Masowe zwolnienia, Terraform Labs staje w obliczu nowego procesu, Twetch sprzedaje Cozy Hoodie

“Zima nadchodzi.”

Po serii pułapek i spadków zasobów cyfrowych, dyrektorzy branży twierdzą, że nadchodzi tak zwana „zima kryptowaluty”. Wiele giełd cyfrowych walut ogłosiło masowe zwolnienia — likwidację tysięcy miejsc pracy po ogromnym spadku cen BTC i innych aktywów cyfrowych, a także nadciągającej recesji gospodarczej.

„Wydaje się, że po ponad 10-letnim boomie gospodarczym wchodzimy w recesję. Recesja może doprowadzić do kolejnej kryptozimy i może potrwać przez dłuższy czas” – ogłosił w poście na blogu dyrektor generalny Coinbase i współzałożyciel Brian Armstrong. Coinbase (NASDAQ: COIN) zwalnia 18% swojej siły roboczej.

Inni gracze w branży, tacy jak pożyczkodawcy walut cyfrowych Celsius Network i Babel Finance, zamrozili wypłaty klientów, wywołując obawy i niestabilność w branży.

W powiązanych wiadomościach Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) opublikował niedawny raport na temat „Przyszłości systemu monetarnego”, ostrzegając, że uniwersum waluty cyfrowej nie nadaje się jako podstawa systemu monetarnego. Raport stwierdza: „brakuje stabilnej kotwicy nominalnej, a ograniczenia jej skalowalności powodują fragmentację”. BIS poinformował, że waluty cyfrowe często opierają się na nieuregulowanych pośrednikach, którzy stwarzają ryzyko finansowe.

Z innych wiadomości, kolejny proces czeka na Terraform Labs i jego założyciela Do Kwona, którzy są teraz oskarżani o wprowadzanie inwestorów w błąd w związku z wymazaniem 60 miliardów dolarów z Luna stablecoin.

Pozew o status pozwu zbiorowego przeciwko Terraform Labs, jego założycielowi Do Kwon i kilku firmom VC z Luna Foundation Guard (LFG) został niedawno złożony w Kalifornii.

Mieszkający w Illinois Nick Patterson twierdził, że oskarżeni naruszyli zarówno stanowe, jak i federalne prawo stanu Kalifornia, twierdząc, że tokeny Terra – Luna, UST i inne tokeny w jego ekosystemie są podobne do papierów wartościowych.

Na początku tego miesiąca amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła śledztwo w sprawie upadku stablecoina na Terra UST. Regulator podobno bada, czy inicjatywy marketingowe dla stablecoina przed jego upadkiem w zeszłym miesiącu naruszały federalne przepisy dotyczące ochrony inwestorów. SEC bada również, czy firma stojąca za monetą UST naruszyła zasady dotyczące produktów inwestycyjnych i papierów wartościowych.

Znikam w 60 sekund! Dokładnie to stało się, gdy Twetch zasilany Bitcoinem upuścił swoją najnowszą NFT, Cozy Hoodie. Opisywana jako przyszłość mody i odzieży generatywnej, w której każdy może wybić niepowtarzalny kawałek 1:1 w czasie rzeczywistym, fizyczna kolekcja 999 bluz NFT została wyprzedana w ciągu 60 sekund po premierze w środę.

Użytkownicy, którzy wybili, otrzymają jedną cyfrową bluzę NFT i jedną fizyczną bluzę z kapturem, dostępne w różnych rzadkościach, w tym w kolorze czarnym i różowym. Jest to najnowszy fizyczny NFT Twetch, który spadł po udanym wybiciu 101 rzadkich kapeluszy w zeszłym roku.

W tym tygodniu sprawdź najnowszy odcinek The Bitcoin Bridge z Jonem Southurstem, w którym współzałożyciele Morgan Coleman i Daniel Street opowiadali o tym, jak LaMint pozwala użytkownikom zarabiać na swoich treściach na wielu platformach społecznościowych.

Obejrzyj cały film na kanale YouTube CoinGeek.

Sprawdź najnowszy odcinek The Bitcoin Bridge tutaj:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 92: Massive layoffs, Terraform Labs faces new lawsuit, Twetch sells out Cozy Hoodie – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO