Średnioterminowe prognozy rynkowe

Nadchodzi nowa era dla zasobów cyfrowych, a raczej zasobów cyfrowych, które mogą przetrwać trwające spowolnienie na rynku. Era spekulacji powoli dobiega końca. Ostatnie wydarzenia, które wywarły efekt domina na szerszym rynku aktywów cyfrowych – takie jak utrata powiązania z dolarem Terras UST, niewypłacalność Celsjusza czy wybuch popularnej firmy venture capital Three Arrows Capital – zmuszają ustawodawców do podjęcia działań w celu chronić konsumentów i ograniczać możliwość powtórzenia się podobnych wydarzeń w przyszłości.

Co jest następne?

Zbliżają się regulacje i egzekwowanie prawa, zwłaszcza teraz, gdy znaczna liczba konsumentów i inwestorów detalicznych poniosła straty z powodu aplikacji i usług walut cyfrowych, które miały modele biznesowe wysokiego ryzyka bez żadnych zabezpieczeń lub ochrony konsumentów.

Kiedy zobaczymy tworzenie i egzekwowanie przepisów, najprawdopodobniej zobaczymy, że platformy walut cyfrowych znikną z rynku, a ceny aktywów cyfrowych będą nadal spadać w perspektywie krótkoterminowej. Firmy, które wymierają i monety/tokeny, które spadają do poziomu, od którego nie mają szans się odbić, są niezbędne, aby rynek jako całość mógł się odbudować. Jak najwięcej złych podmiotów musi zostać wyeliminowanych z kosmosu poprzez samozniszczenie (wadliwe modele biznesowe lub projekt ekonomiczny) lub egzekwowanie prawa, zanim branża blockchain i aktywów cyfrowych będzie mogła zostać poważnie potraktowana przez większość starszych graczy w świat bankowości, finansów i biznesu.

Podejście biznesowe, konsumenckie i inwestorskie.

Konsumenci, firmy i inwestorzy to prawdopodobnie większość ludzi, którzy spędzają czas, energię i pieniądze w branży blockchain i aktywów cyfrowych. Dla każdej z tych grup zmienił się przepis na sukces w branży. Firmy nie mogą już tworzyć bezsensownych modeli biznesowych, które opierają się na zakupach monet/tokenów, aby je napędzać, a konsumenci i inwestorzy nie są już zainteresowani wspieraniem oprogramowania vaporware, które obiecały firmy, które zostaną dostarczone wkrótce po zakończeniu sprzedaży monet/tokenów — to zła wiadomość dla większości projektów DeFi i NFT.

Wiele monet, tokenów i NFT kwitnie dzięki teorii większego głupca. Osoby kupujące monetę/token/lub NFT po tym, jak kupiła je początkowa grupa, zwiększają cenę monety/tokena/lub NFT. Zapewnia płynność wyjścia wczesnym inwestorom, jednocześnie wywołując efekt sieciowy, który prowadzi do tego, że wiele osób wierzy, że jeśli nie wejdą, stracą szansę na wzbogacenie się – to tylko dodaje więcej oliwy do ognia i utrzymuje cykl szumu wokół monety, tokena lub NFT w sposób, który zwiększa ich cenę i wielkość społeczności.

W przyszłości firmy zajmujące się aktywami cyfrowymi i firmy zajmujące się walutami cyfrowymi będą musiały bardzo jasno określić, w jaki sposób pieniądze, które dostają się do ich ekosystemów, ostatecznie tworzą produkty, które świat obiektywnie ceni, żąda i za które płaci.

Innymi słowy, firmy będą musiały stawiać na pierwszym miejscu produkt, w którym identyfikują rzeczywiste problemy, tworzą rozwiązanie tego problemu, w którym blockchain jest kluczowym elementem ułatwiającym rozwiązanie, a następnie sprzedają lub udzielają licencji na to rozwiązanie konsumenci, przedsiębiorstwa lub rządy.

A jeśli się mylę?

Uważam, że scenariusze, które opisałem powyżej – tworzenie i egzekwowanie regulacji, wypieranie z rynku znacznej części firm zajmujących się walutami cyfrowymi w taki czy inny sposób oraz pojawienie się większej liczby firm stawiających na pierwszym produkcie – są bardzo prawdopodobne.

Ale jeśli się mylę, myślę, że jednym z poniższych czynników będzie dlaczego

Zbyt duża, by upaść: Być może jedna z firm zajmujących się cyfrowymi walutami, która odgrywa kluczową rolę w napędzaniu teorii Wielkiego Głupca, jest naprawdę zbyt duża, by upaść. Wydaje się, że wszyscy wiedzą, że operacje biznesowe Tethera, a zwłaszcza jego rezerwy, nie są zgodne z prawdą i niosą ze sobą wiele zagrożeń. Wydaje się, że wszyscy wiedzą, że większość monet i tokenów na listach Binance i Coinbase (NASDAQ: COIN) to czyste śmieci o zerowej użyteczności, którymi konsumenci i inwestorzy detaliczni nie są zainteresowani.

Niezależnie od tego, wszystkie te firmy nadal działają tak, jakby problemy, o których wszyscy wiedzą, że mają, nie są problemami. Uważam, że firmy te mają tak wysoki stopień zaufania do pomysłu, że mogą uniknąć represji ze strony rządu lub ugody z funkcjonariuszami organów ścigania; że ryzyko wysadzenia tych zbyt dużych, by upaść, firm nie jest tak prawdopodobne, jak większość ludzi chciałaby w to wierzyć.

Nawet jeśli ryzyko jest tak wysokie, jak wielu ludziom się wydaje, uważam, że podmioty zbyt duże, by upaść, są tak splecione z tradycyjnym systemem finansowym. Utrzymanie rynków Bitcoina, a nawet prawodawców, aby jakiś duży gracz próbował wkroczyć i ocalić je przed zniszczeniem, gdyby sprawy zaczęły iść na południe dla dużych firm z wątpliwymi praktykami.

Wynaleziono nowy schemat Ponziego: ustawodawcy i prawodawcy mają tendencję do powolnego działania; może się zdarzyć, że nowy schemat cyfrowej waluty Ponzi zostanie wymyślony podczas tworzenia przepisów. W ciągu zaledwie pięciu lat przeszliśmy od ICO do IDO, do monet i tokenów DeFi, do NFT, a każda z tych koncepcji była w zasadzie dawnym schematem Ponziego z niespodzianką. Ci, którzy tworzą vaporware, są bardzo kreatywni i nie spodziewam się, że przestaną być kreatywni podczas tego bessy. Jeśli nowy zgarnia pieniędzy, wzbogacenia się z dnia na dzień, koncepcja „wszyscy zarabiają pieniądze oprócz mnie” trafia na rynek, zanim prawodawcy będą mogli stworzyć i egzekwować regulację. Istnieje duża szansa, że ​​wejdziemy w kolejny cykl, w którym tworzonych jest jeszcze więcej złych aktorów, a epoka, w której blockchain jest masowo przyjmowany w stosach technologicznych w celu zwiększenia wydajności i optymalizacji procesów biznesowych, zostaje z tego powodu opóźniona.

Końcowe myśli: liczba krótkoterminowa idź w dół

Niezależnie od tego, czy moje teorie są słuszne, czy nie, myślę, że powrót ogólnego sentymentu do zasobów cyfrowych zajmie znacznie więcej czasu, niż większość ludzi spodziewa się. Wierzę, że istnieją pewne wyjątki od tego pomysłu, a raczej protokoły, takie jak BSV, które przodują w wyścigu o zgodność z przepisami i tworzenie prawdziwej wartości na świecie. Niestety, waluty cyfrowe pozostawiły zły ślad na reputacji tych legalnych rozwiązań. Chociaż waluta cyfrowa różni się od zasobów cyfrowych za pomocą narzędzia takiego jak BSV, niestety są one łączone w jedną całość w większej rozmowie o blockchain, aktywach cyfrowych, stablecoinach, CBDC itp.

Wysiłki oparte na blockchain, które optymalizują operacje biznesowe ze znaczną marżą, odniosą sukces w wystarczająco długim horyzoncie czasowym. Wiele dużych firm najprawdopodobniej zacznie nabywać firmy Bitcoin, które stworzyły rozwiązania tego rodzaju. Duże firmy będą bardziej efektywne w nabywaniu, wdrażaniu i aktualizowaniu istniejącego rozwiązania, zamiast tworzenia go od zera we własnym zakresie, co wymagałoby od nich zgromadzenia wszystkich zasobów i talentów niezbędnych do uruchomienia go. .

Moje ostatnie przesłanie w tym artykule będzie takie, że w krótkim okresie czeka cię więcej bólu. Spodziewam się, że rynek będzie coraz bardziej spadać, sentyment do blockchain, zasobów cyfrowych i web3 pogorszy się, a osoby fizyczne stracą zainteresowanie wszystkim, co jest związane lub sąsiadujące z „krypto”. Tak naprawdę nie ma znaczenia, jak dobry jest twój protokół, jeśli ogólne środowisko makro dla twojej branży ma negatywne nachylenie. W ostatecznym rozrachunku chodzi o rynki, a nie o poszczególne akcje; a każdy rynek, który jest uważany za obarczony wysokim ryzykiem, będzie narażony na presję sprzedaży, ponieważ mieszkańcy świata będą podejmować kroki, aby uchronić się przed trwającą recesją, która z pewnością będzie się pogłębiać.

Obejrzyj BSV Global Blockchain Convention Dubai 2022:

Author: BitcoinSV.pl
CEO