Roger Ver oskarżony o niespłacanie 47 milionów dolarów długu CoinFLEX

Wczesny sponsor „krypto” Roger Ver został wskazany jako osoba, której rzekome niedociągnięcia finansowe spowodowały niedawne wstrzymanie wypłat na giełdzie, w której jest inwestorem.

W zeszłym tygodniu platforma / giełda CoinFLEX z siedzibą w Hongkongu / Seszele, która ma siedzibę w Hongkongu, ogłosiła, że ​​„tymczasowo” wstrzymała wypłaty klientów „jako środek ochronny”. W poniedziałek platforma ogłosiła, że ​​ma nadzieję wznowić wypłaty w czwartek (30.), ale ten harmonogram będzie podlegał raczej niekonwencjonalnemu, ale coraz bardziej rozpowszechnionemu schematowi pozyskiwania funduszy.

W nowej białej księdze, która ma całą półtora strony, CoinFLEX wyjaśnił swój plan wypuszczenia nowego tokena (rvUSD) wycenionego w stosunku 1:1 z wartością stablecoina USDC. CoinFLEX wyemituje łącznie 47 milionów rvUSD — „rv” oznacza „wartość odzysku”, więcej o tym później — z zakupami ograniczonymi do „wyrafinowanych inwestorów”, którzy (a) nie mieszkają w USA, (b) mają wykazali się zdolnością do przyjęcia finansowego uderzenia i (c) są gotowi kupić minimum 100 tys. nowych tokenów.

Wśród zachęt, które CoinFLEX zwisa, aby zachęcić te wieloryby do wyrzucenia na brzeg rvUSD, są 20% APR zwiększone i wypłacane codziennie (w tej samej rvUSD) oraz udział w 2,5 milionach własności platformy FLEX Coin – której wartość spadła z klifu, ponieważ wypłaty zostały wstrzymane – odkłada się to na bok w nadziei, że wspomniane „odzyskiwanie” okaże się opłacalne (znowu, więcej na ten temat poniżej).

Z powyższym scenariuszem wiążą się niezliczone obawy, z których nie najmniej ważnym jest sprawdzona historia platform obiecujących klientom dwucyfrowe zwroty w zamian za zaufanie do shitcoinów platformy. A pomysł uzupełnienia strat poprzez wyemitowanie kolejnego shitcoina niespodziewanie okazał się być La Brea Tar Pits krypto, miejscem, które zachowuje pozornie nieograniczoną głupotę „krypto” braci dla przyszłych pokoleń.

Bitcoin Judasz?

Jeśli chodzi o to, co w pierwszej kolejności wywołało zapotrzebowanie na rvUSD, CoinFLEX wyjaśnił, że „długoletni klient konta CoinFLEX osiągnął ujemny kapitał własny, co oznacza, że ​​konto osoby ma obecnie ujemne saldo”. Normalnie oznaczało to, że konto zostałoby zlikwidowane, ale dany klient „miał konto z regresem bez likwidacji”, co wymagało od niego „zastawu rygorystycznych gwarancji osobistych dotyczących kapitału własnego konta i wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego w zamian za brak likwidacji”.

Niezidentyfikowana osoba została opisana jako „osoba o wysokiej uczciwości o znacznych środkach, doświadczająca tymczasowych problemów z płynnością z powodu kryzysu kredytowego (i cenowego) na rynkach kryptowalut (a nawet rynków innych niż krypto), która ma znaczne udziały w kilku prywatnych firmach jednorożca i szerokie portfolio.” CoinFLEX dodał, że osoba ta „spójnie spełniała każde wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego przed tym incydentem”.

W poniedziałek rozeszły się pogłoski, że deadbeat „wysokiej uczciwości” to nikt inny jak Roger „Bitcoin Jesus” Ver – który jest wymieniony jako inwestor na stronie CoinFLEX – ale CoinFLEX początkowo wydawał się niechętny do potwierdzania lub zaprzeczenia tych plotek. Ta niepewność została zlikwidowana w połowie wtorku, kiedy dyrektor generalny CoinFLEX, Mark Lamb, nagle napisał na Twitterze, że „Roger Ver jest winien CoinFLEX 47 milionów USDC”.

Lamb powiedział, że jego firma ma „pisemną umowę z [Ver] zobowiązującą go do osobistego gwarantowania wszelkiego ujemnego kapitału na swoim koncie CoinFLEX i regularnego uzupełniania marży. Nie wywiązał się z tej umowy i doręczyliśmy zawiadomienie o niewykonaniu zobowiązania.”

W przesłanym e-mailu oświadczeniu do Bloomberga Ver twierdził, że „nie mam długu wobec CoinFlex”. Ver wcześniej napisał na Twitterze, że pogłoski, że „nie spłacił długu wobec kontrahenta” były fałszywe, dodając, że „ten kontrahent jest mi winien znaczną sumę pieniędzy, a ja obecnie domagam się zwrotu moich środków. ” Lamb odpowiedział tweetem, że „CoinFLEX kategorycznie zaprzecza, że ​​mamy jakiekolwiek długi z powodu [Ver]”.

Nieszczęsny ul szumowin i nikczemności

Przed wypuszczeniem Ver, Lamb powiedział Bloombergowi, że firma nie będzie już oferować tego rodzaju konta poufnych, z którego korzysta Ver, jednocześnie sugerując, że CoinFLEX „musi być co najmniej tak dobry, jeśli nie, znacznie lepiej niż DeFi w odniesieniu do przezroczysty.” Lamb zauważył, że ten krok „spowoduje naruszenie prywatności”, ale inwestorzy docenią „dodatkowy komfort, jaki czerpią ze znajomości ryzyka i dźwigni ukrytej w systemie”.

Z szacunkiem, komfort jest obecnie rzadkim dobrem w cyfrowej walucie, podczas gdy ryzyko egzystencjalne jest wszechobecne. Stwierdzenie, że ten publiczny wybuch jest ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje teraz sektor walut cyfrowych, jest poważnym niedomówieniem. Pojawia się pośród lawiny niewypłacalności, upadków, ciągnięcia dywanów i ulatniania się (dosłownie) bilionów bogactwa papieru, nagłówki będą służyć jako kryptonit dla wszystkich inwestorów detalicznych, którzy jeszcze nie sparzyli sobie palców w najnowszym krypto przetapiać.

Gdy to jest pisane, ukochany token BCH Vera ma trudności, spadając w ciągu dnia o prawie 5% do poziomu poniżej 110 USD, około jednej czwartej jego wartości na początku roku. CoinFLEX jest silnie uzależniony od wolumenu obrotu BCH, więc tarcia mogą mieć konsekwencje znacznie wykraczające poza jednodniowy spadek cen.

Miejmy nadzieję, że Ver będzie miał wystarczająco dużo pieniędzy, aby zapłacić prawnikom broniącym go w procesie o zniesławienie wniesionym przez dr Craiga Wrighta na Antigui i Barbuda, postaci ze świata rzeczywistego stojącej za pseudonimem Satoshi Nakamoto, któremu przypisuje się autorstwo białej księgi Bitcoin. Ver, który spędził czas w amerykańskim więzieniu federalnym za sprzedaż nielegalnych materiałów wybuchowych online, publicznie nazwał Wrighta „kłamcą i oszustem” w 2019 roku, próbując zdyskredytować technologię Bitcoin SV, którą wspiera i jak wie Ver, że BCH jest zbędna.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Roger Ver accused of defaulting on $47M CoinFLEX debt – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO