Szefowa EBC Christine Lagarde wzywa do uregulowania stawek i zdecentralizowanych pożyczek finansowych

Christine Lagarde, szefowa Europejskiego Banku Centralnego (EBC), zaleciła Unii Europejskiej (UE) wprowadzenie stawki w walutach cyfrowych, a także zdecentralizowanych protokołów finansowych udzielania i zaciągania pożyczek oraz firm pod nadzorem regulacyjnym.

Legarde zadzwoniła, składając w tym tygodniu zeznania przed Parlamentem Europejskim jako szefowa Europejskiej Rady ds. Ryzyka Systemowego (ESRB), jak donosi Fortune.

Pochwalając wysiłki podjęte w celu uregulowania walut cyfrowych w unijnej ustawie o rynkach kryptowalut (MiCA), argumentowała, że ​​potrzebne są już ramy następcze, które skupią się na dwóch aspektach rynku. Sugeruje nazwanie go MiCA II, mówiąc, że jest to potrzebne, ponieważ obstawianie i pożyczanie walut cyfrowych szybko zwiększa aktywność na rynku.

„MiCA II powinna regulować działalność polegającą na lokowaniu i pożyczaniu aktywów kryptograficznych, które zdecydowanie rosną” – powiedziała. „Bitcoin nie będzie objęty MiCA I, ale miejmy nadzieję, że w przypadku MiCA II weźmiesz to pod uwagę” – powiedział Lagarde.

Ponadto ostrzegła, że ​​pozostawienie jakiegokolwiek aspektu „nieodkrytej i niezbadanej” branży walut cyfrowych naraziłoby konsumentów na ryzyko. Dzieje się tak, ponieważ innowacyjny rynek jest pełen oszustw, bezprawnych roszczeń dotyczących wycen, spekulacji i transakcji przestępczych.

Zgodnie z raportem Bloomberga, który cytuje poufne informacje, oczekuje się, że unijna ustawa MiCA, która została opracowana w 2020 r., zostanie uchwalona w tym miesiącu. Po uchwaleniu ustawa wejdzie w życie w 2024 roku.

Protokoły kredytowe dramatycznie stoją za wezwaniem do regulacji

Propozycja Legarde pojawia się w czasie, gdy protokoły i firmy pożyczające walutę cyfrową stoją przed wyzwaniami. Ostatnio Celsius zawiesił wszystkie wypłaty i swapy aktywów na swojej platformie z powodu braku wystarczającej płynności, aby honorować wszystkie wypłaty.

Kolejny dramat związany z protokołem pożyczkowym rozegrał się również w sieci blockchain Solana. Solend, algorytmiczny zdecentralizowany protokół pożyczek i pożyczek, zablokował pożyczanie stabilnych monet USDT i USDC.

Zespół wyjaśnił, że protokół był zagrożony z konta wielorybów z pozycją o wartości ponad 5,7 miliona SOL (170 milionów dolarów). Propozycja tymczasowego przejęcia kontroli nad kontem wieloryba spotkała się z reakcją ze strony sektora walut cyfrowych po początkowym uzyskaniu wystarczającej liczby głosów, aby przejść i przeprowadzić przejęcie.

Niezależnie od tego, szef EBC od dawna uważa, że ​​rynek aktywów cyfrowych stanowi zagrożenie dla konsumentów. W poprzednim oświadczeniu opisała waluty cyfrowe jako pozbawione wewnętrznej wartości ze względu na brak wspierających je aktywów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : ECB head Christine Lagarde calls for regulation of staking and decentralized finance lending – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO