BTC spadł o więcej niż BSV od początku roku

Od początku roku BTC było gorszą inwestycją niż BSV. Jeśli kupiłbyś BTC 1 stycznia 2022 r., obniżyłbyś około 60% początkowej inwestycji. Jeśli kupiłbyś BSV tego samego dnia, obniżyłbyś około 50% początkowej inwestycji.

Czasami bessa nie zawsze polega na zarabianiu pieniędzy, ale raczej na zarządzaniu ryzykiem i utracie mniejszej ilości pieniędzy.

Żyj dzięki dźwigni, umrzyj dzięki dźwigni

Jeśli twoja moneta lub token kwitnie z powodu wysokości dźwigni finansowej i wydrukowanych pieniędzy, które muszą utrzymać na powierzchni, ucierpi, gdy zaczną się wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i przymusowe likwidacje, a drukarka pieniędzy zostanie wyłączona.

Widzieliśmy, jak te wydarzenia rozwijały się w okolicach BTC w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Projekty z modelami ekonomicznymi wysokiego ryzyka, takie jak Terra Luna, zostały zmuszone do likwidacji BTC, próbując utrzymać swój stablecoin powiązany z dolarem, popularny fundusz hedgingowy Three Arrows Capital (3AC) jest na drodze do niewypłacalności, a wiele platform walut cyfrowych że pracował zi przez wymusił likwidację pozycji BTC 3AC, aby uratować to, co pozostało z kapitału firmy, a Tether nie drukuje już USDT po kursie, jaki miał w przeszłości. Wydarzenia te wywarły znaczną presję na sprzedaż BTC, co spowodowało spadek BTC o 32% w ciągu ostatnich 30 dni.

Podstawowym przypadkiem użycia BTC są spekulacje. Kiedy więc spekulanci przestają zarabiać, a posiadacze toreb są pod wodą, rośnie presja sprzedaży, ponieważ nie ma już sensu kupować ani trzymać aktywów, których cena spada, kiedy ich pieniądze można lepiej wydać gdzie indziej.

BSV nie stoi w obliczu takiej samej presji sprzedaży. Nie ma wielu miejsc, w których można handlować BSV z dźwignią. Cena rynkowa BSV nie jest współzależna od ilości pieniędzy wydrukowanych przez emitentów stablecoin. Co najważniejsze, większość użytkowników BSV to przedsiębiorstwa i osoby zainteresowane używaniem swojego BSV w aplikacjach i usługach świadczonych przez firmy, co oznacza, że ​​większość użytkowników nie ma motywacji do zrzucania swoich monet, gdy rynki wyglądają ponuro.

Co się potem dzieje?

Te trendy będą się tylko wzmacniać w miarę upływu czasu. Wiele firm i zwolenników BTC ma główny cel, aby wprowadzić do sieci więcej spekulantów, podczas gdy wiele firm BSV ma na celu pozyskanie nowych klientów i użytkowników, którzy opierają się na protokole, ponieważ optymalizuje to ich działalność lub zapewnia praktyczną wartość dla konsumentów.

Ponieważ BTC nie ma żadnych realnych przypadków użycia poza spekulacjami, jego posiadacze zawsze będą skłonni do sprzedaży, gdy zajdą wydarzenia, które pchają cenę monety lub tokena w dół — zwłaszcza, gdy cena spadnie poniżej średniej ceny wpisowego lub psychologicznie istotne poziomy cen.

Z drugiej strony użytkownicy BSV są zazwyczaj skłonni kupować więcej BSV, gdy ceny są niskie, ponieważ wielu korzysta z BSV w swoich modelach biznesowych lub płaci za różne działania i funkcje na platformach, które zapewniają firmy skierowane do konsumentów.

Nie wiadomo, w jakim kierunku pójdą rynki w krótkim okresie, ale w dłuższej perspektywie biznesowe blockchainy, takie jak BSV, które mają funkcje, które firmy mogą wykorzystać, aby stać się bardziej wydajnymi i zrewolucjonizować swoje branże, mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Przestrzeń blockchain i aktywów cyfrowych odchodzi od spekulacyjnych monet i tokenów kryptograficznych, aplikacji i usług DeFi z modelami ekonomicznymi wysokiego ryzyka oraz każdego innego rodzaju oferty, która pobiera pieniądze do swojego systemu, ale nie tworzy produktów ani usług, z których osoby aktywnie korzystają i zapłacić. Zamiast tego branża zmierza w kierunku legalnych produktów i usług, które przynoszą wymierną wartość na świecie.

Obejrzyj: Panel BSV Global Blockchain Convention, The Future World with Blockchain

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BTC is down more than BSV year-to-date – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO