FBI ostrzega przed rosnącymi oszustwami walutowymi na LinkedIn

Federalne Biuro Śledcze (FBI) ostrzega, że ​​oszuści wykorzystujący walutę cyfrową infiltrują LinkedIn i mogą stanowić „poważne zagrożenie” dla platformy mediów społecznościowych i jej użytkowników. Agent specjalny Sean Ragan mówi, że oszustwa związane z cyfrowymi walutami są obecnie znaczącą działalnością na profesjonalnej platformie mediów społecznościowych.

Ragan, który kieruje biurami terenowymi FBI w San Francisco i Sacramento, wygłosił oświadczenie w ekskluzywnym wywiadzie dla CNBC. Dodał, że LinkedIn dostarcza wielu potencjalnych ofiar, a także obecnych i byłych ofiar oszustw związanych z cyfrowymi walutami.

„To poważne zagrożenie. Ten rodzaj oszukańczych działań jest znaczący i jest wiele potencjalnych ofiar, a także wiele przeszłych i obecnych ofiar” – powiedział.

Przestępcy stają się coraz bardziej metodyczni i wyrafinowani w swoim sposobie działania. Ragan zauważył, że ze spraw, którymi zajmuje się FBI, jasno wynika, że ​​oszuści „poświęcają swój czas na odrabianie pracy domowej, definiując swoje cele i strategie oraz narzędzia i taktyki, z których korzystają”.

Oszuści wykorzystują status zaufanej platformy mediów społecznościowych Microsoft do użytku w sieciach biznesowych i profesjonalnych. Przeprowadzając wywiady z kilkoma ofiarami oszustwa, CNBC odkrył, że oszuści udają profesjonalistów z legalnymi firmami, aby zwabić swoje ofiary.

Zdobywają zaufanie ofiary, a następnie nakłaniają ją do inwestowania w walutę cyfrową na legalnych i dobrze znanych platformach. Z biegiem czasu i rosnącym zaufaniem kierują ofiarę, aby przeniosła cyfrowe zasoby do kontrolowanych przez siebie stron internetowych, po czym wysysają fundusze i znikają.

LinkedIn nie jest osamotniony w obliczu zagrożeń ze strony oszustów

LinkedIn dostrzega rosnącą liczbę takich przypadków i aktywnie stara się je łagodzić. W swoim raporcie przejrzystości firma twierdzi, że w 2021 r. usunęła 136 milionów przypadków spamu i oszustw, a także 31,6 miliona fałszywych kont.

W niedawnym poście na blogu dyrektor ds. zaufania, prywatności i sprawiedliwości w LinkedIn, Oscar Rodriguez, wezwał użytkowników do dalszego pomagania platformie w eliminowaniu oszustów poprzez zgłaszanie wszelkich podejrzanych profili lub działań.

LinkedIn nie jest jedyną platformą internetową, w której obserwuje się wzrost aktywności przestępczej. Inni giganci mediów społecznościowych, tacy jak Twitter, Instagram i Discord, również odnotowali wzrost liczby przypadków oszustw związanych z zasobami cyfrowymi. Weryfikacja autentycznych głośnych kont nie powstrzymała oszustów przed powodowaniem szkód na tych platformach.

W obliczu rosnącego zagrożenia platformy mediów społecznościowych nadal są dużym dobrodziejstwem dla branży walut cyfrowych. Gracze rynkowi korzystają z mediów społecznościowych, aby promować adopcję i łączyć się przy opracowywaniu projektów. Od 2020 r. umiejętności związane z blockchain były jednymi z najbardziej poszukiwanych umiejętności poszukiwanych na LinkedIn.

Obejrzyj: Prezentacja BSV Global Blockchain Convention Ułatwianie twórcom zarabiania — przy użyciu blockchain BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : FBI warns of growing digital currency scams on LinkedIn – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO