CoinGeek Cotygodniowa transmisja na żywo specjalna: Podsumowanie drugiego dnia Światowego Kongresu WeAreDevelopers

Kurt Wuckert Jr. po raz kolejny transmitował na żywo ze Światowego Kongresu WeAreDevelopers w Berlinie w zeszłym tygodniu. Drugiego dnia deweloper BSV Jad Wahab dołączył do niego, aby porozmawiać o Liteclient i skalowaniu Bitcoina za pomocą SPV.

Jad Wahab o rozwoju aplikacji Bitcoin i adopcji BSV

Wuckert otwiera, powtarzając, że drugiego dnia konferencji było duże zainteresowanie technicznymi możliwościami Bitcoina. Pierwszego dnia zauważył, że wiele osób jest zaskoczonych, gdy odkrywają, że Bitcoin jest czymś więcej niż tylko aktywem spekulacyjnym. Zauważa więcej tego drugiego dnia.

Do Wuckerta dołącza następnie dyrektor ds. inżynierii Stowarzyszenia Bitcoin, Jad Wahab. Mówi nam, że jest zadowolony z tego, jak jego prezentacja na temat tworzenia aplikacji na Bitcoina trafiła i wspomina, że ​​miał okazję zaprezentować publiczności Haste Arcade, NFT i PewPew. Mówi nam, że prezentacja wywołała wiele pytań od widzów, ale przypomina nam, że osoby zaangażowane w branżę blockchain żyją w bańce i że ta technologia jest nadal obca większości zwykłych ludzi.

Wuckert pyta, czy deweloperzy wykazali duże zainteresowanie BSV, gdy rozmawiał z nimi Wahab. Odpowiada, że ​​wielu nie chce nurkować na głębokim końcu. Uważa, że ​​pierwszym podejściem powinno być przyciągnięcie przedsiębiorców i połączenie ich z Satoshi Block Dojo i innymi firmami typu venture. Deweloperzy podążą za nimi na czas.

Liteclient i SPV do skalowania Bitcoina

Ci, którzy dostroili się do BSV Global Blockchain Convention, będą wiedzieć, że Wahab nieustannie skupia się na Liteclient. Mówi Wuckertowi, że zestaw narzędzi Liteclient jest już dostępny i że następnym krokiem jest współpraca z ElectrumSV w celu opracowania zamiennika dla starych portfeli Bitcoin, na których większość polegała.

Wahab podkreślił, że nawet starsze portfele „SPV” nie są tak naprawdę zgodne z SPV. Twierdzi, że kluczową brakującą funkcją są płatności bezpośrednie, które przemieszczałyby się od nadawcy do odbiorcy, a następnie do łańcucha bloków. Według Wahaba, Electrum SV jest w trakcie transformacji, a teraz Wahab i jego koledzy pracują nad położeniem fundamentów i zachęceniem innych do zastanowienia się nad wdrożeniem SPV.

Wuckert pyta, czy inne forki Bitcoina mogłyby obserwować, co dzieje się na BSV i po prostu to kopiować. Wahab odpowiada, że ​​zmierzają w zupełnie innym kierunku, koncentrując się na decentralizacji, sprzeciwie wobec cenzury itp. i nie sądzi, że w najbliższym czasie spróbują użyć SPV.

Podsumowując, Wuckert pyta Wahaba, nad czym jeszcze pracuje. Odpowiada, że ​​bardzo interesuje się tokenami i chciałby, aby były również przyjazne dla SPV.

Kluczowe wnioski: SPV to droga naprzód

Każdy, kto regularnie słucha wynalazcy Bitcoina, dr Craiga Wrighta, wie, że od lat naciska na SPV. Wreszcie wydaje się, że SPV zyskuje na popularności, dzięki ciężkiej pracy Wahaba i innych.

Z pakietem narzędzi Liteclient już dostępnym, a ElectrumSV i innymi osobami dokonującymi przejścia, nie minie dużo czasu, zanim wizja Satoshiego dotycząca Bitcoin w końcu stanie się rzeczywistością. Najlepsze lata Bitcoina wciąż przed nim, ponieważ skaluje się, by stać się prawdziwym elektronicznym systemem gotówkowym peer-to-peer.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CoinGeek Weekly Livestream Special: WeAreDevelopers World Congress Day 2 recap – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO