Nieograniczony kapitał „Jaka jest przyszłość NFT” webinarium: Gry jako pionowy klin

Unbounded Capital niedawno opublikowało seminarium internetowe „Jaka jest przyszłość NFT”, moderowane przez partnera zarządzającego Unbounded, Zachary’ego Resnika, z udziałem Quina Weidnera, dyrektora generalnego Node Providers; Jack Laskey, dyrektor generalny NFTY Jigs; Jeff Tannenbaum, założyciel i dyrektor generalny Unreal Mega Corp; oraz Hrish Lotlikar, współzałożyciel i dyrektor generalny SuperWorld.

Resnik otworzył dyskusję, prosząc panelistów o omówienie powszechnego postrzegania NFT i tego, jak ich zdaniem zmieni się w czasie.

Tannenbaum zwrócił uwagę, że najłatwiejszym podejściem do NFT była strona artystyczna i że „zdjęcia profilowe” lub „PFP” były przedmiotem zainteresowania NFT przez ostatnie kilka lat. Na przykład w przypadku Bored Ape NFT jedną z niewielu rzeczy, które możesz z nimi zrobić, jest ustawienie ich jako PFP na Twitterze.

„Możesz zaoferować społeczności kilka zaawansowanych rzeczy i funkcji w NFT, ale okazało się, że nie są jeszcze na to gotowi. Musisz zachować prostotę. Musisz trzymać się obecnego status quo i w pewnym sensie ułatwiać ludziom wchodzenie w to” – powiedział Tannenbaum.

Jeśli chodzi o przyszłość NFT, Tannenbaum wierzy, że będą one ewoluować, aby reprezentować dowolny zasób cyfrowy, i jest uparty po stronie inteligentnych kontraktów.

„Inteligentne kontrakty są tym, co to napędza, a siła inteligentnych kontraktów jest moim zdaniem tam, gdzie jest prawdziwa wartość pod maską” – powiedział.

Laskey zgodził się i powiedział, że obecnie ludzie postrzegają NFT jako statyczne obrazy, dzieła sztuki itp. lub reprezentujące działkę.

„W tej chwili jest to technologia, modne słowo, ale ostatecznie myślę, że jest to technologia, która ma tak szerokie zastosowanie, że rozpadnie się na dalszy plan, a klastry przypadków użycia pojawią się jako niezależne branże” – powiedział Laskey o przyszłości NFT.

„NFT to tak naprawdę tylko nowy format struktury własności” – dodał Weidner. Pomyśl o ziemi, prawach do minerałów, posiadaniu samochodów, domach, sztuce… cokolwiek innego, co jest na tyle ważne, aby udokumentować i mieć rzeczywisty tytuł własności, powiedział.

Lotlikar przewidział, że terminologia i struktury NFT będą się zmieniać i ulepszać z biegiem czasu, w tym interoperacyjność między łańcuchami bloków, wirtualnymi światami itp.

„Zdolność do tworzenia wartości i zwiększania wartości będzie podstawą, w której można wykorzystać tę technologię” – powiedział.

Wracając do teraźniejszości, kiedy myślimy o NFT — kochaj to lub nienawidzisz — prawie każdy myśli o Bored Apes. Resnik rzucił panelistom koncepcję „Bored Apes Yacht Club” i zapytał, czy jest to przykład sukcesu NFT, czy nie.

Tannenbaum określił Bored Apes Yacht Club jako „fenomen kulturowy” i „eksperyment społeczny”, a jako eksperyment określił go jako „ogromny sukces”.

„Zainspirowali wiele osób do wejścia do świata NFT. Potrzebujesz niektórych z tych zwycięzców, takich jak Bored Apes, aby zainspirować przeciętnych ludzi do zbierania, chęci dowiedzenia się więcej. Tak rozwija się społeczność, tak buduje się społeczność” – powiedział.

Lotlikar określił Bored Apes jako „duży sukces”, a Laksey przyznał, że trudno powiedzieć, że to nie jest sukces, ale wskazał, że sufit Bored Apes to model PFP. A co z całym tym kapitałem, który wnieśli do firmy, zarówno poprzez same projekty, jak i kapitał inwestycyjny? Jaka jest przyszłość tej firmy, zakwestionował?

Chociaż Weidner przyznał, że niewiele wie o znudzonych małpach, powiedział, że ze względu na ich sukces, jest dużo „napiętnowania”. Powiedział, że ludzie chcą tworzyć NFT i sprzedawać je za duże pieniądze, a to osłabia to, do czego pierwotnie stworzono NFT.

Resnik poruszył temat gier i NFT. Branża gier zawsze była o krok przed masami, jeśli chodzi o najnowszą technologię i adopcję, a Mike Hennessey, starszy doradca w Unbounded, wskoczył i potwierdził, że w przeszłości przeprowadzano wiele testów i eksperymentów związanych z grami.

„Obserwujemy teraz ten sam cykl, w którym gracze są bardziej zaawansowani, mają tendencję do wypróbowywania nowych technologii, mają tendencję do szybkich porażek i rozważyłbym również metaverse jako formę grania” – powiedział Hennessey.

Laskey, który jest głęboko w świecie gier dzięki flagowej platformie wirtualnych zwierząt domowych NFTY Jigs „Duro Dogs”, zgodził się i powiedział, że widzi wielką szansę w e-commerce po grach.

„Myślę, że część wartości NFT polega na tym, że ułatwia ona podłączenie do innych rodzajów technologii” – powiedział.

Laskey zwrócił uwagę, jak trudno jest umieścić cyfrowego zwierzaka bezpośrednio w inteligentnej umowie, ale w przypadku NFT odbywa się to automatycznie. To samo dotyczy płatności, zwłaszcza mikropłatności — idą one w parze z produktami cyfrowymi, które mogą być reprezentowane przez NFT.

„W grach tak naprawdę pielęgnujesz miejsce, w którym dobra cyfrowe mają znaczenie, użyteczność i wartość. I myślę, że jest to coś, z czego mogą skorzystać wszelkiego rodzaju marki” – powiedział Laskey.

„Gry stanowią żyzny grunt dla NFT… Myślę, że gry mogą być tym klinem, który przenosi nie tylko NFT, ale wszystkie rodzaje technologii związanych z blockchainem do innych branż, i myślę, że e-commerce to miejsce, w którym należy patrzeć pod kątem tego, co będzie dalej ,” on dodał.

Lotlikar wierzy, że będzie wiele przypadków użycia NFT, a ekosystemy będą się formować wokół różnych ich typów, zwłaszcza tych, które są oparte na świecie rzeczywistym.

„Myślę, że gry zawsze cieszą się popularnością, ale myślę, że część, w której możemy wnieść wartość do głównego nurtu odbiorców i oddzielić technologię oraz dodać wartość do tego, co robią w swoim prawdziwym życiu, jest tam, gdzie są najbardziej interesujące możliwości” Lotlikar powiedział.

Jako ostatni temat dyskusji Resnik zapytał panelistów, jakie blockchainy są obecnie najlepsze do interakcji z NFT — pytanie za milion dolarów.

„To naprawdę zależy od tego, jaki jest twój przypadek użycia z NFT” – potwierdził Weidner.

Wspomniał o blockchainie „Shift” jako specyficznym dla KYC, ale zwrócił uwagę na jego „półzdecentralizowany” charakter. Powiedział, że BTC jest dobry, jeśli chodzi o wysoką wartość i jest „w pełni zdecentralizowany”, ale opłaty są wysokie, a szybkość transakcji jest niska.

„Spójrz na swój własny protokół pod kątem konkretnych przypadków użycia” – poradził.

Tannenbaum powiedział, że Ethereum (ETH) to miejsce, w którym możesz być, jeśli twoje dzieło sztuki kosztuje, powiedzmy, 600 USD lub więcej, ponieważ opłaty za gaz są tak wysokie. Jeśli masz do czynienia z wieloma małymi przedmiotami, potrzebujesz sieci o niskich kosztach transakcji, takiej jak Polygon, powiedział.

Jednak, jak zauważył Tannenbaum, wadą korzystania z Polygon jest to, że większość kupujących NFT zatrzymuje swoje pieniądze w ETH, a przeskoczenie i kupowanie w Maddox – czyli w Polygon – nie jest łatwe i zwiększa tarcie.

Laksey wskoczył i dodał: „Technologia istnieje po to, aby przenosić NFT z jednego łańcucha do drugiego i myślę, że w miarę pojawiania się blockchainów stają się one wyraźnie lepsze w tym czy innym przypadku użycia”.

„Mogłeś wydać kolekcję na ETH i przenieść się w inne miejsce, jeśli jest to wymagane, lub pozwolić niektórym użytkownikom, którzy chcą robić określone rzeczy, na przeniesienie tych NFT gdzie indziej” – dodał Laksey.

Zgodził się, że jeśli jesteś aplikacją i twój główny cel w krótkim okresie zostanie zwrócony, to ETH jest prawdopodobnie najlepszym wyborem. Społeczność kupujących NFT jest niewielka pod względem liczby ludzi, ale średnia cena zakupu jest wysoka, więc nawet najwyższe opłaty za gaz nie są wielkim problemem w przypadku tego rodzaju zakupów.

Jeśli chodzi konkretnie o przyrządy NFTY, blockchain BSV jest wyborem Laskey ze względu na niezawodność i wyjątkową zdolność do masowego skalowania.

„Jako platforma o zupełnie innym stanowisku, w której staramy się umożliwić aplikacjom, które są niepodobne do niczego, co jest obecnie robione z punktu widzenia skali, co naprawdę ogranicza twoje opcje do sieci, które mają zarówno bardzo wysoką wydajność dzisiaj, jak i tam, gdzie jest znacząca pewność, że wraz ze wzrostem skali wydajność się utrzyma” – wyjaśnił.

„Wybraliśmy Bitcoin SV, ponieważ była to jedyna sieć, w której czuliśmy się dziś pewni obu tych rzeczy” – dodał.

Biorąc to pod uwagę, Laskey zdaje sobie sprawę, że społeczność NFT jest gdzie indziej i wprowadzenie posiadaczy ETH NFT, na przykład, do ekosystemu, który jest znacznie bardziej skalowalny, jest wyzwaniem i nadal będzie wyzwaniem, podczas gdy dominacja ETH będzie się utrzymywać.

Obejrzyj: panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain: Power-Ups i NFT dla eSportów

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Unbounded Capital ‘What is the future of NFTs’ webinar: Gaming as the wedge vertical – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO