Satoshi nie ma powodu, by rzucić swojego BTC: Joshua Henslee

„Jeśli jest Satoshi, to dlaczego po prostu nie przeniesie monet Satoshi i nie udowodni tego wszystkim?” Był to jeden z największych krytyków broni, których nadal używali, aby uzasadnić swój sceptycyzm, że dr Craig Wright jest Satoshi. To się nie stanie, a jeśli czekasz, aż doktor Wright zrzuci te monety, aby udowodnić swoją tożsamość, będziesz czekał bardzo długo, uważa Joshua Henslee.

W wywiadzie dla podcastu Darntons, ekspert Bitcoin mówił o tym, dlaczego dr Wright raczej nie porzuci swojego BTC, dlaczego jest więcej niż wystarczająca liczba dowodów na to, że Craig to Satoshi i dlaczego kult BTC nadal otrzymuje wsparcie niektórych z najbystrzejsze umysły świata i czołowi innowatorzy pomimo oczywistych wad.

Henslee przyznał, że dr Wright prawdopodobnie zgubił klucze i nie mógł uzyskać dostępu do skrytki. Jednak dla niego jest to bardziej zachęta dla głównego naukowca nChain. Mając milion BTC, BCH i BSV, jest bardziej zachęcony do utrzymywania cen tych projektów na wysokim poziomie niż ktokolwiek inny, nawet bardziej niż maksymalni BTC, którzy bezlitośnie pchają projekt.

„Wszyscy wiedzą, że gdyby Satoshi kiedykolwiek przesunął monety, rynek by się załamał, ponieważ wszyscy próbowaliby go wyprzedzić. Każdy powiedziałby: „On rzuca, sprzedaje.” Jeśli jesteś Satoshi, dlaczego miałbyś to robić? Twierdzę, że masz motywację do przekonania wszystkich, że nie masz dostępu do tych monet, a następnie powoli wypłacaj” – powiedział Henslee.

Henslee zwrócił uwagę, że nie jest to nowa strategia, którą wymyślił Satoshi. Ci, którzy posiadają duże ilości akcji jakiejkolwiek firmy, również nie zrzucają wszystkich swoich akcji na raz, nawet jeśli potrzebują pieniędzy. Zamiast tego wypłacają pieniądze dyskretnie i powoli, aby nie wystraszyć rynku.

„Jeśli Tesla pompuje, a ty jesteś Elonem, nie chcesz po prostu rzucić, ponieważ wysyła to sygnał do rynku – lider się wycofuje, wszyscy rzucają” – zauważył.

Wyrzucenie z rynku z podpisanym przesłaniem 2020

Henslee miał również na celu incydent z 2020 roku, o którym tak często wspominali krytycy Craiga. W swojej sprawie sądowej przeciwko Irze Kleimanowi (którą wygrał przekonująco), dr Wright stwierdził, że kontroluje 145 adresów należących do Tulip Trust, w którym znajdowały się monety Satoshi. Monety te zostały później użyte do podpisania wiadomości nazywającej go oszustem i reklamującej Lightning Network jako znaczące osiągnięcie.

„Szczerze, moim zdaniem osobą, która miała największą motywację, aby to zrobić, był Craig, ponieważ teraz rynek wie, że nie kontroluje tych monet, a przynajmniej tak im się wydaje. Jeśli są to monety Satoshi, czerpie wszystkie korzyści z bycia Satoshi bez żadnych wad” – wyjaśnił Henslee.

I chociaż dr Wright „odmówił” udowodnienia, że ​​jest Satoshi w sposób, w jaki chcą go dzisiaj jego krytycy, robił to w przeszłości. W tamtych czasach, kiedy został uznany za Satoshi przez Wired i inne publikacje, podpisał te klucze prywatne przed niektórymi kluczowymi programistami Bitcoin, kierowanymi przez szanowanego Gavina Andresena. Gavin od tego czasu trzymał się przekonania, że ​​Craig jest Satoshi.

Oprócz debaty Satoshi, Henslee mówił także o BTC i fałszywej narracji, którą przez lata sprzedawał ludziom. W Salwadorze prezydent Nayib Bukele uczynił go prawnym środkiem płatniczym, mimo że sieć pobierała wygórowane opłaty, a większość jego ludzi żyje za kilka dolarów dziennie.

„Teraz wszyscy popierają heteroseksualnego dyktatora w Salwadorze… Kontrast i hipokryzja są tam niedorzeczne” – stwierdził Henslee. Bukele nie cofnął się przed uznaniem jego zwyczajów, nazywając się w zeszłym roku „najfajniejszym dyktatorem na świecie”.

I pomimo tego, że BTC nie jest w stanie spełnić obietnicy Bitcoina dotyczącej gotówki P2P, wciąż otrzymuje wsparcie niektórych z najbardziej błyskotliwych umysłów na świecie. Ale, jak zauważył Henslee, czasami nawet najjaśniejsze upadki znajdują się po złej stronie historii. Odniósł się do CTO Motoroli, który podobno powiedział pod koniec lat 90., że komunikacja nigdy nie będzie cyfrowa, tylko po to, by udowodnić, że w ciągu następnej dekady się myliła.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Satoshi has no reason to dump his BTC: Joshua Henslee – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO