Zespół BlockQuake na temat Więcej niż pieniądze: zgodność, regulacje i przyszłość giełd

Patrick Thompson z CoinGeek przeprowadził niedawno wywiad z Antonio Brasse i Chadem Andersonem z BlockQuake. Para rzuciła światło na to, jak to jest prowadzić regulowaną giełdę w stanie Nowy Jork i dlaczego ochrona konsumentów jest na czele ich procesu decyzyjnego.

Przedstawiamy gości

Antonio Brasse jest prezesem i współzałożycielem BlockQuake. Ma doświadczenie w usługach finansowych, bankowości i innych powiązanych branżach, więc dobrze zna przepisy nowojorskie i jak się po nich poruszać.

Chad Anderson jest doradcą i współwłaścicielem BlockQuake. Jest seryjnym przedsiębiorcą, na początku związany był z MySpace i pomaga firmom pozyskiwać kapitał.

Jakie są korzyści z pozyskania kapitału w sieci w porównaniu z tradycyjnymi środkami, takimi jak zwracanie się do inwestorów venture capital?

Thompson zaczyna od pytania pary o korzyści płynące z pozyskiwania kapitału na blockchain, tak jak to zrobili.

Brasse odpowiada na to pytanie bez wahania; Capital on-chain daje Ci większą kontrolę nad wizją i kierunkiem działania Twojej firmy. Jego zdaniem inwestorzy venture capital często nie dbają o misję i łatwo jest stracić kontrolę nad kierunkiem, w jakim podąża Twoja firma, przyjmując od nich środki. Pozyskiwanie kapitału w sieci pomaga założycielom zachować kontrolę, jednocześnie dając zwykłym inwestorom udziały w nowych firmach.

Czy obecne wydarzenia na świecie i obawy o warunki makroekonomiczne wpłynęły na BlockQuake?

Anderson mówi, że nie. Mówi nam, że BlockQuake zebrał znaczną część swojego kapitału (2 miliony dolarów) podczas poprzedniej bessy cyfrowej waluty. Dla niego i jego zespołu ten bessy to zwykły biznes. Mówi nam, że nadal skupiają się na maksymalizacji wartości każdego zainwestowanego dolara i dlatego nie ucierpiały na tym. Mówi, że giełdy są jak ci, którzy sprzedawali kilofy i siekiery podczas gorączki złota w Kalifornii; zarabiają na opłatach, a niekoniecznie na samych walutach cyfrowych, więc wahania cen nie stanowią większego zmartwienia.

Jak to jest mieć siedzibę w Nowym Jorku, biorąc pod uwagę surowe przepisy i wymogi zgodności w tym stanie?

Żabka po raz kolejny mówi nam, że to normalne. Mówi, że zawsze pracował w Nowym Jorku, więc jest przyzwyczajony do poruszania się po niezliczonych przepisach stanu. Przypomina, że ​​nadal obowiązują dotychczasowe przepisy, a poruszanie się po nowych nie będzie dla niego problemem.

Thompson pyta, czy Brasse uważa, że ​​przepisy są dobre dla branży. Odpowiada twierdząco; oni są. Przypomina nam, że aby masowa adopcja cyfrowych walut i tokenów stała się rzeczywistością, konsumenci muszą czuć się bezpieczni. Giełdy i inne muszą zostać uregulowane w celu zbudowania zaufania niezbędnego do zaistnienia powszechnej adopcji.

Jakie problemy musiał pokonać BlockQuake po drodze?

Anderson odpowiada, że ​​bezpieczeństwo zawsze było czymś, na czym się koncentrowali. Twierdzi, że środki muszą być bezpieczne zarówno w portfelach, jak i na giełdach. Zauważa, że ​​wiele giełd ma słabe środki bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) za pośrednictwem wiadomości tekstowych i jak klonowanie karty SIM może to łatwo ominąć. Twierdzi, że BlockQuake nie będzie korzystał z tych środków bezpieczeństwa i będzie wymagał między innymi 2FA za pośrednictwem odpowiedniej aplikacji uwierzytelniającej.

Drążąc w kwestii bezpieczeństwa i ochrony konsumentów, Brasse wskazuje, że większość giełd ma siedzibę na morzu, a często użytkownicy nawet nie wiedzą, kto jest ich właścicielem. Z tego powodu właściciele mogą łatwo uciec z pieniędzmi użytkowników.

W najnowszej historii branży walut cyfrowych pojawiło się wiele trendów: ICO, lato Defi i IDO. Czy w branży giełdowej występują takie wzorce?

Brasse mówi, że wszystkie powyższe sposoby to próby uniknięcia regulacji, nielegalnego pozyskiwania kapitału i pozostawania o krok przed organami regulacyjnymi poprzez zmianę nazwy tych samych starych systemów na coś nowego. Uważa, że ​​w końcu to się skończy, gdy przepisy dojdą do porozumienia z branżą.

Anderson wskazuje na zdecentralizowany trend wymiany. Przypomina nam, że nie są w czołówce technologii, jaką starają się być, i często oferują użytkownikom gorsze wrażenia, z utkniętymi transakcjami, wysokimi opłatami i innymi niedogodnościami, które są powszechnymi cechami. Jego zdaniem scentralizowane giełdy pozostaną na miejscu, a zwyciężą te bezpieczniejsze, czyli te regulowane.

W jaki sposób BlockQuake decyduje, jakie monety należy wystawić?

Brasse mówi, że wciąż dopracowują proces i ostatecznie stan Nowy Jork będzie musiał go zatwierdzić. Uważa, że ​​gdyby giełdy musiały przejść taki proces dla każdego wymienionego tokena cyfrowego, katastrofy takie jak algorytmiczny stablecoin UST nigdy nie zostałyby wymienione na większości z nich.

Thompson podnosi tę kwestię i pyta, jak coś takiego jak awaria UST/LUNA wpływa na zaangażowane giełdy. Brasse odpowiada, że ​​zależy to od wymiany; niektórzy działają jako animatorzy rynku, w którym to przypadku mogą skończyć się wieloma kłopotami finansowymi, a nawet bankructwem, podczas gdy inni, tacy jak BlockQuake, nie tworzą rynku, więc transakcje mają gwarancję honorowania nawet w przypadku wystąpienia czarnego łabędzia .

Gdybyś mógł zostawić widzów z jednym ogólnym wnioskiem o BlockQuake, co by to było?

Brasse mówi, że ochrona konsumenta jest najważniejszą rzeczą, na której koncentruje się BlockQuake. Podkreśla, że ​​oferuje bezpieczne doświadczenie handlowe w regulowanym środowisku.

Anderson wskazuje na dobro społeczne, które chce osiągnąć wymiana. Mówi, że Brasse ma „serce ze złota” i chce wykorzystać część zysków giełdy na wspieranie lokalnych i globalnych celów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BlockQuake team on More Than Money: Compliance, regulation and the future of exchanges – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO