5 punktów do rozmów z BSV Global Blockchain Convention w Dubaju

Teraz, gdy kurz dobrze osiadł na BSV Global Blockchain Convention (GBC) w Dubaju, nadszedł czas, aby spojrzeć wstecz i zastanowić się nad chwilami, o których wszyscy mówili.

To było coś więcej niż tylko zabawa i gry w Haste Arcade

Jednym z najbardziej żywych aspektów GBC była sala wystawowa. Tętniąca życiem przestrzeń, w której firmy rozstawiają stragany i interaktywne stoiska, a uczestnicy bzyczą, spotykając podobnie myślących przedsiębiorców i dowiadując się o firmach, które wcześniej widzieli tylko na Twitterze.

Hall of booths in GBC22 Dubai

Popularnym stoiskiem było Haste Arcade, gdzie goście mogli zagrać w różne gry. Stoisko było świetną zabawą, ale było to również doskonały sposób na zaprezentowanie prostej, ale genialnej koncepcji, która stanowi podstawę rynku gier.

Gracze, którym udało się dostać do tabeli liderów, zarabiali Bitcoin SV za pośrednictwem mechanizmu motywacyjnego platformy Instant Leaderboard Payout (IPL). Wszystko, co musieli zrobić, to zarejestrować się, uiścić niewielką opłatę za grę, uzyskać wynik w tabeli liderów i otrzymać zapłatę od każdego, kto ich nie pokona.

Salon gier był świetnym sposobem na zademonstrowanie mocy Bitcoin SV w zapewnianiu szybkich i łatwych mikropłatności, pokazując uczestnikom dokładnie, co Bitcoin (w swojej oryginalnej formie) może wnieść do Internetu.

Rzeczywiście, na początku tego miesiąca Haste Arcade ujawniło, że niedawno zebrało 1,5 miliona dolarów w rundzie z nadmierną subskrypcją, więc ludzie z pewnością to zauważyli!

Nawet Satoshi został zauważony, gdy próbował zagrać w Haste Arcade, rywalizując z Patrickiem Prinzem ze Stowarzyszenia Bitcoin, aby zdobyć jego imię na tablicy wyników. Plotka głosi, że dr Craig Wright ma w domu dużą kolekcję starych gier, więc powinien to być łatwy wybór.

IBM robi furorę dzięki Certihash

Jedną z najbardziej wymownych sesji ostatniego dnia GBC była prezentacja Gregory’ego Warda, współzałożyciela Certihash, oraz Patryka Walaszczyka, eksperta ds. rozwiązań blockchain w IBM Consulting.

IBM i Certihash są w trakcie tworzenia i rozwijania Sentinel Node, zestawu narzędzi na Bitcoin SV, które mogą zrewolucjonizować cyberbezpieczeństwo. Będzie działać poprzez niezmienne rejestrowanie logów dostępu, jednocześnie ostrzegając administrację systemu o naruszeniu lub anomalii.

partnership between a BSV company and one of the world’s largest technology companies (IBM)

Chociaż sama platforma jest ekscytującym rozwojem, to partnerstwo między firmą BSV a jedną z największych na świecie firm technologicznych (IBM) sprawiło, że ludzie zaczęli rozmawiać. Rozwój sygnalizuje ekscytującą zmianę przyszłości BSV w kierunku adopcji przedsiębiorstw i odejścia od niedojrzałej przestrzeni „krypto”.

Patryk wyjaśnił, że ciągnęło go do BSV, ponieważ jest to „łańcuch bloków gotowy do użytku korporacyjnego, który oferuje bezpieczną platformę dla programistów, na której mogą budować swoje nowe rozwiązania”. Usiadł również z Charlesem Millerem z CoinGeek podczas GBC, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat.

Budowanie lepszego internetu z Bitcoin SV i IPv6

Dzień 2 GBC zakończył się wnikliwymi przemówieniami Latif Ladid i dr Craig Wright na temat IPv6 i tego, jak można go zintegrować z Bitcoin SV, aby stworzyć lepszy internet.

Craig Wright and Latif Ladid

Latif został otwarty, wyjaśniając, dlaczego protokół IPv6 jest lepiej dostosowany dla naszego społeczeństwa niż protokół IPv4, którego obecnie używamy. Wyjaśnił, że ponieważ adresów IPv4 wystarczy tylko dla dużych serwerów, nie wszyscy istniejemy indywidualnie w Internecie.

Dzięki IPv6 każda osoba i urządzenie może mieć unikalny adres IP, co będzie miało ogromny wpływ na Internet rzeczy (IoT), komunikację peer-to-peer i sposób działania Internetu.

Dr Craig Wright wyjaśnił, w jaki sposób protokół IPv6 może współpracować z Bitcoin SV, aby zapewnić, że Bitcoin może być peer-to-peer w sposób, w jaki pierwotnie był zamierzony.

„IPv6 umożliwia bezpośrednią łączność. Oznacza to, że zamiast mieć duże centrum danych w USA kontrolujące wszystko, możemy zacząć wracać do pierwotnego modelu Internetu: dystrybucji równorzędnej” – powiedział.

Craig Wright on GBC 22 stage Dubai

Wielu z publiczności było pod wrażeniem wizji, którą podzielali obaj mężczyźni, oraz pomysłu na przyszłość, w której użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do bezpiecznego Internetu bez bycia monitorowanym przez firmy zajmujące się big data.

Wszyscy poszli na banany dla GorillaPool

Jeden wystawca naprawdę wyróżniał się wśród tłumu w hali wystawienniczej GBC. Był wysoki, ciemny i…. małpa.

Małpa z bananami nie mniej! Przyjazna małpa była tam, aby promować GorillaPool, rozproszony basen wydobywczy współzałożony przez Kurta Wuckerta Jr.

Banany też okazały się bardzo przydatne, ponieważ niektórzy uczestnicy zostali przyłapani na przeżuwaniu, próbując wyprostować sobie żołądki podczas przyjęcia z piciem. A kiedy mówię o niektórych uczestnikach, mogę, ale nie muszę, mam na myśli siebie…

Gorilla pool booth

Soundoshi tańczy do własnego rytmu

Jedną z wschodzących gwiazd w przestrzeni Bitcoin SV jest firma Soundoshi. Startup, absolwent pierwszej kohorty Satoshi Block Dojo, stawia sobie za cel przełamywanie barier między muzykami a ich fanami.

Michael Scislowski, dyrektor generalny Soundoshi, wyszedł na scenę drugiego dnia GBC, aby wziąć udział w przemówieniu zatytułowanym „Music & Blockchain”, w którym podzielił się swoją ambicją ponownego odkrywania muzyki poprzez umożliwienie klientom posiadania muzyki, za którą płacą, tak jak zrobił, zanim przejęły usługi przesyłania strumieniowego.

‘Music & Blockchain,’

Soundoshi umożliwia fanom budowanie niezmiennej biblioteki za pośrednictwem łańcucha bloków i zapewnia muzykom bezpośrednie wynagradzanie, bez potrzeby pośredników.

Wielu było pod wrażeniem firmy i jej wpływu na branżę streamingową. Było również dużo szumu wokół Satoshi Block Dojo, inkubatora start-upów BSV, który miał stoisko w hali wystawcy i obecnie przyjmuje zgłoszenia dla swojej następnej kohorty.

GBC Dubai booths

Ogólnie rzecz biorąc, były to pełne wrażeń trzy dni, z ekscytującymi wydarzeniami w przestrzeni BSV, o których można było porozmawiać i tak wieloma nowymi ludźmi do poznania! Nie mogę się doczekać, aby powtórzyć to wszystko w przyszłym roku dla GBC w Londynie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : 5 talking points from the BSV Global Blockchain Convention in Dubai – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO