Sirtoshi z Women of BSV: Kwintesencja edukacji dla Bitcoina

W tym odcinku Women of BSV przeprowadzany jest wywiad z Sirtoshi, znanym również jako obrońca Bitcoina – znany z Streamanity i Medium, gdzie edukuje o podstawach Bitcoina, twierdząc, że „jest atakowany i czuje, że ludzie muszą poznać prawdę”.

Sirtoshi i Bitcoin

Sirtoshi powiedział Women of BSV, że jego podróż po bitcoinach pozwoliła mu poskładać kawałki w całość i edukować świat o jego fundamentalnej wartości, o której nikt nie wie. W swoim wywiadzie wspomniał, że przeprowadził obszerne badania na temat tego, kim był Satoshi Nakamoto i odkrył, że był „oczywiście dr Craigiem S. Wrightem”.

„Konkurencja się nie kończy. Bitcoin nigdy tak naprawdę nie osiąga pułapu skalowania, [nie ma] dokładnych informacji, które mówią o Bitcoin. Biała księga Bitcoin mówi o kwestiach technicznych, ale ogólnie nie ma tam żadnych informacji” – powiedział.

Mówiąc o swoim doświadczeniu jako byłego inwestora BTC, Sirtoshi wspomniał, że grupa BTC była zajęta rozmową spekulacyjną i mówiła o „zmianie niektórych rzeczy”.

Według Sirtoshi protokół Bitcoin opiera się na systemie peer-to-peer — wypróbowanym i przetestowanym artykule akademickim, który nie wymaga żadnych ulepszeń.

„Ludzie BTC zaczęli mówić, że ich waluta [moneta] to cyfrowe złoto i istnieje tam coś prawdziwego. Zamierzali to rozwidlić, a rynek stał się tak niestabilny” – powiedział.

Edukacja o prawdziwym Bitcoinie

Istnieje prawdziwa przepaść między tym, co ludzie myślą, że Bitcoin jest, a tym, czym w rzeczywistości jest. Koncentrując się na edukowaniu świata o prawdziwym Bitcoinie, Sirtoshi nauczał i głosił podstawy technologii, aby rozwiązać problem braku jego edukacji.

„Ponieważ ludzie nie znają podstaw, konieczne jest, aby przyspieszyć” – stwierdził.

Odnosząc się do trzech różnych rodzajów wartości technologii Bitcoin, Sirtoshi powiedział Women of BSV, że pierwszy z nich jest techniczny, drugi ekonomiczny, a trzeci to wartość fundamentalna.

Wskazał, że wartością techniczną jest szybkość, koszt i skala sieci, a wartością ekonomiczną jej zastosowanie i użyteczność. Podstawową wartością jest to, jaka jest neutralność, ponieważ pieniądze muszą być neutralne, aby ludzie mogli ufać sieci, w której nikt nie ma żadnej kontroli nad swoimi pieniędzmi.

„Według białej księgi Bitcoina nie ma centralnego punktu władzy ani kontroli, co oznacza, że ​​można nim manipulować, aby być kontrolowanym, ale jeśli to zrobisz, manipulujesz jego wartością.

„Więc wszystko, co zrobili ci ludzie z BTC, to segregowanie podpisów, co oznacza, że ​​centralnie kontrolują sieć, ale przekształcili BTC w zabezpieczenie. Oznacza to, że nie są teraz odpowiedzialni przed nikim, tj. nie mają fundamentalnej wartości jako pieniądz, a to oznacza, że ​​mają tylko cenę spekulacyjną” – zauważył Sirtoshi.

„Ludzie nie zdają sobie teraz z tego sprawy, ale kiedy edukacja dogoni spekulacje, jej spekulacyjna cena wkrótce zrówna się z wartością jej funduszy na poziomie zerowym i nie będzie w stanie utrzymać ekonomicznie sieci, którą wspiera” – dodał.

Sirtoshi wyjaśnił również różnicę między papierami wartościowymi a pieniędzmi, czym jest Bitcoin i o co chodzi w sposobie myślenia o papierach wartościowych. Zauważył, że dr Wright uczynił Bitcoin towarem, rozwiązując paradoks scentralizowanego punktu początkowego, przez co bardzo ważne jest, aby go zrozumieć.

Wskazał, że dr Wright opublikował białą księgę dwa miesiące przed uruchomieniem sieci, a dwumiesięczny okres zapewnił sieci wiarygodność jako punkt wyjścia.

„Ponieważ udostępnił białą księgę na kryptograficznej liście mailingowej – grupie kompetentnych osób, wszyscy mieli równe szanse na założenie sieci” – powiedział.

Sirtoshi przytoczył, że dr Wright pomyślał o użyciu pseudonimu Satoshi Nakamoto, a następnie cofnięciu się o krok, pozwalając, by dowód pracy osłabił ten scentralizowany punkt wyjścia na okres dziesięciu lat.

„Istnieje tylko 0,04% szans, że jakakolwiek inna sieć to osiągnie, to również jest bardzo nikłe, więc w ten sposób Bitcoin zyskuje status towaru” – powiedział.

„Litecoin również podąża za dowodem pracy, ale wprawdzie został rozpoczęty od samego początku, co go dyskredytuje. Więc jeśli wybierasz neutralne pieniądze, powinieneś wybrać sieć, która jest najbardziej neutralna i nad którą nikt nie ma kontroli. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć pięć filarów decentralizacji” – wyjaśnił Sirtoshi.

Czy BTC, BSC i BSV kwalifikują się jako NFT? Zapytany, Sirtoshi odpowiedział, że BSV jest wymienne, ponieważ każdy bit danych jest taki sam jak każdy inny, co oznacza, że ​​jest identyczny ze swoim odpowiednikiem, prawie jak bliźniaki.

„Ale anonimowa sieć i krypto nie mają wartości jako pieniądze, ponieważ nikt nie wie, kto jest ich twórcą i kto ma kontrolę nad ich pieniędzmi” – podsumował.

Obejrzyj: przemówienie dr. Craiga Wrighta w CoinGeek New York, Set in Stone: Co to jest towar?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Sirtoshi with Women of BSV: Education quintessential for Bitcoin – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO