – czytamy w poście na blogu.

„Osiągnęliśmy punkt, w którym dołączanie większej liczby osób nie sprawiło, że byliśmy bardziej efektywni, ale zamiast tego stworzyliśmy ogólne koszty koordynacji, szczególnie w tej nowej rzeczywistości rynkowej. Patrząc teraz wstecz, zdajemy sobie sprawę, że nasza szybkość rekrutacji nie była zrównoważona. To był błąd” – dodał.

Bitpanda, która w rundzie zbierania funduszy w sierpniu ubiegłego roku została wyceniona na 4,1 miliarda dolarów, zobowiązała się współpracować z tymi, którzy doświadczyli cięcia, aby zapewnić płynne przejście do następnej fazy swojej kariery.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Austrian exchange Bitpanda lays off 30% of staff, says it expanded too fast – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO