Tencent tworzy jednostkę „rozszerzonej rzeczywistości” w celu dalszego rozwoju metaverse

Tencent utworzył jednostkę „rozszerzonej rzeczywistości” (XR), aby badać oprogramowanie i produkty sprzętowe, które ożywią jego metaverse. Chińska firma technologiczna chce zwiększyć zatrudnienie w tej jednostce do ponad 300 osób.

Źródła zaznajomione z planami powiedziały Reuterowi, że jednostką będzie kierował Li Shen, dyrektor ds. technologii Tencent Games Global i będzie częścią grupy biznesowej Interactive Entertainment.

Utworzenie jednostki spowoduje, że Tencent dokona jednej z pierwszych wypraw w dziedzinie rozwoju sprzętu. Jednostka jest również traktowana priorytetowo przez firmę, ponieważ Tencent ogranicza inne zespoły firmy w związku z problemami regulacyjnymi, z którymi się boryka.

Rzeczywistość rozszerzona to termin obejmujący technologie immersyjne, takie jak rzeczywistość wirtualna (VR) i rzeczywistość rozszerzona (AR), które wielu uważa za kluczową część pojawiających się innowacji metaverse. Zespół został po raz pierwszy utworzony na początku tego roku w Tencent, ale według źródeł był trzymany w tajemnicy.

Tencent, największa na świecie firma zajmująca się grami wideo, od dawna ma plany stworzenia swojego metaverse, ale skąpi szczegółów. Założyciel i dyrektor generalny Pony Ma podkreślił w 2020 roku znaczenie metaverse, nazywając go „całkowicie prawdziwym internetem”. Obecny nacisk Tencent jest opisywany jako projekt pasji Ma.

Stworzenie jednostki następuje po wielu zgłoszeniach znaków towarowych związanych z metaverse, które Tencent złożył w zeszłym roku. Według doniesień Tencent dokonał około 100 zgłoszeń znaków towarowych.

Projekt Tencent, mający na celu zapewnienie ram technicznych dla emisji niezamiennych tokenów (NFT) wspieranych przez blockchain, stał się również pierwszą na świecie zatwierdzoną przez ONZ inicjatywą dotyczącą standardów dla NFT. W międzyczasie, spółka zależna Tencent, WeChat, odepchnęła tętniącą życiem społeczność NFT na platformie komunikatorów internetowych, powołując się na ryzykowne spekulacje.

Więcej graczy dołącza do wyścigu Metaverse

Podobnie jak Tencent, inne firmy również przeznaczają ogromne zasoby i czas na badanie możliwości metaverse. Szef firmy kierowanej przez Marka Zuckerberga, dawniej znanej jako Facebook, zakończył zmianę nazwy na Meta (NASDAQ: META), aby odzwierciedlić nową wizję Zuckerberga dotyczącą rozwoju metaverse.

Meta przeznaczyła znaczne środki na rozwój sprzętu i oprogramowania na potrzeby swojego metaverse push. Firma zaczęła również niedawno wypróbowywać obsługę NFT w swojej rodzinie aplikacji społecznościowych.

Inni uznani giganci technologiczni, tacy jak Google (NASDAQ: GOOGL), Apple (NASDAQ: AAPL) i Microsoft (NASDAQ: MSFT), a także firmy zajmujące się mediami społecznościowymi, takie jak ByteDance (właściciele TikTok), również przylgnęli do wyścigu metaverse . Firmy te budują również zestawy słuchawkowe XR do odkrywania wirtualnych i rozszerzonych światów.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Metaverse, NFT i Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Tencent forms ‘extended reality’ unit to further metaverse development – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO