Craig Wright przemówienie na Global IoT Summit w Dublinie: Mikropłatności Bitcoin mogą ponownie zachęcać i wspierać konkurencję

Twórca Bitcoina, dr Craig Wright, dołączył do Global IoT Summit w Dublinie, gdzie opowiedział o tym, jak Bitcoin SV współpracuje symbiotycznie z IPv6, aby wzmocnić Internet rzeczy (IoT).

Wprowadzenie od Latif Ladid

Dr Wright przedstawia Latif Ladid, założyciel forum IPv6. Ladid jest pasjonatem uwolnienia Internetu z łańcuchów IPv4 i umożliwienia prawdziwej komunikacji peer-to-peer.

Ladid zaczyna od opowiedzenia o tym, jak wielkie korporacje telekomunikacyjne zasadniczo porwały Internet, zarabiając ogromne fortuny na obecnym modelu, próbując jednocześnie spowolnić innowacje i zmiany. Mówi nam, jak IPv4 utrudnia komunikację między urządzeniami, ponieważ nie ma wystarczającej liczby adresów IP, ale adopcja IPv6 w końcu przyspiesza. Obecnie 2,5 miliarda ludzi korzysta z niego bez wiedzy w krajach takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie i Chiny.

Ladid mówi nam, że IPv6 umożliwia fundamentalną zmianę i że Bitcoin jako cyfrowa gotówka może odegrać pewną rolę.

Latif Ladid on Global IoT summit in Dublin

Dr Wright wyjaśnia, że ​​Bitcoin jest siecią peer-to-peer

Osoby zaznajomione z naukami dr Wrighta już wiedzą, że pasjonuje się Bitcoinem jako siecią. Swoje przemówienie rozpoczyna od wyjaśnienia, że ​​Bitcoin jest systemem peer-to-peer; umożliwia Alicji interakcję z Bobem, np. poprzez wysłanie mu mikropłatności bez udziału pośrednika.

Następnie wyjaśnia, w jaki sposób dzisiejszy Internet jest kontrolowany przez garstkę monopolistów z Doliny Krzemowej, takich jak Google. „Zmiażdżą cię, jeśli spróbujesz konkurować”, mówi nam. Jednak dr Wright twierdzi, że mikropłatności Bitcoin mogą ponownie zachęcić i wzmocnić konkurencję, otwierając nową erę innowacji i przełamując ucisk, jaki te firmy mają nad każdym elementem sieci.

Dr. Craig Wright on stage at Global IoT summit in Dublin

Skalowanie Bitcoina za pomocą SPV

Dr Wright wyjaśnia następnie, w jaki sposób uproszczona weryfikacja płatności (SPV) umożliwia skalowanie Bitcoina do postaci prawdziwie globalnego systemu. Dzięki SPV adresy IP, którymi mogą być ludzie lub maszyny, mogą komunikować się bezpośrednio ze sobą. Wyjaśnia, w jaki sposób ta bezpośrednia komunikacja umożliwia zarówno konkurencję, jak i rozproszoną pamięć masową bez scentralizowanych serwerów.

Co więcej, korzystanie z SPV oznacza, że ​​użytkownicy mogą wysyłać transakcje bezpośrednio do siebie i od siebie, bez przeszukiwania miliardów transakcji przechowywanych w łańcuchu bloków. Według dr Wrighta, brak uświadomienia sobie i zaakceptowania tego spowodował, że każdy inny blockchain ma problemy ze skalowaniem.

Jakie są zalety transakcji peer-to-peer? Oprócz wyeliminowania potrzeby scentralizowanych stron trzecich w celu weryfikacji płatności, informacji itp., mogą one wyeliminować problemy związane z bezpieczeństwem, takie jak ataki typu „Man in the Middle”. Dzięki możliwości szyfrowania informacji możliwa jest również zwiększona prywatność, ponieważ użytkownicy przesyłają informacje bezpośrednio między sobą, bez możliwości wycieku danych ze scentralizowanego serwera.

Analogia czeku

Dr. Craig Wright at Global IoT summit in Dublin

Wyjaśniając, jak Bitcoin działa na podstawowym poziomie, dr Wright podaje przykład Alice wysyłającej Bobowi czek jako płatność. Naturalnie Bob, jako odbiorca, jest zachęcany do upewnienia się, że nie został on dwukrotnie wydany. Tak więc rejestruje swoją płatność w blockchain i może natychmiast ją zweryfikować i sprawdzić, czy nie wydano dwukrotnie.

Jest tu coś fundamentalnie ważnego i jest to punkt, którego wielu w przestrzeni Bitcoina przeoczyło; węzły są opłacane za indeksowanie wszystkiego, ale nie za weryfikację wszystkiego. Dr Wright mówi nam, że to naleganie, aby węzły zapisywały, indeksowały i rozpowszechniały wszystkie transakcje, powoduje niepowodzenie skalowania BTC.

IoT w świecie Bitcoina i IPv6

W końcowej części swojego wystąpienia dr Wright wyjaśnia, w jaki sposób Bitcoin i IPv6 uzupełniają się nawzajem i umożliwiają (w końcu) Internet Rzeczy.

Jaką rolę będzie w tym odgrywać BSV? Umożliwia urządzeniom ciągłą komunikację przy minimalnych kosztach, umożliwia komunikację w sieci bez pośrednictwa i skalowanie do miliardów transakcji na sekundę, umożliwiając po raz pierwszy prawdziwy Internet typu peer-to-peer.

Dr. Craig Wright on stage at Global IoT summit in Dublin

Dr Wright przypomina nam, że było to pierwotne marzenie pierwszych pionierów Internetu, ale skalowalna technologia mikropłatności wtedy nie istniała. Podobnie przypomina nam, że wiele sieci konkurowało ze sobą we wczesnych dniach Internetu i że wszystkie zostały połączone w jeden protokół, którego używamy dzisiaj. Mówi nam, że to samo stanie się z blockchainami, ponieważ BSV okaże się technicznie lepszy.

Aby to wszystko się wydarzyło, potrzebujemy łańcucha bloków, który może skalować się do wymiarów globalnych, obsługując miliardy, a nawet biliony transakcji na sekundę, a także potrzebujemy opłat w wysokości 1/1000 setki lub mniej. Jest tylko jeden, który może zaspokoić te dwie potrzeby: oryginalny Bitcoin Satoshi, obecnie znany jako Bitcoin SV.

Obejrzyj: Najważniejsze informacje o globalnym szczycie IEEE 5G-IoT Blockchain w Rabacie: Wyobrażanie sobie świata z 10 miliardami TPS

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Craig Wright keynote at Global IoT Summit in Dublin: Bitcoin micropayments can incentivize and foster competition again – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO