Blockchain dla zdrowia i edukacji w Afryce

Kiedy przypadki koronawirusa nasiliły się w krajach na całym świecie, rządy i urzędnicy służby zdrowia zaczęli się starać o opracowanie i dystrybucję szczepionek. Ale jak osoby mogą wykazać swój status szczepienia?

Dr Catherine Lephoto, dyrektor wykonawczy ds. sprzedaży w VX Technologies, ma misję pomocy w transformacji sektora zdrowia i edukacji w krajach afrykańskich przy użyciu technologii blockchain. Kierując programem reagowania na COVID, Catherine dostrzegła możliwość wykorzystania blockchain do stworzenia systemu prowadzenia dokumentacji dla zaszczepionych osób.

Produkt jej firmy, VXPASS, weryfikuje i uwierzytelnia status szczepień danej osoby za pomocą łańcucha bloków BSV. Działa poprzez kod QR, który można przechowywać w smartfonie lub wydrukować na kartce papieru.

Jak wyjaśnia Catherine, osoba może pokazać dowód szczepienia, przedstawiając kod VXPASS. Zakład sprawdzający kod zostanie następnie przekierowany na zweryfikowaną przez VX stronę internetową, która pokazuje dane osobowe danej osoby. Osoba ta przedstawi również ważny dowód tożsamości umożliwiający recenzentowi dopasowanie tożsamości osoby.

Odnosząc się do kwestii zabezpieczenia prywatnych danych osoby, Catherine wyjaśnia, że ​​ta technologia „ma na celu połączenie informacji umożliwiających identyfikację z rekordem tylko w momencie, gdy ty jako właściciel rekordu przekazujesz klucz”.

Catherine zwraca uwagę, że VXPASS koncentruje się nie tylko na procesie weryfikacji szczepień przeciwko COVID 19. Mówi, że może to również pomóc w digitalizacji rejestrów szczepień dzieci. Obecny dwuetapowy proces lekarzy polega na zapisaniu szczepionki na kawałku papieru, który jest podawany pacjentowi, a następnie ręcznym wprowadzeniu informacji do komputerowej bazy danych. Widzi problem z systemem, mówiąc: „połowa czasu, w którym [wprowadzanie oprogramowania] nigdy się nie kończy, więc później, kiedy wracam, nikt nie ma mnie w systemie po otrzymaniu szczepionki, za którą mam papierową dokumentację… po prostu nieskuteczny.”

Catherine jest jedynym dyrektorem VX Technologies z siedzibą w Afryce. Jak mówi Charlesowi Millerowi podczas rozmów na CoinGeek w tym tygodniu, czuje się pobłogosławiona możliwością pomocy w wyartykułowaniu potrzeb Afrykańczyków.

„Zawsze mówimy o Afryce jako o krainie możliwości, dla przedsiębiorczości i wielkiego biznesu… Ile z tych firm faktycznie spędza czas w terenie, aby zrozumieć, jakie są potrzeby i opracować rozwiązania odpowiadające na potrzeby?”

Inną kwestią, którą planuje się zająć, jest afrykański system edukacji, mówiąca, że ​​pracodawcy powinni mieć dostęp do osiągnięć akademickich studenta za pośrednictwem zaufanego systemu. Jak wyjaśnia, studenci, którzy nie są w stanie ukończyć studiów i uzyskać dyplomu uczelni, mogą nadal kwalifikować się do pracy, o ile ukończyli serię kursów.

„Powinienem znaleźć sposób, aby sprawdzić, czy ta młoda osoba rzeczywiście przeszła przez tak wiele kursów na tej uczelni. Tak, może jeszcze nie ukończyli studiów, ale jeśli mają odpowiednie umiejętności, których potrzebuję jako pracodawca, z radością daję odpowiednią pracę”.

Spostrzeżenia Catherine, które przekazuje firmie VX Technologies, często wynikają z jej osobistych doświadczeń. Jak wyjaśnia, zasoby finansowe Afryki są ograniczone, dlatego niski koszt BSV jest idealnym rozwiązaniem technicznym, które odpowiada na jej potrzeby.

Catherine ma nadzieję, że Afryka przyjmie nową technologię. Jest optymistką, że rządy docenią i przyjmą blockchain, wierząc, że przeskoczy on istniejące technologie, które są mniej przystępne cenowo.

„Pod koniec dnia staramy się opracowywać zrównoważone produkty… tak naprawdę chodzi o myślenie przyszłościowe w zaspokajaniu potrzeb”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Blockchain for health and education in Africa – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO