Joshua Henslee: W branży walut cyfrowych istnieje ryzyko systemowe

Jak mogłeś zauważyć, rynki walut cyfrowych przeżywają załamanie. Deweloper Bitcoin SV i lider myśli Joshua Henslee opublikował niedawno film wyjaśniający, w jaki sposób widzi szersze ryzyko systemowe i jak może to być moment, w którym domek z kart w końcu się rozpadnie.

Bezprecedensowe poziomy dźwigni i ryzyka

Henslee zaczyna od stwierdzenia, że ​​przez długi czas był związany z rynkiem blockchain i walut cyfrowych, ale nigdy nie widział czegoś takiego. Nazywa tę sytuację „bezprecedensową” i uważa, że ​​może nadejść chwila rozliczenia, o której wielu ostrzegało od lat.

Chociaż monety zawsze poruszały się w pewnym stopniu zgodnie, tym razem Henslee słusznie wskazuje, że cały system jest spleciony i wykorzystany w sposób, w jaki nie było to podczas poprzednich awarii. Duże fundusze otrzymały ogromne ciosy z implozji UST/LUNA, a seria wydarzeń, które nastąpiły później, jest częścią reakcji łańcuchowej.

Na przykład podobno jest niewypłacalny Three Arrows Capital, singapurski fundusz hedgingowy z ogromną ekspozycją na waluty cyfrowe. Ekstrawagancki współzałożyciel funduszu, Su Zhu, chwalił się, że 100 tys. Pokazana tutaj arogancja i gwałtowny upadek z łask przypominają to, co nie tak dawno stało się z Do Kwon z Terra.

Och, jak potężni upadli…

Sytuacja na rynkach ma się pogorszyć

Henslee wierzy, że to dopiero początek i że przed cyfrowymi walutami i tokenami czeka długa bessa. Wskazuje na zwolnienia w Coinbase (NASDAQ: COIN), BlockFi i Gemini jako dowód, że znawcy branży wiedzą, że nadchodzą trudne czasy.

Przy tak dużej krachu wywołanej przez algorytmiczny stablecoin, taki jak UST, można by pomyśleć, że branża wyciągnie z tego lekcję. Jednak Henslee zwraca uwagę, że nowe wersje tego samego produktu są testowane na blockchainach Tron i Waves, a wersja Tron już odeszła od dolara, sygnalizując kolejne kłopoty. Henslee przypomina nam, że wszystkie te monety opierają się na tych samych niezrównoważonych zyskach, które doprowadziły do ​​upadku UST i kaskady wydarzeń, które nastąpiły później. Przy nastrojach już na rekordowo niskim poziomie, kolejna implozja może pogrzebać rynki na wiele lat.

Patrząc na to wszystko z daleka, Henslee zauważa, jak noże pojawiają się w branży, gdy zaczyna się gra w obwinianie. Wskazuje na słynnego wpływowego Bena „Bitboya” Armstronga, który grozi pozwaniem Celsiusa, śmiejąc się z hipokryzji kogoś, kto był zaangażowany w szylingi niezliczonych bezwartościowych żetonów, w końcu zdobywając nagrodę i mając czelność odgrywać ofiarę. Odkąd Henslee wypuścił ten film, Bitboy wycofał się z pozwu, nagle przypominając sobie, że jest powiązany z Celsjuszem.

Czy jest w tym coś dobrego? Henslee mówi, że jedną z korzyści wynikających z krachów i długich bessów jest to, że osoby z zewnątrz przychodzą sprawdzać, co się dzieje, i widzą absurdy, których ludzie w cyfrowej bańce walutowej nie są w stanie. Mówi, że już to robią, a niektórzy badacze kwestionują, dlaczego token taki jak CEL (powiązany z Celsjuszem) w ogóle istnieje poza wzbogacaniem swoich emitentów. Z czasem te pytania mogą prowadzić do dochodzeń i reperkusji.

Czy Joshua Henslee mógł się mylić?

Henslee przyznaje, że może się mylić w tym wszystkim i być może pojawi się kolejna pompa. Jednym ze sposobów, w jaki może się to stać, jest sytuacja, w której Rezerwa Federalna i inne banki centralne mrugną i poluzują politykę pieniężną w odpowiedzi na załamanie się rynków. Przypomina, że ​​miało to miejsce w 2008 roku i choć tym razem sytuacja jest inna, nie można wykluczyć podobnej reakcji na złagodzenie zacieśniania polityki pieniężnej.

Henslee ponownie wskazuje na bezpośrednią korelację między emisją tokenów Tethera a błyskawicznym wzrostem cen BTC. Wskazuje również na fakt, że BTC zaczęło się zawieszać, gdy odkupienie Tethera zaczęło przyspieszać. Z tego powodu uważa, że ​​się nie myli i że jest bessa, ale przyznaje, że rynek jest nieprzewidywalny i wszystko może się zdarzyć.

Na koniec Henslee przypomina nam po raz kolejny, że ta branża jest pełna oszustów i kłamców, którzy mówią o byciu dla małego człowieka, podczas gdy w rzeczywistości rzucają na niego żetony, aby się wzbogacić bez namysłu.

Kluczowe wnioski: bessy wszystkich rynków bessy mogą być tutaj

Ci, którzy od jakiegoś czasu zajmują się cyfrowymi walutami, wiedzą, że bessy pojawiają się i znikają. Jednak nawet taki weteran jak Henslee nigdy nie widział takiego wypadku. Wielkie wielomiliardowe fundusze są likwidowane, gdy domek z kart wali się, a wtajemniczeni biegną do wyjścia.

Chociaż po drodze pojawią się symboliczne pompy, szersze warunki gospodarcze są obecnie niekorzystne dla spekulacji na ryzykownych aktywach, a Henslee nie widzi żadnej drogi do szybkiego ożywienia. Ze względu na ogrom szkód tym razem uważa, że ​​regulatorzy rzucą się na firmy takie jak Tether, co oznacza, że ​​możemy już nigdy nie zobaczyć takiego spekulacyjnego byka.

Jednak w filmach Henslee głosi spójne przesłanie; wszystko będzie dobrze dla blockchainów, które mają na celu dostarczanie prawdziwej użyteczności i które są do tego zdolne. Nadal jest uparty na Bitcoin SV w dłuższej perspektywie.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, The Future World with Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Joshua Henslee: There’s systemic risk in the digital currency industry – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO