Bitfarms zrzuca prawie połowę swoich zasobów BTC, aby zmniejszyć długi

Podobnie jak wiele innych w cyfrowym świecie aktywów w 2022 roku, kanadyjska firma wydobywcza BTC Bitfarms (NASDAQ: BITF) „dostosowuje swoją strategię HODL”, sprzedając prawie połowę swoich rezerw BTC. Ten ruch odzwierciedla trudności, z jakimi zmagali się górnicy BTC w ostatnich tygodniach, aby utrzymać rentowność, ponieważ ceny spadły nawet poniżej rekordowego poziomu z 2017 roku.

Dyrektor finansowy Jeff Lucas powiedział dzisiaj: „Chociaż pozostajemy uparty w związku z długoterminową aprecjacją cen BTC, ta strategiczna zmiana pozwala nam skoncentrować się na naszych najważniejszych priorytetach, jakimi są utrzymanie naszej światowej klasy operacji wydobywczych i dalszy rozwój naszej działalności w oczekiwaniu na poprawę ekonomiki wydobycia ”.

Firma podobno wydobywa około 14 BTC dziennie, a wyprzedaż 3000 BTC w bieżącym tygodniu przyniesie firmie około 62 mln USD. Niedawno firma NYDIG podpisała z NYDIG umowę na finansowanie sprzętu w wysokości 37 milionów dolarów, aby rozszerzyć działalność wydobywczą w Quebecu. Połowa z kwoty 3000 BTC została przeznaczona na zmniejszenie kredytu w Galaxy Digital LLC w wysokości 100 milionów dolarów BTC do 66 milionów dolarów.

Bitfarms nie oferuje publicznie usług finansowych. Jest to wyłącznie operacja sprzętu do wydobywania i przetwarzania danych BTC z obiektami w Quebecu w Kanadzie, stanie Waszyngton w USA i Villarica w Paragwaju. W planach jest również otwarcie kolejnej lokalizacji w Argentynie. Jest właścicielem wykonawcy elektrycznego Volta Electrique i koncentruje się na wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, takich jak woda.

Wyprzedaż oznacza, że ​​Bitfarms nieco odchodzi od swojej podstawowej strategii, która według CEO Emiliano Grodzkiego na początku 2022 roku polegała na „akumulacji największej ilości bitcoinów po najniższych kosztach i w najszybszym czasie”. W styczniu kupił 1000 BTC więcej za 43,2 mln USD. Od tego czasu cena rynkowa BTC spadła o ponad połowę.

Bitfarms był notowany na Nasdaq dokładnie rok temu, kiedy czasy były szczęśliwsze. Doprowadziło to do szczytu ceny akcji w wysokości 8,87 USD w listopadzie 2021 r. – obecnie wynosi 1,33 USD.

Podczas gdy niektóre odpowiedzi na ogłoszenie Bitfarms podtrzymywały długoterminową nadzieję, odpowiedzią większości było rozczarowanie posunięciem, którego firma najprawdopodobniej nie chciała wykonać:

Znaczenie ceny BTC

Dramatyczna zmienność cen (głównie w dół) w latach 2021/22 wpłynęła na wszystkie aktywa cyfrowe/blockchain, ale rynek jest zdominowany przez handel BTC. Całkowita kapitalizacja rynkowa dla wszystkich takich aktywów wynosi około 941 miliardów dolarów, z czego 390 miliardów to BTC. Jednak suma obejmuje również stablecoiny, takie jak Tether (USDT, 66,8 mld USD) i Binance USD (BUSD, 17,5 mld USD).

Do tej pory „tradycją” BTC było podwajanie (lub więcej) ceny monety co cztery lata, pokrywając wszelkie straty finansowe, gdy blok górniczy nagradzał połowę. Przy niewielkim wzroście rzeczywistej użyteczności w realnej gospodarce, doprowadziło to do oskarżeń, że cena rynkowa BTC jest sztucznie zawyżona masowym drukowaniem stablecoinów, takich jak Tether.

W 2022 r. po raz pierwszy cena BTC spadła do poziomów poniżej rekordowego poziomu z poprzedniego byka. W zeszłym tygodniu spadła do 17 760 USD, znacznie poniżej szczytu w wysokości 19 665 USD w 2017 roku.

Cena od tego czasu nieznacznie wzrosła, a w chwili publikacji wynosi około 20 746 USD. Ta cena nadal byłaby znacznie poniżej oczekiwań, a wielu w świecie BTC będzie modlić się o cud, najlepiej wkrótce.

Biorąc to wszystko pod uwagę, można śmiało powiedzieć, że większość branży aktywów cyfrowych jest napędzana spekulacjami cenowymi BTC, a nie wzrostem użyteczności lub użytkowania. Większość posiadaczy BTC, nawet tych małych, przyjęła podobną strategię do Bitfarms — akumuluj jak najwięcej BTC i trzymaj się ich tak długo, jak możesz.

Przy maksymalnie około pięciu transakcjach w łańcuchu na sekundę w całej sieci, BTC ma trudności ze znalezieniem przypadków użycia jako systemu monetarnego niezależnego od walut krajowych. Jak dotąd jedynym „rozwiązaniem” tego problemu było przeniesienie transakcji poza łańcuch do połączonych sieci, takich jak Lightning. Zwiększyło to złożoność techniczną BTC i doprowadziło do wątpliwości co do bezpieczeństwa i możliwości kontroli.

Jednak mentalność BTC „HODL” polegająca na ciągłej akumulacji i wzrostach cen – oparta wyłącznie na nadziei – wyrządziła więcej szkód branży. Zniechęca do używania w świecie rzeczywistym, nawet jeśli jest to wykonalne, a niekończące się historie żałują, że użytkownik wydaje BTC w realnej gospodarce tylko po to, by zobaczyć, jak cena gwałtownie rośnie w ciągu roku.

Tego rodzaju aktywność nie jest zrównoważona w dłuższej perspektywie, a spadki, takie jak w 2022 r., usuwają wiele pewności, że zyski będą rosły na zawsze. Inflacja konsumencka wśród krajowych walut fiducjarnych również osiąga nowe maksima, a zaufanie do polityki rządu/banku centralnego spada. To są okoliczności, w których BTC kiedyś obiecało prosperować. To, że jego cena porusza się w przeciwnym kierunku, jest niebezpiecznym sygnałem.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bitfarms dumps almost half its BTC holdings to reduce debts – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO