Giełda BitOasis zwalnia pracowników w związku ze spadkiem koniunktury

BitOasis, cyfrowa giełda walut w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej (MENA), stała się najnowszą firmą, która poddała się presji spowolnienia na rynku. BitOasis ujawnił zwolnienie około pięciu procent swoich pracowników.

Dyrektor generalny i współzałożyciel Ola Doudin powiedział Reuterowi, że jest to odpowiednik około dziewięciu pracowników w biurach w Dubaju, Abu Zabi i Ammanie.

„Na początku tego tygodnia zwolniono dziewięciu pracowników w biurach w Dubaju, Abu Zabi i Ammanie” – powiedział Doudin.

BitOasis jest jedną z niewielu uznanych giełd w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA). Założona w 2015 roku i obsługuje klientów arabskich i anglojęzycznych. Oferuje ponad 60 aktywów cyfrowych, w tym Bitcoin i Ethereum, z obrotem przekraczającym 3 miliardy dolarów w 2021 roku.

Giełda posiada licencję na prowadzenie wielostronnej platformy handlowej z globalnego rynku w Abu Zabi i jest zarejestrowana jako dostawca usług wirtualnych aktywów w jednostce analityki finansowej banku centralnego ZEA. W marcu tego roku otrzymał również tymczasową licencję od dubajskiego Urzędu Regulacji Zasobów Wirtualnych (VARA).

Więcej firm zajmujących się aktywami cyfrowymi ogłasza cięcia pracowników

BitOasis nie jest jedyną skoncentrowaną na Bliskim Wschodzie cyfrową giełdą walut, która wstrząsnęła spadkiem na rynku. Na początku tego miesiąca Rain Financial, giełda wspierana przez Coinbase, również ujawniła, że ​​zmniejszy liczbę pracowników z powodu zawirowań na rynku.

Firmy spoza regionu MENA również zmniejszały swoje zatrudnienie w odpowiedzi na ograniczoną rentowność na rynku. 14 czerwca firma Coinbase (NASDAQ: COIN) ogłosiła, że ​​zlikwidowała łącznie 1100 miejsc pracy, czyli 18% siły roboczej, „aby zapewnić nam zdrowie podczas spowolnienia gospodarczego”.

Ogłoszenie jest zmianą w porównaniu z zapewnieniami, które jego dyrektor generalny Brian Armstrong dał w maju, że tylko spowolni zatrudnienie i że jego sytuacja finansowa jest wystarczająco silna, aby przetrwać długi, najlepszy rynek.

Rynek walut cyfrowych od kilku miesięcy odnotował spadki cen, usiłując znaleźć dno, ponieważ otoczenie makroekonomiczne nadal jest niekorzystne dla aktywów ryzykownych. Kapitalizacja rynku wynosi obecnie poniżej 1 biliona dolarów.

Kapitalizacja rynkowa BTC wynosi około 387 miliardów dolarów i zmienia właściciela na około 20 000 dolarów. Jest to około 70,5% spadek w porównaniu z rekordowo wysoką ceną 69 000 USD w listopadzie zeszłego roku na dane z CryptoRank.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, Blockchain na Bliskim Wschodzie i w Azji Południowej

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BitOasis exchange lays off employees amid market downturn – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO